Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakasban mennyire lehet...

Lakasban mennyire lehet kutyat tartani? Nem csinal tul sok piszkot? .

Figyelt kérdés

Gondolkodom azon, hogy vegyek vagy orokbe fogadjak egy kis testu kutyust, de egyreszt nem tudom melyik fajta valo lakasba leginkabb es hogy mennyire ammortizalja le a lakast, illetve mennyire koszol, mennyivel kell tobbet takaritani ha ott van egy kutyus?

Fajtakban nekem a mopsz, francia bulldog, csivava, torpe pincser, vagy ezek keverekei jonnek be leginkabb.


Nem tudom melyik birja leginkabb a lakasban valo eltemodot es legkevesbe amortizalo, koszolo kutyus.

Termeszetesen setaltatnam, de ezt sem tudom milyen gyakran erdemes, kell?

Ha orokbe fogadnek akkor is csak kistestut valasztanek nem tudom melyik lenne jo opcio?

Mit gondoltok?

Melyik fajta? Orokbe fogadott vagy fajtatiszta kisebb kutyus?

Leamortizalas? Kosz?

Setaltatas hanyszor/nap?

Megeri?


Elore is koszi a valaszt!



#kutya #mopsz #francia bulldog #Kutya sétáltatása #lakás leamortizációja #tiszta kutya
2017. okt. 17. 18:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
7%

Érdemes beszerezni alátétet , kis szönyeg pelenkaanyagból , lehet kapni PET shopokban, es akkor nem kell vele kiszaladni 2 óránként, söt kistestu kutyanal eleg akkor ha kiviszik 2 szer egy nap , tetszes szerinti idöpontban , tehat az alátétre piszkol.

Alátét nélkül minimum 4 szer kell kivinni egy nap , kesö este , kora hajnalban.

Viszont egyedul hagyni nem lehet mert sir , tehat amig nem vagytok otthon meg kell szervezni a felugyeletét , ne vonyitson mert szomszedok feljelenthetnek.

Egy kutya nagyon sok figyelmet igényel, ha evett ivott pisilt akkor játszani akar , szeretetet, nem lesz idöd netezni es sok helyre nem engednek be kutyával

2017. okt. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%

Ja es sokat kell takaritani utánuk mert folyton valamit szétrág, általában valami fontosat , éjjel arra ébredsz h nyalja a talpad.

Olyan mint egy kisgyerek . Csak sose önállósul. Rengeteg munka.

Cserébe kap az ember önfeledt pillanatokat , elfeledkezel a gondjaidról mert nagyon a jelenben tart

2017. okt. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Mopsz, francia bulldog viszonylag kis mozgásigényű. Csivi már mozgékonyabb. Törpe pincsert nem javaslok, nagyon sok mozgás, feladat kell neki.

Mopsz-nak híresen hullik a szőre, de általánosságban elmondható, hogy a legtöbb kutyának eléggé hullik.

Amelyiknek nem, pl. bichonok vagy uszkár, azokat kozmetikázni kell.

Általában minden fajtatiszta kutyát tenyésztőtől kell venni, kiemelten fontos olyan szétszaporított és beteges fajtáknál, mint a mopsz, bulldog, csivava.

Bulldog ára igen borsos, 250 ezer Ft-tól felfelé. Mopsz, csivi olcsóbb, de a 100 ezer a minimum itt is.

Hasonló keverékek találsz menhelyen, vagy pl. a bulldogoknak van fajtamentése is, de érdemes tudni, hogy ezek a kutyák szinte mind betegek, mivel szaporítósak.

A lakást a megfelelően lefárasztott, jól nevelt kutya nem amortizálja le.

Kölyökkorban gyakran kell kivinni, eleinte kb. 2 óránként érdemes, míg a szobatisztaságra meg nem érik.

Felnőttként a minimum a napi 3 séta, minden nap, kistestű (és ezáltal pici hólyaggal rendelkező :)) kutyusnál napi 4.

