Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan aki már fogadott...

Van itt olyan aki már fogadott örökbe állatot és valamiért mégis visszavitte?

Figyelt kérdés
Mi volt az oka ennek?

2017. nov. 16. 13:08
1 2 3
 21/30 EvaSz86 ***** válasza:
100%
Egyébként milyen fajta kutyusról van szó? Kaptad már el úgy, hogy éppen kakilás közben volt? Mert olyankor kellene szidni...de azért nem túl durván, mert ha nagyon ráijesztesz, akkor kint is félni fog előtted kakilni...ez is lehet a gond. Ha már csak úgy találod meg a baleset helyszíneit, akkor teljesen felesleges leszidni. De ha éppen csinálja, akkor jó. De nem elzavarni a helyről, vagy nagyon ráordítani. Tudom, nehéz ezt egyensúlyban tartani. De hidd el, én is sokat szenvedtem a második kutyusommal. Még itt a fórumban is kértem tanácsokat, mert nem ment. De idővel, és sok-sok türelemmel minden megoldódott.
2017. nov. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Több mint 3 hete már és kb. másfél hete megy ez a fosós "móka"amit az elején türelmesen kezeltünk de nyilván határokkal pl. az ágyba nem jöhet be azóta és felszedtük a szőnyegeket de egy pár napja komolyan szertefoszlott a türelmem amikor kinyitottam reggel a süti illatú hálószoba ajtaját és behömpölygött a tömény szarszag ami sajnos az életünk manapság...

Egyrészről: tudom, hogyan kell egy kutyát etetni, nyilván nem zsírban tocsogó ételt teszek eléjük hanem szépen szárazra letörölt egészben sült csirkemellet amit utána kis darabokra vágok nekik, és nem is hagyom előttük egész nap ill. mint említettem a kutya 2 napja nap kapott enni amire gondosan figyelek. A másik kutyának 12 év alatt még szinte soha nem volt hasmenése. Ennek se volt vészes hasmarsa másfél hétig amikor idekerült aztán egyszercsak elkezdődött az első egyedül maradás után ami után csak egyre rosszabb lett mióta ki van tiltva a hálóból a kakis feneke miatt lévén nem fürdethetem óránként. Mellesleg direkt alacsony fehérje és zsírtartalmú tápot esznek nem orijent tehát nem lehet sok semmiből direkt figyeltem erre mert nem támogatom az újabban divatos szupermagas fehérjetartalmú etetést.

A másik, hogy pontosan ezért választottunk felnőtt kutyát, akire az lett mondva hogy szobatiszta mert tudtuk, hogy gyerek és munka mellett nem fog beleférni az, hogy a szobatisztasággal szenvedjünk. Erre tessék, itt egy kutya aki a legeslegjobb indulattal sem nevezhető szobatisztának. Ráadásul a kiegyensúlyozott és nyugodt állat (aminek le lett írva) helyett egy flegma, labilis kutyát kaptunk aki másfél hete fosik mert annyira megviseli a környezetváltozás.

Nem fertőzés mert arra kapott gyógyszert, nem parvo mert nem véres, nem az étel mert ha nem eszik is fosik ráadásul alkalmanként egészen aktív pl. sétáknál olyan lelkesedéssel futkározik mintha nem lenne holnap. Röviden nem beteg a kutya maximum lelkileg.

Bevallom lehet, hogy hiba volt bevállalni ezt az állatot de már lassan én érzem magam hülyének, hogy jól át lettünk verve és én aki pontosan a körülményeihez igyekezett megfelelő kutyát találni így megjárta és miközben a komfortzónámat már régen elfelejtve határaimon kívül próbálom megoldani a helyzetet jövök ki rosszul és kapom meg, hogy nem próbálom eléggé és szarul csinálom de nem, nem fér bele nekem, hogy naponta 5-6 órát a kutya végtermékére szenteljek egy kisgyerek mellett ezért is nem kiskutyát vettünk magunkhoz.

