Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A gyereknek kellene egy...

A gyereknek kellene egy kutya. Milyen fajta lenne jó?

Figyelt kérdés
2 éves kisfiunk kutyamániás, neki szeretnénk venni egy kiskutyát. Ismerősöktől huskyt, akitát, német juhászt tudnék szerezni, de nem tudom mennyire jók ezek játszópajtásnak egy gyereknek... A többi fajtát meg nem nagyon ismerem. Milyet ajánlanátok, akik értetek a kutyákhoz?

2015. jan. 11. 14:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A fent felsoroltak kozul egyiket se ajanlanam egy kisgyerek melle.
2015. jan. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%

Gratulálok, felelős szülő. Akkor vegyetek kutyát, ha nektek kell, nem egy két éves gyereknek. Ha ti nem tudjátok ellátni akkor ne vegyetek. És az ellátás nem az, hgoy naponta kétszer dobsz neki egy marék tápot!

Amennyiben a rendszeres sétára, a törődésre és a tanításra megvan az idő (ez napi szinten is minimum 3-4 óra) akkor én leonbergit ajánlanék. Hatalmas testű állatok, imádják a gyerekeket, a családot és a család barátait.

2015. jan. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%

A gyereknek NE VEGYÉL kutyát!

Főleg ekkora gyereknek! És ne játszópajtásnak. Ez olyan, mintha azért szülnél egy tesót, hogy legyen kivel játszania!


Csak akkor legyen kutyátok, ha te szeretnél, és foglalkozol is vele!


Nekünk gyerek előtt is volt kutyánk, és nagyon sok idő, energia kell egy kutyának is. Az nem elég neki, hogy egy 2 éves játszogat vele! Nemsokára ennyi idős a fiam, úgyhogy tudom, hogy játszik ekkor agyerek egy kutyával. Az nem elég egy kutyának!


Inkább ilyet vegyél, ha kutyamániás:

[link]


És járjatok el olyanokhoz, akiknek van, ott tud vele játszani....

2015. jan. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%
Gyereknek semmilyet. 2 eves, keptelen maga ellatni. Magatoknak vegyetek, ahogy az elozo irta, ha van napi 2-4 oratok a kutyara. Gyerek melle egyik felsorolt fajtat sem ajanlom, foleg nem kezdoknek. Jo az emlitett leonbergi, vagy esetleg a retrieverek, de mielott kutyat vesztek, olvaszatok elotte el par konyvet a gondozasukrol, nevelesukrol, kulonben bajok lesznek. Egy 2 eves gyerek mellett nem tehetitek meg, hogy elhanyagoljatok, nem nevelitek es azt sem, hogy elkenyeztetitek es mindent rahagytok.
2015. jan. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%

A kutya a tiéd lenne! A te dolgod, hogy takaríts utána, sétáltasd, neveld, tanítsd, dolgozz vele, elvidd orvoshoz, etesd és minden módon ellásd! Lesz napi 2-3 órád sétáltatni? Lesz időd naponta tanítanod? Lesz időd elvinni kutyasuliba minden hétvégén legalább 1-2 éven át? Lesz pénzetek fizetni a havi ellátását, kb 15-20.000 ft-ot, a féreghajtást, a havi szúnyog elleni védekezést, ami még kb. 2-3000 ft? Lesz pénzetek fizetni, ha orvosi kezelés kell? Mert egy műtéti beavatkozás alap járaton is 100.000 ft-nál kezdődik.

És ha már kölyökkutyát akarsz, vagy menhely, vagy tenyésztő! Olcsó kutyánál hatalmas a veszély örökletes betegségre, immungondokra vagy rossz idegrendszerre!

2015. jan. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%
2 éves gyereknek? Max plüsskutyát.
2015. jan. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nem kell leugatni.

Természetesen nem ő fogja gondozni (bár etetni éppen tudja). Volt kutyám nekem is, hordtam állatorvoshoz, tanítottam egy-két dologra, sétáltatni is vittem, jutalomfalatot is kapott. Persze nyilván nem lesz rá annyi idő szánva, mint a gyerekre, -le lehet hurrogni-, de a gyerek sokkal fontosabb. Nekem jelenleg magamtól nem jutott eszembe, hogy megint legyen, csak azért vennénk, hogy az "övé" legyen (nekem is volt kutyám 4 évesen, én úgy vettem, h az enyém, de természetesen a szüleim gondozták). Ettől függetlenül, hogy nem nyalom ki a seggét, fogok törődni a kutyával is nyilván.

2015. jan. 11. 14:37
 8/19 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező,

egy igen híres kutyakiképző, Jan Fennel könyvéből idézek. Remélem, ennyi elég ahhoz, hogy lemondj arról, hogy kutyát vegyél a gyerekednek, németjuhászt, akitát, huskyt, de még egy angol bulldogot se!

A történetben a kutya neve "Pudley", míg "tony" és "Ellie" egy 2,5 éves kisfiú és egy fél éves kislány.


A dolgok egy hideg téli reggelen fordultak még rosszabbra, épp egy nappal karácsony előtt. Már lejöttem az emeletről a gyerekekkel, és a megszokott reggeli teendőimet végeztem. Purdey, ahogy minden áldott reggel, őrületes rohangászást művelt körülöttünk. Emlékszem, ahogy Ellie a padlón csúszott-mászott, míg Tony igazi "kis segítségként" az elébe rakott nagy halom mosott ruhát válogatta a nappaliban. Átmentem a konyhába, amely közvetlenül a nappaliból nyílt, hogy összeállítsam a reggelijüket, amikor hangos csörömpölést hallottam. Sohasem felejtem el a szemem elé táruló látványt! A kutya felugrott Tonyra, és keresztültaszította a félrecsúsztatható szobaajtó egyik üvegtábláján. Mindenhol szilánkok! Aztán ettől kezdve mintha lassított filmet láttam volna. Emlékszem, amint Tony kábultan, furcsán dermedt kifejezéssel néz rám az arcából ömlő vér maszkján keresztül. Emlékszem, ahogy odarohanok a fiamhoz, és a ruhakupacból felkapok egy tiszta frottírtörülközőt. A Szent János Kórházban önkéntes ápolónőként töltött idő megtanított arra, hogy először is ellenőrizzem, nem fúródtak-e üvegcserepek az arcába. Szerencsére egyet sem láttam, és végre rászoríthattam Tony arcára a törülközőt, amilyen erősen csak tudtam, így próbálva elállítani a vérzést. Aztán ringatni kezdtem őt a karomban, és Ellie-hez siettem, aki mindeközben csodálatos mód épségben és nyugton ücsörgött a szanaszét szóródott üvegtengerben. A szabad kezemmel őt is felkaptam, majd leereszkedtem a földre, és segítségért kiáltoztam. Purdey pedig egész idő alatt tébolyodottként futkosott körülöttünk, ugatva és hatalmasakat szökkenve, mintha a legjobb játékban lenne része.

Azt hiszem, minden szülő előtt rémálomként merülnek fel az effajta helyzetek. Amikor a segítség végre megérkezett, a család és a barátaink teljesen azonos véleményen voltak. Tony sérülései nemcsak súlyosak voltak, hanem örök életére elcsúfították az arcát.

2015. jan. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
*bocsánat, "Purdey" és "Tony"
2015. jan. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudsz idot szanni ra, akkor az lesz, mint ami az elozo hozzaszolasaban tortent. Ha kutyat akartok, minimum ra kell szannotok 2 orat. Ha nem szanjatok ra ezt az idot, akkor rombolni fog es a gyereknek is baja eshet.
2015. jan. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!