Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél éves kutyával hogyan...

Fél éves kutyával hogyan lehet elkezdeni futni?

Figyelt kérdés
Van egy border keverékem és szépen lassan elszeretnék vele kezdeni futni. Persze, tudom nem napi 10km először, de hogyan építsem fel?

2017. szept. 10. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy-másfél éves kora előtt nem szabad vele futni igazán, főleg nem betonon. Ilyenkor még lazák az ízületei és később problémák jöhetnek majd elő. Sőt, labda után se szabad futtatni betonon. A borderem lassan másfél éves, és még csak most kezdtem el vele igazán futni, eddig nem mertem megkockáztatni mert nem volt a környéken olyan hely ahol nem betonon tudott volna futni velem.
2017. szept. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Fejlődésben lévő szervezetet nem szabad intenzíven dolgoztatni. Ha te futni akarsz vele vagy kerékpár mellett futtatni az nagyon megterhelő neki és teljesen más mozgásforma mintha más kutyákkal játszana. Legalább amég betölti az egy éves kort addig várj és kíméld. Utána lesz időd futni vele.
2017. szept. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen! :)

Akkor még várunk

2017. szept. 10. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!