Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell pitbullt választan...

Hogyan kell pitbullt választani és nevelni úgy hogy az neki és a családnak is jó legyen?

Figyelt kérdés

Kezdő leendő kutyatartó vagyok. Eddig 3 német vizslája volt a családomnak (kisgyerek korom óta) és bár az életük részét képeztem(ahogy ők az enyémet) sosem voltam igazán felelős értük. De elérkezett az ideje hogy így "felnőtt" fejjel megvegyem az első kutyámat (amit valószínűleg követ egyből a második, a páromé ) amit a lehető legfelelősségteljesebben szeretnék felnevelni úgy hogy ne csak egy tárgy vagy dísz legyen, hanem az éltünk része, és ne csak mi, hanem neki is teljes élete legyen. Sokáig terveztem hogy vizslával folytatnám én is a sort, de sajnos rossz emlékeim vannak velük kapcsolatban, és szeretnék valamilyen szinten tiszta lappal indítani.

A választásom a pitbull-ra esett. Az első kérdésem az lenne, hogy szerintetek fel lehet-e nevelni egy jó helyről származó pitbull-t úgy, hogy egy családba be tudjon illeszkedni (kérlek ne javasoljatok más kutyafajt, de ha ezzel kapcsolatban van véleményetek, örülnék ha elmondanátok).

A második kérdésem az lenne, hogy ha ezt lehet, akkor honnan lenne érdemes beszerezni ? (Nem mondom hogy az ár nem akadály, de ha egészséges lesz, az azért megér némi pénzt. Sokat gondolkoztam a menhelyen, de mint kezdő, szeretnék egy kutyát felnevelni egészen kis korától kezdve.)


A harmadik kérdésem, hogy mit kell tegyek azért, hogy olyan bánásmódot és tanítást kapjon, amivel együtt tudunk élni boldogan? Mikortól és szerintetek melyik kutyaiskolába vigyem(Pest, és környékén), tudtok ajánlani könyvet? Télen mindenképpen bent tartanám, de napi 1-2x kivinném sétálni/futni, illetve szeretném ha legalább amikor ébren vagyok, szabadon járhatna ki-be. Erre tudtok valami jó megoldást?


Lehet vele úgy nevelni, hogy egy 2-4 év múlva bekövetkező gyerekvállalás után ne legyen ilyen "no akkor hol helyezkedik el a falkában az újszülötthöz képest" bepróbálkozás, és hasonlóak?


Köszönök szépen minden választ, tudom hogy hatalmas témakört foglal össze a kérdésem, de olyan értelmes válaszok szoktak lenni ebben a témakörben, hogy meg szerettem volna kérdezni ezeket, minden apró észrevételt, könyv, kutyaiskola, oktató ajánlást, vagy személyes tapasztalatot szívesen fogadok!



2017. nov. 23. 08:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
74%
Bár azt írtad fajtában nem kérsz segítséget, ha van két perced, nézd meg a staffordshire bullterriert. Kisebb termetű, kifejezetten jófej kutyák. Nagy mozgásigénye van, de kezdő gazdi is boldogul velük, gyerek mellé is jó.
2017. nov. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

1, Igen fel lehet.

2, Sajnos tenyészetekben nem vagyok jártas, azonban a menhelyeket nem zárnám ki, kölyökkutyák is vannak, bár nyilván az küllemileg nem biztosított, hogy pont olyan lesz, mint amilyet szeretnél.


[link]


[link]


3, Hát ez hiszabb, mint ide kiférne, de egy dolgot tudnék mondani, ami mindebek felett áll és az a következetesség. Ha olvasnál a témában ajánlom Viktotia Stillwell bármely művét,

[link]

illetve youtubon "A póráz két végén" címmel rengeted videója fent van(kutanevelős tv sorozat).

4, Én egy kutyasulit ismerek személyesen a népligetben a strázsát. Mi nagyon szeretjük és az árak is verhetetlenek. Ide már 4 hónapos kortól lehet vinni a kutyust.

[link]

5, A szabadon ki/be járásra a legjobb egy kutyaajtó felszerelése. Azt azonban most mondom,hogy ha napi 1 max jobb napokon 2 sétában gondolkodsz akkor NE NE és megintcsak NE ezt a fajtát válaszd!!!

6, A gyerekkel biztosan lesznek bepróbálkozások, de hamar tudtára lehet adni a kutyának, hogy az új jövevény felette áll a rangsorban.