Nem tudom, a "megéri"? mit jelent nálad. Nekem megéri, hogy van kutyám, mert kutya nélkül el sem tudnám képzelni. Persze sok pénzt elvisz, és némi koszt (kihullott szőr pl.) csinál, de engem nem zavar ez, takarítani úgyis kell ugyebár. Többször kell porszívózni.

Ha fajtatiszta kutyát szeretnél, akkor mindenképpen jó tenyésztőtől vegyél, különösen fenti fajtákat.

Ha ez nem fontos, akkor menhelyeken találsz sok kistestű kutyust is, akik gazdit keresnek.

Egy felnőtt kutyával annyival jársz jobban, hogy:

1. már ismert a természete, mozgásigénye

2. sokkal könnyebben, hamarabb lesz szobatiszta.

Első válaszoló írta a pelenkát. Ezt nem javaslom, mert a kutya rászokik, és az életben nem lesz szobatiszta.

2017. okt. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Először is szeretnèm elmondani, hogy igen megèri :)

Leamortizàlàs

Nyilvàn az elejèn lesznek balesetek. Az első pàr napban èrdemes otthon maradni a kutyussal ès ha valamit pl. elkezd ràgni, akkor erèlyesen letiltani ròla. Ez nagyon vàltozò, hogy mennyi időt vesz igènybe. De egy jòl nevelt, lemozgatott kutya nem ràgja szèt a lakàsodat.

Kosz

Nyilvàn lesz valamennyi kutyaszőr, de ha beszerzel egy jò szőrkefèt, nem lesz különösebb gond vele. Mi minden sèta utàn tappancsot törlünk nedves törölközővel , ìgy nem hordja be a piszkot.

Sètàltatàs

Minimum egy òràt szàmolj rà.(pl mopsz esetèn) Ha energikusabb a kutyus akkor több kell. A sètàn kìvül( ha nem hasznàlsz kutyapelenkàt), akkor 5percre pisilni nyilvàn a sètàn kìvül is le kell vinned.(mi 5 hònaposunkal 2szer 1 òràt sètàlunk, ezen kìvül 4szer levisszük pisilni)

Fajta

Ha nincs konkrèt elkèpzelèsed èn mindenkèppen az örökbe fogadàst javasolnàm. Ha konkrèt fajtàt veszel kèrlek csak tenyèsztőtől vàsàrolj. 30 ezerèrt ilyen helyekről jönnek a kutyusok:

[link]

Ha az örökbefogadàs mellett döntesz itt keresgèlhetsz:

Csivava fajtamentès( facebookon talalod meg őket)

Mopsz: [link]

Francia bulldog: [link]


Illetve ebben az adatbàzisban tudsz keresni: [link]

2017. okt. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

Német juhászom van lakásban. A férjem tisztaságmániás, ha leamortizálná a lakást, úgy vágná ki a kutyát, hogy a lába nem érné a földet. A lényeg, hogy rendesen le legyen mozgatva és ápolva legyen. Kizárólag vedlésnél van némi kosz, akkor mindenhol szőr van, napi több porszívózás kell, de ezt évente kétszer ki lehet bírni.

Felnőtt kutyát napi 3-4x kell levinni, de kölyköt 2-3 óránként, mert még nem bírják sokáig tartani a pisit. Nyilván, amikor még kölyök, fog koszt és kárt csinálni bőven, ez vele jár. Egy szobakennel megkönnyítheti a dolgodat, de ha nem akarsz szobatisztasággal, rágással bajlódni, akkor inkább felnőtt kutyát fogadj örökbe.

A leírt fajták mind jók lehetnek, mind szobakutya. Ha fajtatisztát veszel, annak borsos az ára, 100-150 ezer alatt normális helyről nem tudsz venni.

