Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek hogyan tudnám...

Ákos Bánhegyesi kérdése:

Szerintetek hogyan tudnám meggyőzni a szüleimet egy kutya felől?

Figyelt kérdés
A csaladunknak van egy biever yorkshire terriere de o legfőképp az anyukámat szereti amit meg is értek mert legtöbbször o eteti. Nyaron volt a szülinapom es kitaláltam h kutyát szeretnek en egy akita inu szerettem volna.Azt mondtak legyek próbaidőn ekkoren etettem setaltattam naponta játszottam a kutyankal.De bármennyire igyekeztem nem kaptam meg, végül rályöttem h az akita nem nekem valo csak a külseje tetszett meg.Most mar egy shiba inu-t szeretnek karcsonyra valki tud magyar tenyészetet mondani?

2017. okt. 15. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Neked nem való kutya, egyáltalán nem vagy rá felkészülve. Megkaptad a lehetőséget, hogy bizonyíts, de nem sikerült. Aztán a fajtaválasztásaid sem arra utalnak, hogy olyan nagyon felkészült lennél. Ha az akita jelleme nem való neked, akkor a shiba sem, de ezt te nem látod, mert csak a külseje érdekel.
2017. okt. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Várj ezt nem értem, az akita nem való neked, de a shiba aki keményebb fejű és ravaszabb már igen :D ne akarj már hülyíteni minket hogy nem külső alapján választottad. Volt esélyed bizonyítani de kiderült hogy alkalmatlan vagy, ez nem elég bizonyíték arra hogy inkább tanulnod kéne róluk fajtaválogatás helyett? (Bár mint látod az sem megy)
2017. okt. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

És ha a shiba is anyukádat szereti majd jobban, akkor milyen fajtát szeretnél?

Nagyon nem azon múlik a kutya gazdiért való rajongása, hogy kitől kapja a kaját.

Sokat kell neked még a kutyákról tanulni.

2017. okt. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem való gyereknek ! Sőt, másik kutya mellé sem igazán. Az akita és shiba is magányos farkas, önfejű, alkalmi süket, erős zsákmányösztönös fajta. Még tapasztalt kutyások sem boldogulnak könnyen velük.
2017. okt. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Rájöttél, hogy az Akita csak külsőre tetszik azt érten, de a Shibával mi a helyzet? Mert a kettő jelleme eléggé hasonló. bár a Shibáé még keményebb.

Ha már egyszer beláttad, hogy nem küllem alapján kell kutyát választani akkor utána miért küllem alapján választassz mégis?

Ne legyen kutyád amég ennyire felelőtlen vagy.

2017. okt. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az akita nem való neked, de a shiba, aminek kb. ugyanolyan jelleme van, mint az akitának, sőt, még nehezebb eset, az illik hozzád? :D

Egyik kutya sem való sem első kutyának, sem gyereknek, sem olyan embernek, aki szerint attól függ a kutya ragaszkodása, hogy ki eteti. Az ún. ősi fajtákhoz tartozik mindkettő, ami azt jelenti, hogy genetikailag közelebb állnak a farkashoz, mint más fajták. Ezek makacs, kemény kutyák, hiába néznek ki úgy, mint egy plüssmackó, és sokszor még a tapasztalt kutyásoknak is fejfájást okoznak. Mondom ezt én, aki rajong az ősi fajtákért, és a független jellemükért, de egyelőre én sem merném bevállalni őket, pedig sem első kutyás nem vagyok, sem tizenéves.

Ha kutyázni akarsz, foglalkozz a meglévővel, vagy ha mindenképp új kutyát akarsz, akkor válassz valami könnyebb fajtát, de előtte nézz utána alaposan a kutyanevelésnek, mert ilyen hozzáállással nem fog menni.

2017. okt. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Sem az akita, sem a shiba nem való gyereknek, sőt hozzá nem értő felnőttnek sem. Karácsonyra nem nagyon szoktak almok lenni, és felelős tenyésztő karácsonyi ajándéknak el sem ad kutyát.

A kutya nem azért szereti anyukádat a legjobban, mert ő eteti, hanem mert valószínűleg benne látja az ún. falkavezért. Ez bármely más új kutyával is így lehet. Amelyik kutya családban él, az a családé, ha csak te etetnéd, akkor is.


Először válassz más fajtát (keverék is megfelelő), ha mindenképpen szeretnétek még egy kutyát a családba.

Aztán kérdés, hogy miért nem engedik a szüleid, mi az oka.

Ha az okát le tudod írni (kérdezd meg szépen), akkor tudunk válaszolni, hogy hogyan győzd meg, vagy éppen sehogyan.

Segítségnek:

- anyagilag megterhelő lenne? Egy kutya vételára is százezres nagyságrendű, de még ha örökbefogadsz is, az eltartása is elég sokba kerül.

- úgy vélik, nem foglalkoznál vele eleget, nem vagy megbízható, és rájuk maradna a kutyával való foglalkozás, utána takarítás pl.?

2017. okt. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen korlátolt gyereknek én sem adnék kutyát.


Előbb tanulj meg helyesen írni, aztán olvass jó sokat a ktyáKról, majd ha elköltöztél, válassz egyet.


Mert most 99%, hogy "megkapod" és két hét után pont tenni fogsz rá nagy ívben.

2017. okt. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok köszönök minden hozzászólást,eldöntöttem ezek alapján h igazatok van es nekem nem valo kutya amig nem leszek felelosegteljesebb es tudok vele foglalkozni!!Es valaki esetleg tudna linket küldeni az akita es a shiba tulajdonságait leíró oldalakról mert szívesen elolvasnam.Elore is koszonom.
2017. okt. 17. 18:30
 10/10 anonim ***** válasza:
84%
Persze. www.google.hu. Használd egészséggel.
2017. okt. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!