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8952111-az-i..

A gond nem is annyira ezzel szokott lenni, hanem, hogy a kutyával ilyen esetben kevesebbet foglalkoznak,kevesebb a játék a séta. A levezetetlen energia pedig nem jó, ilyenkor jön a rosszalkodás, a lakás szétrágása és akár agresszió is.

2017. nov. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor vegyél magadhoz pitet, ha van időd és végtelenűl türelmes ember vagy, ha viszonylag nagy mozgásteret biztosítasz számára és korán elkezded a kutya szocializációját.

És szokás mondani, ha ezt a fajtát választottuk "defenzív magatartást kell tanusitanunk és egy lépéssel a kutyánk előtt kell járnunk"

2017. nov. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon köszönök minden kommentet, minden linket lementettem.

Miért ne válasszam a csapóajtót ha napi 1-2 sétát tudok biztosítani? A problémám az, hogy többször nem feltétlenül tudom megtenni a jövőben a munkám miatt, de ezt természetesen nincs kőbe vésve.

A pitbullokat már régen kinéztem magamnak, és bár sokat olvastam róluk, még mindig keverem a terriereket, bullokat és egyéb hasonló kutyákat.

(Minden javasolt kutyafajtát felírtam, de a legtöbbször azt látom, hogy ha valaki kiír egy kutyafajtával kapcsolatban nevelési vagy egyéb kérdést, az első válasz az, hogy ne vegyen olyan kutyát, vagy a kommentelők egymással vesznek össze.)

Természetesen mindenkinek ment a zöld tenyér értékelés.

a #10-es válaszolónak: én a kutyaiskolát preferálom, mégpedig két okból:

-nekem eddig csak német vizslával volt dolgom(akit szintén vittünk iskolába, szintén a népligetbe), és bár náluk morgás előfordult, illetve olyan is hogy a dominanciáját megpróbálta kimutatni, de soha egy percre se gondoltam volna hogy akárkinek árthatna. (ez a betörőknél probléma lehet, de én nem házőrzésre szeretnék kutyát)

- a másik, hogy sok helyen olvastam hogy a pitbulloknál nagyon fontos a szocializálódás, és ez az egyetlen amit kutyaiskola nélkül nem vagyok biztos benne, hogy tudok biztosítani neki.


Köszönöm szépen minden válaszolónak a segítséget, ilyenkor nagyot nő a szememben ez a társaság....

2017. nov. 26. 16:17
 15/17 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Még annyit tennék hozzá, hogy a pit bullt az FCI nem ismeri el, ezért Amerikában törzskönyvezik. Emiatt is lehet borsos az áruk.
2017. nov. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Bocsi,ha félreérthetően írtam.

Tehát úgy értettem, hogy a szabadon ki/be járásra, amit szeretnél lehet megoldás a kutyaajtó.

Az külön dolog, hogy ennek a fajtának nem lesz elég napi 1 néha 2 séta. Hatalmas ugyanis a mozgásigényük.

Valóban sok embert próbál itt mindenki fajtákról lebeszélni, azonban ez nem véletlen van így. Viszonylag kevés olyan fajta van, aminek az igényeit egy átlagos gazdi ki tudja elégíteni. Amikor valaki energikus/domináns/önfejű fajtát néz ki, akkor mindenki próbálja figyelmeztetni, hogy ez így nem lesz jó. Nekem hatalmas szerelmem az amstaff illetve a bull típusú kutyák és dugig vannak velük a menhelyek. Tehát tényleg nem a rosszindulat beszél ilyenkor belőlem, csak látom, hogy ezek az állatok tömegesen végzik a gyepin/menhelyen, mert olyan helyre veszik őket, ahol bem tudják az igényeiket kielégíteni. Ezért is linkeltem 2 fajtamentő csoportot. Velük tényleg érdemes lenne elbeszélegtned és az ő szakmai tapasztalatuk az enyémmel szemben nem lehet kérdés :)

2017. nov. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Azért eddig 3 vizslával volt dolgom, és nem szenvedtek mozgáshiánytól. És persze bőven nem csak én láttam el őket, de a közeljövőben sem csak én leszek ( azt asszem nem írtam le, hogy van egy párom, aki szintén vinné őket, ami napi 2-4 séta/futás, ami szerintem már megteszi, főleg ha azt nézem, hogy a maradék időben is velük leszünk. )

Köszönök szépen minden választ!

2017. nov. 29. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!