Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya a rottweiler?

Milyen kutya a rottweiler?

Figyelt kérdés
Páromék szeretnének őrző védő kutyát.Volt már dán doguk, nápolyi masztiffuk.Bírnak majd egy rotival?Olyan félelmetesek.Ha kicsi korától sokat látogatom páromékat, megszok, nem támad meg?
2010. máj. 31. 19:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon féltem anno a rotiktól,mert szinte csak rosszat hallani róluk. Kb 3éve van barátom, s nekik rotijuk van; és nagyon megszerettem azt a kutyát, az első percektől fogva elfogadott - nem ugatott, nem morgott rám. :D Nagyon aranyos; szerintem nagyon sok minden függ attól, hogyan nevelik.
2010. máj. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
2010. máj. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Britek rendőrkutyának használják ezt a fajtát. Jól tanítható, okos, nyugodt, de valóban nevelés kérdése. Úgy tudom ez a fajta is egygazdás, mint a német juhász.
2010. máj. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
30%

szia,


hat ha valakinek ilyen kutyaja van, mindig elgondolkodom: miert? mert annyi olyan kutyafajta van, akik baratsagosak mindenkivel. szetterek, vizslak, stb.. de a kerites mögül az idegent ök is megugatjak es vedik a területet.

vagy ha terület örzesere kell, akkor is lehet nemet juhasz, komondor...

de a rottweileröl es mas harci kutyakrol (mert ugy tudom ez is az-lehet nem jol tudom), eddig csak szinte rossz dolgokat hallottam.


abban nagyon igaza van az elöttem ironak, hogy a gazdan mulik szinte minden. viszont sokkal nehezebb feken tartani mint egy masik fajtat, es hajlamosabb arra, hogy vad es veszelyes legyen.


ennek tudtataban erthetetlen szamomra miert valasztja valaki ezt a fajtat. akkor mar eleve a gazdarol is azt gondolom, hogy agressziv es nem csak hobbibol tart kutyat, hanem ki tudja mire.

ja, meg meg azt is hallottam, hogy ez a fajta csak egy embert fogad el gazdajanak. ami nalam pl. szinten rossz pont. jobbak a csaladi kutyak. plane ha ezt embert meglatogatja egy baratja, akkor ne kelljen lancra kötnöm a kutyamat, mert nem tud viselkedni. es rajtam kivül mindenki fel töle.


es a területet meg akarmelyik kutya vedi.

2010. máj. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A rottweiler nem harci kutya!!! Miért nem lehet utána olvasni???

A rottweilert marhaterelésre használták, és minden kutya olyan, amilyen közegben szocializálódik!!! Bármilyen fajtáról legyen is szó!

Nekünk kétszer is volt rotink, édesanyámmal éltem, tehát lányok vették körül...soha senkit nem bántott, nagyon értelmes, okos állatok.

Még csak morogni se morgott soha!

Egyáltalán nem veszélyes és vad, mint ahogy azt gondolják!

Szeretetben neveltük, nem bántottuk soha, családtagként kezeltük. Nem volt vele gond, azok is simogatták, akik vendégségbe jöttek hozzánk! Egyáltalán nem volt agresszív.

Egy terrier is lehet agresszív, ha arra nevelik, rosszul szocializálják!

Sőt: amstaffunk is volt, és ő vele se volt gond soha! MAcskával játszott!

Ennyit a " harci kutyákról"

2010. máj. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok megint... nekünk németjuhászunk volt több mint 10évig...elismerem h egy embert ismer el gazdinak, vagy vezetőnek, vagy nem tudom hogyan nevezzem, de a család többi tagja is imádta. Igen a postást, romákat, idegeneket ugatta, védte a területet, de aki a családhoz tartozott, rokon , barát, sohasem bántotta volna.

A barátomék rotiját sem kiskorában ismertem meg, kb 2 éves biztos hogy volt akkor... :)

2010. máj. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%

Ne bízz meg benne!

A statisztika szerint ez a fajta nyírja ki a legtöbb kisgyereket.

2010. máj. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

És azt sem állítanám, hogy egy gazdás. A második kutyánk már édesanyámmal élt, a bátyám meg én ritkán jártunk haza..havonta úgy egyszer. Nővérem külföldön dolgozik, így őt még ritkábban látta. Soha nem kezelt minket másként, mindig ugyanolyan nagy szeretettel fogadott minket a kutya!

Mindenkinek szót fogadott!

2010. máj. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

19:47

Bakker amit leírtál annak 99%-a hülyeség !!A roti egy nagyon is nyugodt és barátságos öv. kutya , persze nevelés nagyon is kell neki , és ezt csak következetes neveléssel lehet elérni.A roti szereti a gyerekeket (persze jellemfüggő is azért) , DE semmilyen kutyát nem szabad felügyelet nélkül hagyni kutyával! Hiába szereti a gyerekeket , véletlenül fájdalmat okoz neki a gyerek akkor bizony megtámadhatja , de ha jelen van a gazda nincs gond.Az egygazdás kutya meg nem azt jeleni h csak 1 embert szeret , és a többit meg megöli , hanem h 1 gazdás csak azt fogadja el falkavezérnek aki először átvette a vezérséget ennyi.a család többi tagját ugyan úgy szereti és nem támadja meg őket , főleg ha úgy van nevelve ha ő van a rangsor alján.A németjuhász pedig nem egygazdás kutya ez egy nagy tévedés rossz példát hoztatok , mivel rendőrkutyának lett kitenyésztve anno és ott nemjó az egygazdás kutya.megint csak tévedés h minden kutya védi a területét , az ugatás nem egyenlő a területvédéssel , énis simán bemegyek a szomszádhoz a kis keverék kutyája kerítésen keresztül ugat amennyire csak bír , de amint beteszem a lábam az udvarra elszalad...Ha normálisan van nevelve , nem kell láncra kötnöd ha haver jön , mert ha nem kap parancsot nem támad a kutya.Nekem is tetszik a roti , és valszeg ha elköltözöm veszek is egyet , és sztem inkább ne ítélj meg a kutyám alapján mert egyáltalán nem ismersz.És ne akarj rábeszélni senkit a vizslára vagy akármelyik másik kutyára , ha valakinek a roti tetszik akkor azt vesz és kész.

Pont a hozzád hasonló tudatlan parasztok miatt alakult ki a téves sztereotípia a rotiról és társairól(amstaff , pitbull...) , ha nem értesz egy kutyához akkor inkább ne okoskodj hanem tanulj róla , és ne terjeszd te is a hülyeséget.Elég sok buta ember van Mo-on , nem kell belőlük mégtöbb.


Kérdező: ha kis korától nevelve lesz a kutya nem lesz baj , főleg ha néha-néha találkozol is a kutyával.Ha kezdő kutyások vagytok akkor javasolnám a kutyasulit.

2010. máj. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
25%

19:47 vagyok.


gondoltam valaszolok a kerdesre. szerintem igyekeztem nem tudalekos lenni es nem olyan hagszinben irtam aki mindent tud. es ha te tajekozotabb vagy ebben a temaban, ird le amit tudsz. es ha mar itt tartunk, akkor szerintem az a buta ember, aki nem tudja elmondani az allaspontjat anelkül, hogy megbantana a masikat. es az a szep, ha valaki akkor is szereny, ha sokat tud valamiröl.

2010. máj. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!