Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más kutyájának a neveletlenség...

Más kutyájának a neveletlensége ráragad az enyémre?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy van egy másfél éves közepes testű viszonylag jól nevelt kutyusom. Egy domináns típus, a kajáját félti más kutyáktól ha odamennének, de ezen kívül más kutyákkal végtelenségig barátságos játékos, emberre meg még semmilyen körülmények között nem mordult. A helyzet az hogy ismerősömnek van egy kölyök kutyája, most olyan 8 hónap körüli, nagytestű. Gyakran átjártam a kutyámmal hozzájuk hogy szocializálja és fárassza a kölyköt (mert ők soha nem viszik el sétálni és csak a gyerek játszik a kutyával, de ő még pici). A kutyám imádja a kölyköket, imádott vele játszani, és még most is de van egy gond: azóta kétszer akkora lett a kölyök mint ő, és nagyon durván játszik. A gazdái nem szólnak rá, mondván hogy úgy se hallgat rá, meg az enyém úgy is szabályozza, ami igaz is, szépen kezeli a helyzetet de soha nem bántotta. Azonban mostanában úgy veszem észre hogy egyre jobban védi magát a kölyök durva kirohanásai esetén, tehát kicsit durvábban utasítja vissza a másik kutyát és félek hogy a végére össze fognak verekedni.


Itt laknak a közelünkbe, mindig áthívnak magukhoz ha látják hogy sétáltatom a kutyát mert a gyerek is nagyon szereti a kutyámat és én is szívesen vagyok ott meg örülök hogy van játszótársa a kutyámnak, de kezdek félni hogy ráragad az enyémre is a kölyök neveletlensége és agressziót vált ki esetleg a kutyámból.

Vagy ez normális hogy úgymond így neveli a fiatalabbat?



2017. nov. 19. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy nem a te kutyádnak kéne nevelnie, szocializálnia, fárasztani a kölyköt, hanem ez a gazdái dolga lenne.


De nem hiszem, hogy "ráragad" a neveletlensége a kutyádra, ez nem fertőző vagy ilyesmi. :)

Lehet hogy a későbbiekben viszont durvább lesz vele, ha a kölyök továbbra is folytatja ezt a viselkedését. De szerintem ez nem neveletlenség, hanem csak reagál a másik viselkedésére, és védi magát, jelzi, hogy hol a határ.

2017. nov. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Igen, átragadhat a rossz viselkedés. A szívás az, hogy a jó nem feltétlen :D
2017. nov. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a te kutyád jól nevelt és kiegyensúlyozott felnőtt, akkor nem fogja eltanulni a rosszalkodást a másiktól.
2017. nov. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, egyet értek hogy a kölyök gazdájának kéne fárasztania de nem teszi, és tudom hogy nem is fogja, a kutyust meg sajnálom mert annyi energiája van és segíteni szeretnék rajta legalább annyiban hogy egy kis inger éri amikor átmegyünk.


Nem is feltétlen arra a neveletlenségre gondolok átragadás terén hogy olyan szeleburdi lesz és nem ismeri a határokat mint a kölyök, hanem hogy már alapból merevebben állna neki, mert azt várja a kölyöktől hogy durva lesz tőle. Olykor olykor már látom hogy úgy "állítja le" a kölyköt hogy azt egy két kutyák viselkedését nem ismerő ember már verekedésnek nézné, pedig egyébként nem bántja de muszáj bedobnia magát egy kétszer akkora dömperrel szemben.

2017. nov. 19. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!