Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutyás munka amiből...

Van olyan kutyás munka amiből meg lehet élni?

Figyelt kérdés
Nagyon jó szakmám van, jó fizetéssel, a többség irigyelhetne nyugodtan, mégsem érzem jól magam. Értelmetlen amit csinálok, csak termelem a GDP-t, szörnyen motiválatlan vagyok, és ki akarok szállni. Most épp azt számolom, hogy hogy tudnám úgy beosztani a szabim, hogy beleférjen egy egy hetes kiképzői tanfolyam, és a kutyás tábor is. De ez azt is jelentené,h ogy akkor az idén nincs több szabim. Nagyon szeretnék mentéssel is foglalkozni, de ez egyszerűen napi 10 óra munka mellett nem fér bele az időmbe. Nagyon komolyan gondolkodom, hogy ott hagyom a szakmám, és a kutyáknak szentelem az életem, csak azt nem tudom hogyan. Tenyésztésből nyilván nem lehet, sőt valamiből arra is meg kellene keresni a pénzt. Nyilván mentésből sem lehet :) A kiképzők kb mennyit keresnek? Vagy mondjuk egy kozmetikus? Van olyan munka, ami lehetővé teszi, hogy egész nap kutyákkal foglalkozhassak, de közben meg is tudok élni?
2010. jún. 1. 11:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
6500ft-ért nagyon drága a kutyakozmetikus,tuti,hogy nem lesz sok vendége...Az enyémhez nagyon sokan járnak,de ő 2500ft-ért nyírja,fürdeti,szárítja a kistestű kutyusokat,ami igen jó ár az elsőéhez képest!
2010. jún. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
hello! a biológusok és állatorvosok is nagyon sok kémiát meg bioszt tanulnak. meg fizikát is...de ha nagyon elszánt vagy menni fog:)
2010. jún. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
11:52, nem a biológust és az állatorvost kérdeztem, hanem a kinológust s az etológust, ők ha jól tudom viselkedéskutatással foglalkoznak. De lehet, hogy ezek már másoddiplomás képzések biológusoknak? Na ennek most utánanézek.
2010. jún. 1. 11:56
 14/23 anonim ***** válasza:

Az etológusoknak si van mind kémiájuk mind biológiájuk.


Nagyon jó és szép dolog kutyákkal foglalkozni - ha tehetném én is abból élnék - de itthon nem lehet. Nincs rá igény, nem olyan a kutyás kultúra.

Reklámból ezerszer jobban meg fogsz élni - és nem mellékesen a családod (ha van/lesz). Én nem hagynám ott - a mai magyar kutyázási lehetőségekért.


- egy őrült kutyás grafikus -

2010. jún. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
(az emberek miért taplók???)
2010. jún. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Az etológia egy szakirány a biológián belül, magyarul minden etológus biológus, ennek megfeleően tanulod a biológiát. Kinológus nincs. Meg igény se erre a kettőre, pénz mégúgyse, úgy kell könyörögni érte.
2010. jún. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Én olyan kutyás munkával még nem találkoztam ami jól fizet és nem kell hozzá évekig képezned magad... De ha találsz mégis ilyet, akkor írd meg, én is kiváncsi vagyok. :)
2010. jún. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Etológiához el kell végezni a 3 éves biológia alpképzést, ez gyakorlatilag csak biosz és kémia töményen, nehezen. Ezután mehetsz csak etológusnak.

Lehetsz még állatorvos, de ehhez szintén rengeteget kell tanulni bioszt, még nehezebb.

Kutyakozmetika annyira nem keres jól, főleg be kell indulni hozzá, de ha reklámban, üzletben jó vagy, halyrá. A tanfolyam elvégezhető sok helyen, aztán reklámozhatod magad.

Ami még fizetős és élvezhetnéd az az állatorvosi asszisztens-fizetős teljes állás és sok helyen nem kérnek hozzá végzettséget(nincs is ilyen asszem), hanem a lényeg h szeresd az állatokat és bírd a munkát.

Egy nemrégiben feladott hirdetés, csak tapasztalatot kérnek, de ezt kisebb helyeken megszerezheted kezdésnek:

állatorvosi rendelőbe asszisztenst keresünk szeptemberi munkakezdéssel, betanulás augusztustól.


Elvárások:

- legalább 2 éves kisállatpraxisban eltöltött tapasztalat,

- kiváló kommunikációs, empátiás és kooperációs készség,

- önálló munkavégzés,

- nagy munkabírás,

- rugalmas munkaidőre való hajlandóság,

- B kategóriás jogosítvány,

- felhasználói számítógépkezelői ismerete.

Előny:

- angol és/vagy német társalgási szintű ismerete,

- Dokisoft program ismerete,

- kisállattartásban szerzett egyéb tapasztalat.

Amit kínálunk:

- bejelentett állás,

- teljes munkaidő,

-napközbeni meleg étkezés,

- saját állatok ingyenes állatorvosi ellátása,

- jóhangulatú, családias légkör.


Önéletrajzot és motivációs levelet ...

2010. jún. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Kérdező:szerintem pedig maradj a jó fizető állásodon és örülj annak hogy van hol dolgoznod és meg is fizetik rendesen,a kutyás munka fizikai munka lehet gyorsabban eleged lenne belőle mint gondolnád,nem tudom hogy van -e kutyád,de ha nincs szerezz be egyet foglalkozz vele sokat és hétvégente elmehetsz vele ide oda =)
2010. jún. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Sajnos ilyen szakma itt nem létezik. Én a helyedben maradnék a mostani munkánál és mellette járnék ki menhelyekre segíteni, elvégeznék kutyakiképző/kozmetikus stb. szakokat és amikor időm engedné akkor kutyákkal foglalkoznék. :)
2010. jún. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!