Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyákat érdemes...

Ricsi74zhf kérdése:

Milyen kutyákat érdemes tenyészteni amiket haszonnal lehet eladni?

Figyelt kérdés
2017. nov. 18. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

Szaporítókkal tele van az ország. Tenyészteni kutyát meg inkább viszi a pénzt, mint hozza.


Szerintem ne szaporíts jobban jársz.

2017. nov. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Amiről beszélsz, az szaporítás, te kis féreg.
2017. nov. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Nincs ilyen kutya.


A tenyésztő nem azért tenyészt, mert abból él, hanem egy adott fajta fenntartása, nemesítése céljából. Úgyhogy haszna nem igen van rajta.


És kérlek, ne szaporíts, ne érző lényekből akarj hasznot húzni.

2017. nov. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

A tenyésztés egy drága hobbi, nem haszonszerző tevékenység. Persze ha jó vagy benne, akkor évek múlva már hasznod is lehet rajta, de ehhez rengeteg minden kell, a sok pénztől a hozzáértésen át a szerencséig.

Ez nem fajtától függ.

2017. nov. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A normális tenyésztők nem a haszonra mennek!


Amúgy itt mindenki hozzáértő választ adott, kár, hogy nem érted a lényeget!

2017. nov. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyanok írtak. Voltak fajtatiszta kutyáim, rengeteget voltam kiállításokon, tenyészszemléken, tagja voltam a fajtaklubnak, sok tenyésztőt ismerek. Nem légből kapott információk, amit írtunk.

Néhány neves tenyésztő már haszonnal is ki tudott jönni egy-egy alomból, de ezek mögött évtizedes munka állt már.

Amire te gondolsz, az nem tenyésztés. A tenyésztés elsődleges célja ugyanis nem az, hogy haszonnal lehessen eladni...

2017. nov. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztés egy borzasztó drága hobbi. Rengeteg pénz, idő, energia, lemondás. Örülsz, ha év végére nullán állsz.


Akik haszonszerzésre mennek, vagy dicsekednek, azok bizony szaporítók. A szaporítók szarnak a genetikára, a kutyákra, csak a pénz érdekli őket.


Igen, sokat kell majd a genetikáról tanulnod. A betegségekről, a színgenetikákról és egyebekrő. A tenyésszemle,kiállítás,törzskönyv se ingyen van. Bejelentett tenyésztőként (meg úgy egyáltalán is) hatalmas kötelezettségeid vannak.


Üdv, egy volt tenyésztő (azért hagytam abba, mert megváltozott az élethelyzetem, és nem tudtam tovább finaszírozni)

2017. nov. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

De ha úgy gondolod, hogy ennek ellenére tenyésztő szeretnél lenni, válassz EGY (azaz 1!!) fajtát! Ne tenyészd őket, hanem, majd miután 3 egyed gazdája voltál (úgy hogy mind törzskönyves egészséges, tenyésztőtől való kutya volt, teljesen jól szocializálva és nevelve)


És keress fel egy nagyon jó neves tenyésztőt! Ő tanácsokkal lát el, vele együtt biztonságos úton el tudod kezdeni. Hangsúlyozom TAPASZTALAT!!


/A SZAPORÍTÓK NEM TENYÉSZTŐK, HANEM ALJAS ÉS SZÁNALMAS ÁLLATKÍNZÓK!!! VÉLETLEN SE DŐLJ BE A 20-80 EZRES HIRDETÉSEKNEK/


Érdemes elolvasnod:

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

2017. nov. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

Egyébként Inkább ne légy tenyésztő, mert csak a haszonra mennél, az meg már szaporítás, ami állatkínzás.


Inkább tenyéssz marhákat vágásra, abból meg lehet élni

2017. nov. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!