Egyszerűen az egész életünk egy rémálom mióta velünk van, folyton veszekszünk, boldogan megyünk haza aztán már útközben görcsöl a gyomrom mit fogunk találni a házban már megint (ki nem tehetem a kertbe ilyen időben mert rövidszőrű) és amikor belépek akkor még az elképzeléseimet is túlszárnyalja a bűz és a rengeteg fospaca szerte szét. Gyerek és apa be a szobába én meg öklendezve, sírva sőt mostmár olykor két hányás között takarítom a fost miközben a kutya fetreng a kanapén és tojik rám, ha már ordítva sírok és az öklendezéstől nem bírok kiegyenesedni akkor jön a férjem és kelletlenül feltakarítja majd duzzog fél órát, hogy miért kellett ez a kutya.

Bocsánat hosszú lett de egyszerűen rengeteg bennem a feszültség már emiatt.

2017. nov. 17. 14:15
 23/30 A kérdező kommentje:

Egy rövidszőrű kis keverék, foxi jellegűnek mondták.

Az a baj, hogy én már magamban ezt szinte feladtam és nem hiszek benne, hogy sikerülhet mert már nem tudom elképzelni a közös jövőnket vele. Teljesen reményvesztett és tanácstalan vagyok.:((

2017. nov. 17. 14:18
 24/30 EvaSz86 ***** válasza:
100%
Értelek. Nem mondta azt senki, hogy rosszul csinálod. Sőt. De 3 hét az nagyon kevés idő arra, hogy átálljon. Nekem két hónap után volt az első alkalom, hogy úgy ébredtem fel, hogy nem pisilt be a második kutyusom. DE! Mi lenne, ha kipróbálnátok a szobakennelt? Nekem sokan javasolták annak idején, amikor én kértem tanácsot. Fokozatosan beleszoktatod, aztán ha már megszokta, hogy az ő kis helye, akkor éjjelre bezárod oda, meg napközben, amikor egyedül hagyjátok. Én nem használtam soha, de nagyon sokan írták le a pozitív hatásait. Még ha eleinte be is kakil, azt könnyen tudod tisztítani. Aztán idővel megszokja, hogy az a saját helye, és abba sem fog belepiszkítani. Egy próbát megér. Viszont a hasmenés, akkor is valaminek az oka... és még mindig azt mondom, hogy míg az első kutyusoddal folytatod a megszokott étkeztetést...az új kutyus elzárod, és csak száraztápot adsz neki. Az is lehet, hogy tápot kell váltani. A menhelyeken ugye nem mindig minőségi tápot kapnak, sok helyen adományozott tápokat kapnak...lehet, hogy az ő gyomrának túl 'kifinomult' a mostani étrend. Elhiszem, hogy ideges vagy, és kiábrándultál a kiskutyából...de három hét még tényleg kevés ahhoz, hogy lásd milyen lesz, mikor megszokja az új családját. Az enyém az első hónap után lekaparta a falat...4 méter hosszan tiszta kaparás volt. Párom majdnem agyvérzést kapott. Megviselik őket a változások.
2017. nov. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

"Hazugság, hogy mindig hálásak a menhelyi kutyák. Sokszor óriási energiával és költséggel lehet beilleszteni a családba, kutyaiskola stb. bevetésével."

Ezt pampogjuk már mióta. Meg hogy ugyanezekre egy csilli-villi fajtatiszta, születése óta szocializált, nevelgetett kutyának is szüksége van.


No, Kérdező, hátha én is tudok hasznosat mondani!

- Azt, hogy "a másik kutyád" mit csinál, azt engedd el, de sürgősen! Ezek egyéniségek, egyéni problémákkal és ami az egyiknek bevált, nem biztos, hogy a másiknál is fog működni. Értsd ezt kajára, nevelésre.

