Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Engedelmesség javítása?

Engedelmesség javítása?

Figyelt kérdés
Ha a kutya nem ül le első vezényszóra, hanem csak mondjuk a harmadikra akkor használni szoktam az elektromos nyakörvet, hogy tudja nem csinálta meg időben. De így sem akarja hamarabb megcsinálni inkább makacskodik és még később hajtja végre. Mi lehet a gond, túl alacsony fokozaton használom vajon a nyakörvet!?

2017. nov. 16. 13:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább, hogy nem tudod használni a nyakörvet. Keress fel egy kiképzőt.
2017. nov. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Például az a probléma, hogy egyrészt nem tudod használni a nyakörvet, másrészt ilyen problémára nem e-nyakörv való, az verébbel ágyúra. Ha elsőre nem ül le, akkor lenyomod a fenekét és kész. Nem kéred meg még kétszer. És ugye nem azt csinálod, hogy ha harmadikra nagy nehezen leült, akkor sokkolod kicsit a nyakörvvel hogy tudja, hamarabb kellett volna? Mert akkor örülj, hogy egyáltalán még leül neked.
2017. nov. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, verébre ágyúval, ma nem vagyok a topon. :D
2017. nov. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Az elektromos nem az ülés megtanítására való. Főleg nem olyan kezébe, aki nincs tisztában a használatával.

Ahogy most csinálod, csak tönkre teszed a kutyádat egy életre.

2017. nov. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok. Mi lenne ha jutalmazással tanítanád?
2017. nov. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Szegény állat szenved, mert te képtelen vagy megtanítani neki egy alap dolgot...
2017. nov. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Sose értettem minek elektromos nyakörv olyannak, aki nem tudja használni.

De ha még ez a nagyon egyszerű alap parancs megtanítása is gondot okoz, nagyon komolyan el kéne gondolkozni egy kutyaiskolán.


Lefordítom:

Kiadod a parancsot (Ül!) nem érti, nem csinál semmit te meg megbünteted. WTF???!!! Anyád téged is megvert 6 éves korodban minden egyes alkalommal, mert egy felolvasásra nem tudtad elmondani a ferset?!

2017. nov. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

#7 vagyok: De ahogy látom, Te alapjában nem érted.


Az enyakörv az egyébkén nagyon nehezen helyrehozható viselkedés problémákra lett kifejlesztve. Általános képzésre NEM jó. A kutya kvára nem érti miért bünteted meg egy ilye szituációban.


Megkérdezhetem milyen kutyád van? Csakmert ezek alapján nekem simán az jön le, hogy nem a megfelelő fajtát választottad.

2017. nov. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

E nyakörvet ilyesmire nagyon nem kellene használni! Csak megfélemlíted és összezavarod vele szerencsétlen kutyát, mint azt látod is. Nem makacskodik, hanem fél, nem tudja mit tegyen.

Felejtsd el az elektromost, és kezdj el pozitív megerősítéssel dolgozni a kutyával. Érd el, hogy ő maga akarjon engedelmeskedni, lesse a parancsaidat, akarja kitalálni, mit szeretnél és azt végrehajtani.

Ha nem megy egyedül, kiképzők segítenek.

2017. nov. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
24%

A ló túloldalára sem kell átesni, az enyakörv nem ördögtől származó eszköz. És nem is viselkedés problémás kutyáknak van, az persze más kérdés, hogy egyre többen nyúlnak hozzá sajnos. Ez csak bizonyos típusú munkakutyák képzésére való.


Kérdező, ez így sok sebből vérzik. Valószínűleg nem is tanítottad meg megfelelően a feladatokat a kutyádnak, és nem is jól vezetted be az enyakörvet, most sem jól használod.

Ha a kutya (bármilyen kutya) érti és tudja a feladatot, nem kell enyakörv. Az ugyanis nem erre való. Ha pedig mégis ide használod, de jól tudod kezelni, 1-2 tréning alatt elmúlt volna ez a probléma. Fontold meg, hogy egy időre lerakod a kutyát is és a nyakörvet is, míg némi tudást még összeszedsz.

2017. nov. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!