Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky gyereknek?

Husky gyereknek?

Figyelt kérdés
A fiam 12 éves és nagyon szeretne egy husky kutyát. Sokat utánaolvasott és én is, de azt olvastuk, hogy nagyon makacs és nehéz lenne kezelni. Besegítenék neki, de önállóbb akar benne lenni. Szerintetek? Elbírna vele?

2017. nov. 16. 19:23
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves 20. szerintem majd én eldöntöm, hogy ilyen felelőtlen-e a fiam. Lehet hogy te/ a tiéd ilyen, de az enyém nem hiszem.
2017. nov. 19. 09:28
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnélek kiosztani és okoskodni ezért normális hangvételben olvasd amit írok. Én két esetet is végig néztem ismerősöknél, ahol gyereknek vettek ilyen kutyát, pont ilyesmi korban. A végén az egyik el lett passzolva a mamának a kertbe, mert nem bírták tartani a tempót. A másik kutyát pedig kizárták az udvarra mert teljesen leamortizálta a lakást, nem merték beengedni. Azóta is hallgatja az egész szomszédság, hogy éjjel-nappal vonyít, kapar, szökne és döngeti a kerítést. Szülők dolgoztak, gyerek/gyerekek iskolában, a kutya meg egyedül volt, ami természetes ilyenkor, de nem volt elég ereje a gyereknek lefárasztani a kutyust egyik esetben sem. A szülőknek munka után meg felettébb nem hiányzott még, hogy rohangáljanak a kutyával. Nagyon szép kutya valóban, csodálatos, de nem szabad szemre választani. Én is sokáig vágytam husky-ra, de egyetemista vagyok, dolgozom hogy lakást fizessek, idő hiányában még jó, hogy nem voltam olyan felelőtlen, hogy vegyek egyet. Később ez a fiadnál is eljön majd. Kamaszodni pont most fog, ilyenkor a haverok és idővel a lányok is majd előbbre valók lesznek. Aztán jönnek a bulik, stb. Nem mondom, hogy annyira felelőtlen lenne a fiad, te ismered őt igazán, de gyereknek nem való ilyen kutya. Valószínűleg te sem akarnál kilométereket futni vele, már csak abból kiindulva, hogy igazából a fiad miatt vennéd.
2017. nov. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
35%

Szia!

Èn 15 èvesen kaptam huskyt majd rá fèlèvre mègegyet mivel falkaállat èrdemes kettőt venni,hogy ne legyen egyedül. Teljesen egyedül neveltem, mindkettőt, ha kiskorba el van kezdve a nevelèse, ès tènyleg vállaljátok,hogy minden nap foglalkoztok vele ès napi 10 km-t van vele futva/sètálva esőben,hóban akkor vennèk huskyt. Ha nincs vele megfelelően foglalkozva akkor sokat fog szökni, ès az udvarban/lakásban kárt csinálni. De egy biztos,hogy vègtelenül kedves ès szeretnivaló kutya, a legjobb barátot találtam meg benne!!

2017. nov. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
100%
Sokkal több fegyelem kell egy ilyen kutyához, mint ami egy 12 éves gyereknek van, mert anélkül gyorsan elkanászosodik. :') Szóval egyáltalán nem ajánlom.
2018. jan. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!