Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya engedelmesség?

Kutya engedelmesség?

Figyelt kérdés

Mi fér bele az engedelmességbe meg mi az engedetlenség szerintetek?

Pl.: megyünk sétálni, van hogy mellettem halad, de van hogy előre megy, nem ő irányít, meg nem ráncigál eszeveszettül csak ő megy elöl, van hogy megáll, szgalászik az avarban, ezt már nem szabadna hagyni? Úgy értem az lenne a helyes ha szépen menne a lábam mellett egyenesen se jobbra se balra ne nézzen? Nem tudom, vaahogy úgy gondolom hogy attol élvezi a sétát hogy szimatolhat

2. Mikor sétálunk van hogy felszed dolgokat, ami olyan elveszem tőle, de pl ha tobozt felvesz hagyom hogy hazahozza, mint zsákmányt, ilyenkor nagyon büszke magára, ezzel rosszat teszek?

3. Igyekszem engedelmességre nevelni, de a családban vannak olyanok is akiktől teljesen más ingereket kap, kényeztetik, ok nélkül finomságokat kap, stb., ez nem is érdekelne, azt szeretnem hogy nekem legalább szót fogadjon, a többiek viselkedése befoylásolhatja hogy engem mennyire fogad el falkavezérnek? Vagy lehetséges az hogy engem elfogad ennek ellenére a többieket meg nem?


2016. dec. 29. 16:52
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


1., Jól csinálod.

2., Nem teszel rosszat.

3., Ok nélkül jutalmat csak nagyon ritkán kapjon. Ill. ha te akarsz lenni a vezér, meg kell beszélni hogy a többiek ne nagyon neveljék. Persze fontos hogy ők is beleadjanak egy kicsit de csak bizonyos mértékig

2016. dec. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 piriiiii ***** válasza:
100%

Szerintem akkor engedetlen, ha megkéred valamire és nem teljesíti, illetve akkor engedelmes, ha megkéred valamire és megteszi. Tehát, ha sétáltok és előreszalad, de Te ezt nem tiltottad meg neki, az még nem jelenti, hogy engedetlen. Ha kérted, hogy haladjon a lábadnál és mégis elszalad, akkor engedetlen. Egy kutya nem egy gép vagy az ember megjelenési kelléke, hogy folyton a lábánál kullogjon. Elvégre azért mentek sétálni, hogy jól érezze magát és futkosson.

Szerintem egy kutya van annyira értelmes, hogy el tudja különíteni a "bűnös" tárgyakat (szemét, ételmaradék, dög, stb) és a természetes dolgokat (például egy toboz). Előbbit tiltsd, meg fogja érteni.

Ha egy családba érkezik egy kutya úgy, hogy Te vagy a gazdája, számolni kell azzal, hogy "nem csak a Te kutyád lesz". A család többi tagja is érintkezni fog vele, ingerek érik tőlük, ez ellen nem lehet semmit tenni. Hogy ők hogyan viselkednek az állattal, az leginkább attól függ, milyen a viszony köztük és közted és mennyire tudod rávenni őket, hogy úgy viselkedjenek a kutyával, ahogyan Te. Ha Te jól viselkedsz a kutyával, értően és "kutyafejjel" gondolkodva, következetesen, akkor szeretni fog, elfogad és engedelmeskedik Neked. Ilyen szempontból nem függ a többiektől (bár van kivétel, pl a szobatisztaságot késletethetik, a felugrálásról való leszokást is, stb).

2016. dec. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!