Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Láncon vagy nem láncon?

Láncon vagy nem láncon?

Figyelt kérdés
Van egy nagy testű kutyám, nem rég hoztam ki a menhelyről. Sajnos a kenelje nem a legstabilabb, ezért kénytelen vagyok láncot rakni rá. ( épül a másik kenel ami stabil lesz ) Reggel és délután megyünk ki a határba játszani, és fegyelmező tréninget gyakorolni. Viszont annyira ragaszkodik már hozzám hogy amikor visszakerül a láncra akkor nyüszögni szokott. De utána abba hagyja. A szomszédom viszont nem nézi jó szemmel. Azt állítja egész nap láncon van...... Pedig ez nem igaz! Elvetetheti a szomszédom a kutyát azért mert nyüszög, és mert a kenelben láncon van?
2017. nov. 20. 14:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem az hülyeség, hogy az az oldali a szomszédé. Négy oldala van egy kerítésnek (ha épület nem fedi le teljesen az egyik oldalt sem). Ha te el akarod keríteni az udvarod, akkor minden oldalról neked kell gondoskodni. Nemcsak azért, hogy a ti kutyátok ne kóboroljon el, de azért is, hogy hozzátok sem menjen be más.
2017. nov. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Azt én értem hogy gondoskodnom kell hogy a kugya ne jusson ki az utcára és máshova! Azt is értem hogy az udvart nekem kell körbe keríteni. Na de szomszédnak nem kötelessége csak egyedül nekem??? Nekem kell azt is megakadályoznom hogy a szomszéd kutyája ne jöjjön át állandóan? Aszem ez így sántít egy kicsit nem?
2017. nov. 20. 21:02
 13/15 anonim ***** válasza:
67%

Nem, neked csak azt kell megakadályoznod, hogy a te kutyád kimehessen.

Ha meg a szomszéd kutyája megy át hozzád, akkor kihívhatod rá a gyepmestert, hogy elvigyék.

Mást nem tehetsz.

2017. nov. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
67%

De, a szomszédnak is kötelessége lenne.

De ha nem csinálja meg, a saját kutyád érdekében kénytelen leszel te.

Az élet nem igazságos.

2017. nov. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédnak is kötelessége megakadályozni, hogy a kutyája átmenjen hozzád. Ha történetesen a te kutyád kennelben lakik és ezért nem megy át, akkor részedről ez egy megoldás és ha a szomszédé jár át hozzád, akkor neki kell megoldani, akár a kerítés megjavításával, akár máshogy. A helyi jegyzőnél kérhetsz birtokvédelmet, írásban természetesen, fel fogják szólítani a szomszédot, hogy oldja meg, ha nem oldja meg, akkor meg megbüntetik. Vagy ha nincs kedved még jobban összeveszni a szomszéddal, akkor belenyugodhatsz, hogy neked kell megcsinálni.
2017. nov. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!