Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok mondani olyan kutyafa...

Tudnátok mondani olyan kutyafajtát ami kistestű, rövid szőrű, és nem hullik a szőre (nagyon)?

Figyelt kérdés
A lakásba szeretnék egy kistestű kutyát, de nem olyat, aminek a szőrével különösen foglalkozni kellene, mert a környékünkön nincsen kutyakozmetika, én meg nem tudnám megnyírni. És nem szeretnék naponta porszívózni, meg azt hogy az összes ruhám kutya szőrös legyen, ezért jó lenne ha nem hullana iszonyatosan a szőre.

2017. nov. 18. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Csivava, mopsz, corgi.. De sok kis keverék van a menhelyen is, ha keverék is lehet :)

Sok ember szaporítja ezt a 3 fajtát,úgyhogy mindenképp csak tenyésztőtől vagy fajtamentőktől érdemes.

2017. nov. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én a mopszokba nagyon beleszerettem, de úgy olvastam hogy nagyon hullik a szőrük :(
2017. nov. 18. 18:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Törpe tacskó, beagle 😊
2017. nov. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok


Vagy törpe pincser!! Atom aranyos!!!

2017. nov. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a nem kozmetikaigényes rövid szőrű kutyának eléggé hullik a szőre, különösen vedlési időszakban. Amelyiknek meg nem, azt 3-4 havonta kozmetikázni kell.
2017. nov. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És a vedlésre nincs valami “megoldás”? Annyira nem értek a kutyák szőréhez, de olvastam ezt a trimmelés dolgot. Ha ezt minden vedlés időszakban megcsinálja a kutyuson egy kozmetikus, akkor ugyan úgy fog hullani a szőre, vagy akkor már a vedlés szezonban nem fog?
2017. nov. 18. 21:14
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Trimmelni nem a rövid szőrű kutyákat lehet, hanem a drót-és szálkás szőrűeket.

Ha zavarna a kutyaszőr, akkor inkább kozmetikás fajtát válassz, 3-4 havonta el tudsz menni vele kicsit messzebbre is kozmetikába, cserébe nem lesz tele szőrrel a lakás.

Ilyen fajta pl. az uszkár, a yorkshire terrier, a bichonok.

2017. nov. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!