- Kötődés: igaz van "szerelem első látásra", de igazi kötődés akkor fog kialakulni, ha elkezded megoldani a kutya problémáit, megfelelően tudsz vele kommunikálni, "ráérzel" a kutyára. Ő pedig elkezd felnézni rád, hogy a gazdi milyen okos és milyen ügyes :)

- Család, beszoktatás: a szakérők szerint 3-8 hét az, amíg egy átlag kutya megszokja az új életkörülményeit, de bonyolultabb eseteknél ennél jóval több is lehet. Emellett létezik az új gazdiknál is egy örökbe fogadási depresszió: itt egy kis idegen a házban, aki teljesen rád van utalva + nem feltétlenül olyan, mint ahogy elképzelted. Szóval, az ilyen jellegű kiborulás, tökre "normális" és mások is túlélték.

- Fosás probléma 1.: azért egy székletvizsgálatot kérnék a dokitól, könnyebb kizárni az esetleges fertőzéseket, mint vaktában lövöldözni antibogyóval, féreghajtókkal. Továbbá átraknám ideigelenesen főtt disznóhús + rizs + sütőtök + picinke olaj diétára. A disznó általában ismeretlen fehérjeforrás, ritka, hogy allergiásak legyenek rá, viszont nagyon alaposan meg kell főzni (aujeszky-vírus). A rizs és a sütőtök fog. A picinke olaj azért ajánlott, hogy ne fogja meg teljesen a kutyát.


További kérdés:

"egész nap a kanapén alszik és szarik mindenkire, nem vesz rólunk tudomást"

"a másik kutyával sem igazán jön ki"

Ezt a kettőt mondjuk igazán kifejthetnéd, hogy ne csak a bokáig érő szarra koncentráljunk.


Továbbá:

"de egyszerűen ő nem szeretne adaptálódni"

"a kutya csak szimplán flegma és hálátlan lenne velünk"

" nincs kapacitásunk arra, hogy napi több órán át tanítgassuk"

Azért szerintem nektek elég irreálisak az elvárásaitok. Pláne, hogy egy fiatal terrierjellegű mixről van szó.


Másik kutya: nem tudom, elvittétek-e a 12 éves kutyát a menhelyre bemutatni, illetve végiggondoltátok-e, hogy ő alapvetően milyen típusú, energiájú kutyákkal jön ki.


Összességében: Szerintem ti ezzel a kutyával valamit kezdetektől fogva rosszul kommunikáltok. Sajnos megesik az ilyen, akár 20+ éves kutyás tapasztalattal is. A szavaidból ugyanis az derül ki, hogy hogy 3 hete van nálatok a kutya, a hasmenése pedig folyamatosan romlik, ahelyett, hogy javulna.

Én a helyedben hívnék egy házhoz járó kiképzőt. Egy pozitív megerősítéssel dolgozót, aki nem csak képről látott már menhelyi kutyát. Ő tudná olvasni a testbeszédét a kutyának, rájönne mi a baja, mivel tudnátok oldani stb. Nyilván ez nem olcsó + kellene bele energiát is fektetni, de sokkal inkább megoldása a helyzetnek, mint visszaparittyázni a kutyát a menhelyre. Arról nem is beszélve, hogy nektek is sokkal könnyebb lenne, ha ÉRTENÉTEK mit miért csinál a kutya és nem úgy éreznétek, hogy egy idegen akar veletek kibabrálni. Ha három hét alatt csak annyit értetek el, hogy romlott a helyzet, akkor igenis kell a kiképzői segítség.

2017. nov. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz szerezni egy szobakennelt? 10-9szer megoldja a bekaki bajt.
2017. nov. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Na, mizu a kutyával? Érdekelne, mi lett vele.
2017. nov. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Nos a helyzet jelenlegi állása szerint a kutya marad.