2017. okt. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
És az első válaszoló tanácsát ne fogadd meg, csupa hülyeséget írt.
2017. okt. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Általad kinézett fajtáknak úgy hullik a szőre,hogy minden nap porszívózhatsz, egyedül a pincsert nem tudom mennyire hullik. De rövid szőrű fajtáknak általában mindig hullik. Csak egy dolog állítja meg a szőrhullást. A PADLÓ.

Furmizás mellett is hullik nekik.


Amik után szinte takarítani sem kell bichonfélék,uszkár,yorki,bedlington terrier, kerry blue terrier stb


Nyilván minimál szőr lesz,de én bichonjaim mellett több hajszálat találok mint kutyaszőrt.


Nos mivel utcán sétáltatod így vmivel több port hord be mintha nem lenne kutyád.


Mi hetente 1x porszívózunk,felmosunk.

Hetente plusz van egy söprés.


Nem mocskos a lakásunk,kutyaszag sincs.


Hogy rombolni fog vagy nem az leginkább nevelés függő.

De kölyökként azért szét szednek ezt azt.


Nekünk cipők,papucsok,telefonkábel szoba növény látta kárát.


Napi 3 séta kell.


Kölyökként pedig 2-3 óránként szobatisztaság miatt.


Nem tudom neked megéri e, nekem megérte.

2017. okt. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 EvaSz86 ***** válasza:
95%

Nekem két yorkim van. Már mindkettő szobatiszta. Első válaszoló hatalmas baromságokat írt. Először is a kutyát nevelni kell. Nekem egyikkel sem volt gondom, soha nem rágtak szét semmit, így lettek nevelve, az első 2 hónaposan került hozzám, a második 7 hónaposan. Ha le van mozgatva a kutya, le van fárasztva fizikailag és mentálisan is, eszébe nem jut leamortizálni a lakást. Az általában akkor történik, ha unatkozik, vagy esetleg szeparációs szorongás, de mindkét dolog elkerülhető megfelelő neveléssel. A pelenkát felejtsd el, soha nem lesz szobatiszta pelenkával, nekem a másodikkal volt problémám, mert már úgy került hozzám, hogy rosszul volt szoktatva. A kutya nem tud különbséget tenni a kutyapelenka és mondjuk a szőnyeg között, tehát neki teljesen mindegy, azt tanulja meg a pelenkával, hogy el végezheti a dolgát bent is, aztán összezavarodik, mert egyszer megdicséred (mert a pelusra piszkolt), aztán meg veszekszel vele, mert mondjuk a szőnyegre sikerült. Pelenkát az elsőnél használtam addig, amíg nem kapta meg az oltásait, mikor már meg volt a veszettség elleni is, jöttek a séták. Kiskorában 2-3 óránként vittem le, amíg rögzült, hogy jobb kint végezni a dolgokat, mint bent, mert jön a jutifalat. Mikor megtanulta, már nem volt gond a szobatisztasággal. Másodikkal macerásabb volt. De már szépen megtanulták. Most már maradt a napi három séta, reggel, aztán délután 3, és este 10. Így nincs éjszaki pisilés sem. Az első kutyus már másfél éves, a második most lesz egy éves. Nyilván egy kistestű kutyának kényelmesebb a lakásban, de ugyanúgy meg van a mozgásigénye. Nincs több munka miattuk a takarítás terén, mondjuk én mániákusan takarítottam már az érkezésük előtt is, és ez nem változott, de nem jelent több melót az, hogy velem vannak. A yorkiknak egyénként nem hullik a szőre, de naponta át vannak fésülve, annyi szőrt látok csak, ami a kefében benne marad. A padlón soha nincsenek szőrszálak.

