Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha az első évben késik a...

Ha az első évben késik a fiatal kutyus második veszettség elleni oltása, mennyire nagy baj? (több lent)

Figyelt kérdés

Ami még érdekelne, hogy külföldön miért elég csak 3 évente oltani veszettség ellen? A magyar évenkénti oltáshoz viszonyíta azért ez elég ritka időköz.

Bár ha jól olvastam, ebben most nem vagyok biztos, de mintha az első kettő veszettségi náluk is így lenne, hogy 1. évben kettőt kapnak a kisutyák.



2017. nov. 15. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
A lényeg, hogy ne késsen sokat! Jobb megelőzni, minthogy bármi baj legyen. Én sajnos nem tudom megmagyarázni miért más külföldön, de azt tudom, hogy nagyon fontos beadatni időben.
2017. nov. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Mivel nálunk még elvétve akad veszett róka, sőt, a "kedves" szomszédainktól is könnyen átkeveredik egy-egy, inkább választják a hivatalos szervek a gyakoribb oltást, mint akár egy véletlen besikerült fertőzést.
2017. nov. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé nagy baj mivel kötelező. Plusz azért kell ilyenkor egy évben kettő, hogy kialakujon a védettség.

Keress neten egy veszettségi térképet. Azt fogod rajta látni, hogy Magyarországtól és Lengyelországtól keletre rengeteg veszett kutyát regisztráltak (a veszettseget mindíg jelenti kell mivel emberre nezve is halálos). Nálunk azért kell évenként oltani, mert sokkal nagyobb az esély a fertőzésre. Nyugaton pedig kb alig van példa a veszettségre, nincs kitől elkapni, ezért elegendő 3 évente, a vakcina eddig védettseget nyújt. Elvileg nálunk is elég lenne a 3év de túl nagy lenne a kockázat. Plusz így is rengetegen késnek az oltásokkal, ha 3 évente kellene abból lenne 5, addig viszint nem hat a vakcina.

2017. nov. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokat ne késsen, de a védettség kialakulása szempontjából néhány hét belefér. Akkor lehet belőle bajod, ha esetleg megkap valakit a kutya, és elkezdenek problémázni a hatóságok.

A külföldi dolgot én úgy tudom, hogy simán véd 3 évig a vakcina, sőt tovább is, de az állam nem akar kockáztatni, ezért kötelező a gyakoribb emlékeztető oltás. Az első év azért más, mert ott az alap védettség kialakításáról van szó.

2017. nov. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!