Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tanul belőle?

Miért nem tanul belőle?

Figyelt kérdés

Kerti kutya, reggelente és esténként bejöhet. Engem tekint elsődleges gazdinak, noha én sajnos sokszor 12 órákat távol vagyok (de majdnem mindig van itthon valaki).

Reggel én engedem be, 1-2 perc simi, aztán nekem mennem kell, le is fekszik a helyére és nincs gond.

Esténként viszont egyre inkább "türelmetlen". Ha hazajövök, akkor 10-15 perc után odamegyek hozzá simizni meg játszani, de egy idő után szeretnék pihenni, dolgozni stb. Ilyenkor egyre vadabbul kezd ugatni. Eleinte igyekeztünk figyelmen kívül hagyni, de nem használt. Akkor volt, hogy olyankor kiküldtük egy időre a kertbe - ilyenkor bár leszidom, nem vagyok túl "durva", mert nem akarom, hogy rosszul érezze magát a kertben. Ilyen "nem haragszom, de ha nem viselkedsz rendesen, akkor kimész" a hozzáállásom. (Második beengedéskor sokáig rendben lefeküdt a helyére, de újabban nem, folytatja az ugatást.) Tegnap megpróbáltam büntetni is, de annyira látszott a pofiján, hogy kb. gőze sem volt, mi a bajom vele:S Ha abbahagyja az ugatást és lefekszik a helyére, akkor megdicsérem, de akkor egyből felpattan és folytatja. Amúgy ha "jó", és a helyén fekszik, akkor időről-időre odamegyünk hozzá simogatni meg játszani meg beszélünk hozzá stb. A helye a nappali egyik szélén van, tehát nincs távol a "falkától" (kb. 2 méterre a fotelomtól).

Ti mit tennétek?



2017. nov. 18. 08:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Az remek, hogy majdnem mindig van otthon valaki, de foglalkoznak is a kutyával, vagy szimplán csak "elvan" a kertben?

Elviszik sétálni, futni, játszanak vele?

Egy nyugodt és megfelelően foglalkoztatott kutya nem ugat frusztráltam hosszú percekig.

2017. nov. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
"Utánam" ugat este, mert mint írtam, engem tekint elsődleges gazdinak, noha én vagyok otthon a legkevesebbet. Én sajnos csak hétvégén tudok napközben is foglalkozni vele. Az itthon lévő családtagok sétálni nem tudják elvinni, de itthon foglalkoznak vele.
2017. nov. 18. 08:32
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
Akkor ez lesz a gond. Napi egy hosszú séta, a többi kutyával való bandázás kimarad. Játszani, nevelni tanítani is kell persze, amit, telken belül meg is lehet ldani
2017. nov. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a kutyának rengeteg energiája van. És mivel te szoktál vele játszani/sétálni ezért szekál téged. A család többi tagjának kéne kivinnie sétálni, hogy legalább napi 1x kimehessen és fárasztva legyen. Ha a kutya egész nap kint van akkor gondolom a nap nagy részét átalussza. Erre te hazajössz, beengeded és elküldöd, hogy feküdjön le a helyére. Holott pont fel van pörögve, egyrészt miattad, de leginkább amiatt, hogy valami végre történik vele.
2017. nov. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
4-essel teljesen egyetértek.
2017. nov. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
A szeparációs szorongásra keress rá.
2017. nov. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

Igyekszik felhívni magára a figyelmet, mivel nincsenek lekötve az energiái. Azt akarja, hogy foglalkozz vele.

Alapigénye lenne a napi lefárasztós séta.

Amikor hazamész, ne simizni menj oda hozzá, hanem vidd el legalább egy órát sétálni (ha a családtagok erre nem alkalmasak, akkor neked kell).

Közben futhasson, mozoghasson szabadon is, feladatozzatok is, ha tud, apportírozzatok, engedd szabadon szaglászni is stb. Minden nap. Utána máris nyugodtabb lesz.

2017. nov. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%

# 6-os Minek keressen rá? Ez nem szeparációs stressz. Ez egy unatkozó, elhanyagolt kutya kétségbeesett viselkedése.

Az nagyon szép, hogy be van néha engedve. De a kutya nem arra való, hogy majd kiteszem a kertbe, és lefárasztja magát. Ez nem így működik. Csak büntetnéd, és szidnád, mert nem fekszik egész nap a helyén? Nem érted rinyál annyira szerencsétlen, hanem azért, hogy valaki foglalkozzon vele. Naponta játék, séta, plusz ha úgy van időd, lehet tanítgatni is erre-arra, nagyon fogja élvezni, és így szellemileg is fárasztva lesz. Sokkal könnyebb lesz így vele.

Egy kutyához kell szabadidő, vagy ha nincs, akkor ne legyen kutyád. Ilyen egyszerű ez.

2017. nov. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%

Minek kutya ha csak kerti dísz?


Jó kifogás, hogy 12 órát dolgozol csak a kutyádat ez nem érdekli. Hazaérsz és elviszed sétállni mint minden normális állattartó. Kit érdekel ha sötét van vagy már elmúlt 8 óra? Fejlámpa és indulhattok is. Én is vittem már kutyákat sétállni az éjszaka közepén mert akkor estem haza. Mégsem aludni mentem egyből hanem elvégeztem a kötelességem. Ha képtelen vagy erre akkor keress neki egy olyan családot akik a kutya igényeit is figyelembe veszik.

2017. nov. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

8-as és 9-es hangnemével EGYÁLTALÁN nem értek egyet, amúgy köszönöm a válaszokat - bár a tulajdonképpeni kérdésemre nem kaptam választ. (Utolsó kettőnek: Sz*rt sem tudtok az életemről és a kötelességeimről!)

Amúgy írtam, hogy a kutya nem "kicsapva" van a kertbe, FOGLALKOZNAK vele, értsd: napjában többször kimennek hozzá, tanítgatják stb., be is engedik. Sétálni tényleg nem tudnak elmenni vele, tisztában vagyok vele, hogy ez hiányzik.

De azért, mert MOST ilyen az életem, nyilván nem válok meg a kutyámtól! Tisztában vagyok vele, hogy nem vagyok tökéletes gazdi, de azért nem vagyok sz*r gazdi sem. Nyilván én is jobban szeretnék napi több órát kutyát sétáltatni, amit korábban meg is tettem, amikor lehetett.

2017. nov. 18. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!