Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutyás munka amiből...

Van olyan kutyás munka amiből meg lehet élni?

Figyelt kérdés
Nagyon jó szakmám van, jó fizetéssel, a többség irigyelhetne nyugodtan, mégsem érzem jól magam. Értelmetlen amit csinálok, csak termelem a GDP-t, szörnyen motiválatlan vagyok, és ki akarok szállni. Most épp azt számolom, hogy hogy tudnám úgy beosztani a szabim, hogy beleférjen egy egy hetes kiképzői tanfolyam, és a kutyás tábor is. De ez azt is jelentené,h ogy akkor az idén nincs több szabim. Nagyon szeretnék mentéssel is foglalkozni, de ez egyszerűen napi 10 óra munka mellett nem fér bele az időmbe. Nagyon komolyan gondolkodom, hogy ott hagyom a szakmám, és a kutyáknak szentelem az életem, csak azt nem tudom hogyan. Tenyésztésből nyilván nem lehet, sőt valamiből arra is meg kellene keresni a pénzt. Nyilván mentésből sem lehet :) A kiképzők kb mennyit keresnek? Vagy mondjuk egy kozmetikus? Van olyan munka, ami lehetővé teszi, hogy egész nap kutyákkal foglalkozhassak, de közben meg is tudok élni?
2010. jún. 1. 11:29
1 2 3
 1/23 szmnt válasza:

Kutya kozmetikus, nem keres rosszul , nekem volt egy spánielem, elvittük nyíratni, lefürdetni, és simán elkért érte 5000-et ( ez volt 6 éve, tehát most biztos még drágább.), és ez belefért 30 percbe. Ha jól megy, akkor jön egy napi 20 páciens. Nem kell tovább firtatnom remélem :)


Mellesleg, nem is kell neki túl drága eszközök, a házon, illetve a különféle samponokon, illetve ollón kivül.


Mellesgelg, megmondanád mivel foglalkozol?

2010. jún. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Kutyás rendőr? Mondjuk nem tom mennyit keresel most és nem is akarok turkálni a zsebedben, de én úgy tom, ők olyan 150e körül kapnak.
2010. jún. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
51%
az elsőnek, szerinted, az 5000-ből, az adók, járulékok és a rezsi kifizetése után mennyi maradt?
2010. jún. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Első,téged igen csúnyán lehúzott a kutyakozmetikus:S Akihez én vittem a közepes teremetű kutyusom,fürdetéssel,nyírással,szárítással együtt kért 2500ft-ot! És ez néhány hónapja volt.
2010. jún. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
reklámmal, és kicsit többet keresek, mint egy kutyás rendőr :)
2010. jún. 1. 11:45
 6/23 szmnt válasza:
első vagyok. Ha kiszámolok napi 20*6500 (ma kb annyi.) az 130000 , és ezt megszorzod 22-vel. Elég sok, ahhoz képest is, hogy lejönnek az adók, illetve fenntartás.
2010. jún. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
biológus. az ELTÉn eléggé komolyan foglalkoznak a témával. hajrá!
2010. jún. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
ez jó számítás lenne, csak ugye nem biztos, hogy meglesz a napi 20 kutya...
2010. jún. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
vagy állatorvos. mondjuk ezek komoly szakmák és soksok év tanulást igényelnek, nem úgy mint a kutyakozmetikus.
2010. jún. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Ha ment volna biosz, állatorvosnak mentem volna, de nem ment sajnos :( De a kinológusok meg etológusok mennyire tanulnak biológiát, kémiát (gondolom ez buta kérdés, de akkor sem tudom a választ)
2010. jún. 1. 11:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!