Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az igaz hogy ha egy Staffit...

Az igaz hogy ha egy Staffit nem tanítunk akkor nem lesz vad?

Figyelt kérdés

Gyerek mellett van és nem tudom kell e iskolába vinni vagy jó e vagy ilyesmi!

Vagy az elég hogy ha otthon tanítgazjuk az alapokra ül, fekszikre?


2017. nov. 5. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Ha hallgat rátok és bármikor vissza hívható,nem agresszív,jól viselkedik akkor nem kell suliba vinni.


De ha csak 5. hívásra jön, tönkre tesz ezt azt, agressziót mutat akkor viszont érdemes suliba vinni

2017. nov. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Iskolában sem a kutyát tanítják hanem téged kutyát nevelni. De ha ennyi az összes kutyás tapasztalaod és nevelésről való elképzelésed akkor vagy ne vállalj ilyen kutyát vagy amint megkapta az oltásait irány a kutyaovi.
2017. nov. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha ennyire nem értesz a kutyákhoz, akkor kötelező iskolába vinni, különben rengeteg problémátok lesz.
2017. nov. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,itt nem arról van szó hogy nem értünk hozzá,hanem mindenki azt mondja mennyire akaratos és rossz !!És az a baj hogy én leszidom rácsapok a seggére,a párom meg lesz...ja és nem szól rá mert olyan édes kis cuki, meg még kicsi jelszóval!!Szóval én személy szerint elegem van hogy csak én nevelem a párom meg nem!!

És így majd bántani fogja a gyereket!!

2017. nov. 5. 13:35
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
De, arról van szó, hogy nem értesz hozzá. Mert ha értenél hozzá, akkor tudnád, hogy attól, hogy a párod nem neveli, te még nevelheted és lehet jó kutyád, illetve akkor nem mások véleményére hallgatnál és nem tennél fel ilyen kérdést. Nálunk is csak én nevelem, a páromnak fogalma sincs a nevelésről, ennek ellenére nagyon jó kutya és soha nem bántana senkit.
2017. nov. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Eléggé családcentrikus fajta így emberre nem valószínű, hogy támadna. Persze gyereket ettől még nem hagyunk magára egy kutyával sem.

A kutyára vonatkozó részre válaszolva: menj el kutyaiskolába és próbáld megértetni a pároddal, hogy igen is fontos a következetes nevelés a kutya és a gyerek életében is.

A legtöbb háztartásban pedig amúgy is egy ember neveli a kutyát, nem pedig teljes családi foglalkozás de ettől függetlenül nem gyilkolják sorra a családtagokat.

A válaszod második felére pedig javaslom, hogy fogalmazd meg és tedd fel ide a kérdésed: https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok

2017. nov. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 15 évesen neveltem fel/meg a családi kutyát mert nyári szünetben nekem volt rá időm. Nyilván ők is simogatták és játszottak vele de tanítani nem volt idejük. A kutya szófogadó, az alap parancsokat tudja, egyáltalán nem agresszív és tudja, hogy hol a helye. Viszont a seggre csapással túl sokat nem fogsz elérni, max félni fog tőled a kutya. Vidd iskolába inkább, ott megmutatják, hogy hogyan neveld meg.
2017. nov. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mármint nyári szünetben volt kölyök, akkor kaptuk
2017. nov. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne keseredj el, úgy látom Te megtetted az első lépéseket, hogy normális kutyát nevelj és elkezdtél szabályokat felállítani. Nagy igazság, hogy végiggondoljuk vajon a kutya tettei felnőttként is beleférnek e? Cuki, hogy felugrál? Vajon 30 kilósan is cuki lesz? Nyilván nem. Amit kiskorában megszokik, arról nagyon nehéz lesz később lenevelni. Ezt próbáld a párodban tudatosítani.

Nálunk is úgy van, hogy inkább én nevelem a kutyát, párom pedig élvezi ennek az előnyeit.( jé de jó tud ülni !) Amikor majd Te nem vagy jelen és a kutya lazábban viselkedik és majd őrületbe kergeti a párodat, na majd akkor ő is neki fog állni szabályokat állítani.

Amstaffoknál jellemzően 2-3 éves kor körül kezdenek előjönni az agresszív hajlamok pl. az addig barátkozós kutya elkezd dominánsan viselkedni és belekötni más kutyákba.Ha a kutya addig meg lett nevelve, tudja hol a helye a családi rangsorban, akkor ez természetesen nem ellenetek fog irányulni.

Ha gyerek is van azt fontos tudni, hogy sosem hagyjuk őket felügyelet nélkül. Ha a kisgyerek úgy dönt csinál fülbevalót a tűzőgéppel a kutyának... na hát ilyenekből vannak a csúnya balesetek. Fontos, hogy a kutya előtt meg kell erősíteni a gyerek helyzetét. Ennek egyik remek módja, ha nem hagyjuk, hogy a kutya ételt vegyen ki a kicsi kezéből. Ha dob neki, akkor is csak parancsszóra pl. tiéd! eheti meg. A gyerek szobájában legyen olyan hely, ahova a kutya nem mehet oda/fel. Ha a gyereknek saját területe van az is erősíti a kutya előtt elfoglalt helyét a rangsorban. Ami még jó, hogy megtanítsuk a kutyának, hogy teret kell adni a gyereknek. Erre jó az odébb/arébb parancsszó, ami allat meg kell tanítani a kutyát, hogy távolodjon el legalább 1 méterre. Így a kicsi nem fog félni a kutyától, hogy elvesz tőle valamit feldönti. Bármikor ki tudja küldeni a személyes teréből.

Kutyasulit bármikor el lehet kezdeni. Ha majd elkezd serdülni és jön a fajtára jellemző makacskodás valószínűleg el fogod vinni :)

Bocsi, hogy hosszú lett, remélem tudtam segíteni.

2017. nov. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,aki hosszú lett!! 😉😉

Hogyne segítettél volna ,nagyon köszönöm,

Akkor nem hiába tanítom legalább én ,jövő héten megyünk oviba☺

Már voltunk 2x

2017. nov. 5. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!