Elkezdtem megszeretni olyan szánalmasan kezdett el rám nézni. Azóta a kedvence lettem, a gyerekkel és a férjemmel továbbra sem törődik, nem megy utánuk akkor sem ha hívják de ha én bárhová megyek akkor jön ha kell ha nem. A fosás mondhatni megszűnt: az elmúlt egy hétben csak rizst eszik már ha megeszi és Bolus Adstringenst, széntablettát és probiotikumot kap mellé. Mostmár a kaki még mindig nem az igazi de már csak naponta 1 és az egészen kakiformátumú és kevésbé van döglesztő szaga habár kicsit amorf alakja van. Így, hogy a kaka helyzet elviselhető és elkezdett nyitni kicsit máshogy látom a dolgokat. Vannak vele gondok egyébként mert sétáknál acsarogni kezdett más kutyákra akik kicsit intenzívebb aurával bírnak. Lehet, hogy most hogy elkezdett egy kicsit kedvelni meg akar védeni? Na mindegy ezen dolgozunk mert elég égő de még mindig inkább ez mint a fosás. A másik kutyával a viszonya semleges, tojik rá konkrétan. Az játszana vele de ez nem akar sőt néha meg is morogja és vicsorít de szerencsére nem bántja (lekopogom) most is együtt vannak otthon.

A védőnő jön jövőhéten előtte este azért még a biztonság kedvéért anyukámnál lesz nehogy baleset történjen de nem fogom feladni ezt egyik este megígértem a kis szörnyetegnek.

Köszönöm itt mindenkinek a biztatást és a rengeteg tanácsot, el sem tudjátok képzelni mennyit segítettek nekünk, nagyon hálás vagyok. Öröm itt ilyen kedves emberekkel értekezni.

2017. nov. 24. 11:14
 29/30 EvaSz86 ***** válasza:
Nagyon-nagyon örülök, hogy meggondoltad magad. Örülök annak is, hogy "kaki-ügyben" megoldódni látszik a helyzet. Az, hogy séta közben megmorog más kutyákat dominancia probléma, de ez is kezelhető. Ha már nyitott feléd, akkor most kell csak igazán elkezdeni tanítani, mert most már hallgatni fog rád. Ha van időd, akkor ajánlom Jan Fennell-Kutyapszichológia című könyvét, ez egy rövid könyv, de rengeteg tanács van benne viselkedés problémás kutyákhoz. Kezdve rögtön a dominancia kérdéskörében, mivel ez az egyik legfontosabb dolog...a kutyusnak el kell fogadnia, hogy te vagy a főnök, leír benne különböző trükköket, hogyan tudod megmutatni a kutyusnak, hogy te vagy a "falkavezér", amint ezt a helyzetet elfogadta, sokkal könnyebb lesz minden. Kitartás, drukkolok nektek. És gondolom, hogy most már te is érzed, hogy ez volt a jó döntés, na meg persze a így a lelkiismereted is nyugodt...szerintem egy idő után megbántad volna, ha visszaviszed. Annak a pici kis kutyának te vagy a biztos pont az életében, és amint kialakul a kötödés köztetek, ami már most elkezdődött, a kutyus mindennap meg fogja köszönni neked, hogy nem mondtál le róla.
2017. nov. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Remélem nem bánom meg később sem. Ha így folytatja a kinyílást és ilyen ütemben haladunk vele akkor kedves kis tagja lesz a családak. Remélem egyszer a fiúkat is elfogadja. :)

Igen én is erre jutottam, hogy most hogy már van egy kapcsolatunk ő osztott - szorzott és arra jutott, hogy ő a vezér és meg kell védenie a falkát úgyhogy ezen most dolgozunk. A másikkal is le kellett ezt rendezni és sikerült, most vele dolgozunk. Köszönöm a szakirodalom ajánlást utánanézek és szerintem be fogom szerezni. :)

Lelkifurdalásom lett volna szerintem főleg karácsonykor de úgy tűnik hazatalált ez a kutyus csak türelem kell hozzá. :)

2017. nov. 25. 17:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!