Hogy megéri-e? Én imádom őket, sokkal nyugodtabb vagyok, amióta kutyám van. De én már évek óta szerettem volna, nagyon vártam. Annyi szeretetet tudnak adni, hogy az leírhatatlan. Nagyot nevettem, amikor valaki azt írta itt, azt hiszem az első válaszoló, hogy olyanok, a gyerekek, csak soha nem önállósulnak...hát na igen, azt ugye nem várhatjuk el, hogy a kutyust a konyhapultnál találjuk, amint éppen készíti magának a száraztápot. Kutyát tartani felelősség. Egy kis élet, amiről neked kell gondoskodnod, ha eldöntötted, hogy magadhoz veszed. Persze eleinte nekem is volt, amiről lemondtam, hogy a kutyussal legyek, ha nem tudom magammal vinni, akkor ugye nem tűnhetek el napokra. Nehéz volt az első hetekben. De ez elmúlik. Szépen hozzászoknak a te napi rutinodhoz. De csak akkor érdemes kutyát tartani, ha van rá elég időd, és nem büntetésként fogod fel, hogy a kutyának is vannak szükségletei (séta, játék, nevelés). Olvastam valahol, hogy meg kell értenünk, hogy nekünk meg van a saját kis életünk, munka, barátok, hobbi...a kutyusnak viszont csak mi létezünk, mi vagyunk a központ, nincs fontosabb számukra a gazdinál. Szóval igen, nagyon megéri, én olyan dolgokat tanultam meg saját magamról, amiket kutyusok nélkül biztos nem tapasztalok meg. Majd írj, hogy hogy döntöttél. Ha pedig lesz egy kutyusod, akkor nagyon sok örömet és felejthetetlen pillanatokat kívánok nektek!

2017. okt. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 pptomi ***** válasza:
87%

Örökös vitatéma, hogy lakásba való-e kutya. Vannak olyan fajták, amiket szobakutyának neveznek, pl bichonok, uszkárok vagy az egyrétegű bundával rendelkező fajták, vagy a rövidszőrűek. A kinti hidegben ezek elpusztulnának, benti tartásra valók.

Nekünk van egy ajtó a kutyának a bejárati ajtón, ahol akkor megy ki az udvarra, amikor kedve tartja. Mégis inkább benti kutya, mert akkor megy ki egyedül, ha zajt hall, majd visszajön amikor nincs teendője a zaj forrásával. Aludni mindig bejön az ágyunk elé, még akkor is, ha melege van bent. Ha kimegyek, akkor kijön velem, ha bemegyek, akkor bejön. A kutyák is szeretik a kényelmet, nem zavarom ki az udvarra, hogy neki ott a helye. Ott a helye, ahol jól érzi magát, szabadon tud mozogni.


Hogy mennyire fog rombolni? Nevelés és vele való foglalkozás kérdése. Nekünk egyetlen fél pár papucs lett oda, semmi más. Sokat foglalkoztunk vele és tesszük most is, gyakorlatilag nem unatkozik. Ha ritkán egyedül marad pár órára, akkor sem rombol, hanem lefekszik aludni.


Séta naponta nálunk legalább 4 alkalom, hiába van udvar. Az udvar zárt környezet, nem biztosítja a szabad mozgást, nem érik új ingerek, nem tud bandázni más kutyákkal.


Megéri? Nekünk igen.

Tedd fel magadnak a kérdést: neked megéri-e az, hogy nincs hétvégente vagy munkaszüneti napon sokáig alvás, bármilyen idő is van odakint, mert neki vannak igényei, ami miatt ki kell vinni bármi történjen?


Ami még fontos, hogy tudod-e biztosítani anyagilag azt, hogy egészséges, kiegyensúlyozott, jó kondiban levő boldog kutya legyen. Jól tartott kutya pénzbe kerül, nem is kevésbe, ami havi rendszeres kiadás. Jó minőségű kaja, oltások, cseppek, félretéve néhány tízezres egy esetleges betegségre, sampon, stb.

2017. okt. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon koszonom a valaszt!

/Bar ugy erzem nekem nem valo, max. valami kertes hazban tudnam elkepzelni hogy jol erezze magat egy ilyen kutyus./

2017. okt. 20. 02:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!