Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyk fajtát ajánljátok?

Melyk fajtát ajánljátok?

Figyelt kérdés

Szerintetek ezek a kutyafajták közzül Németjuhász,Shiba, Akita,Roti,Pidbull,Dobermann,Medveölő,Farkasölő melyk az amelyk nekem lenne való és családomnak olyan feladatokra mint pl: házörzés mert elég sok a betörés a környéken, és olyan akadály versenyekre? Ezekre az akadály versenyekre milyen kutyákat hol és hogyan lehet nevezni?, fajtától függ e ja és persze kb mennyit kell fizetni?


Válaszokat Előre is köszönöm


2010. jún. 1. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én a leírt fajták közül a német juhászt ajánlom de a dobi is jó választás.Atlétikus alkat mind a kettő.A shiba aranyos gyors csak nagyon kicsi az őrzéshez.Az akita(kedvenc fajtám)a családdal igen barátságos de egyben makacs fajta nem való engedékeny gazdiknak.a többi hát lehet jó ház őrzök de akadályversenyre nem a leg alkalmasabbak.Amúgy a versenyeken fajtatiszta és keverék kutyákat is lehet nevezni,pontosan nem tudom az árát.

Remélem segítettem sok sikert kívánok nektek!

2010. jún. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mióta kutyázol ?

Ha kezdő vagy ebben én a németjuhászt ajánlanám , házőrzésre pedig azon belül is a kant.A többi kutyához sztem nem elég egy kezdő gazdi tudása , ha nem vagy kezdő akkor én ajánlanám még a rotit és a dobermant.

2010. jún. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
egyértelmüen a "Pidbull"-t ...
2010. jún. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem óriás schnauzer. Nekem van szuka és kan is, de a szuka már kétszer megette a betörőt, mire a nagy lusta kan felébred. A kanok nagyobbak, mutatósabbak, de a szukák sokkal éberebbek és szófogadóbbak. Roti nem való kezdő kutyásnak.
2010. jún. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Én azta fajtát ajánlanám, amelyikér a legkevesebb lét kell fizetned és adnak mellé magyar helyesírási szótárt és még egy kutyás alapok című könyvet is mert mindkettő annyira hiányos h veszélyes megmarad e melletted a kutya.

Ez pedig az alapcsomag plüsskutyával, megnyomod ugat így alűzi a betörőt és ül meg lépeget, így akadályversenyre is elviheted, sőt el se kell vinned, a szobában is lehet vele akadályversenyezni, miközben még ugatja is a sarokba szorított betörőt, eközben van időd elolvasni a könyvet is és ezután már magad is eldöntheted melyiket válaszd majd. Ja, és tehetsz rá szögesnyakörvet, akkor nem olyan feltűnő h csak egy plüssjáték.

2010. jún. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is a németjuhászt ajánlanám, agilityben is nagyon szeretik használni.Házörzésre nagyon alkamlas, első kutyának se rossz.

Egy akadályverseny (agility) nevezése általában 2500-3000 ft körül szokott lenni. :)

2010. jún. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Néme juhász, dobermann.
2010. jún. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a Válaszokat! Németjuhászom, Malamutom, Magyar vizslám,Mudlim,Bernádhegyim mind volt de csak úgy került hozzánk hogy valamelyk nagyvárosi rokon megunta és lepaszolta nekünk vidékre.Ez álltalában mind 6évnél idősebb kutya volt :S és azokat már nem úgy lehetett tanítani mintha kis kora óta velem lett volna
2010. jún. 1. 17:22
 9/11 Akiteki ***** válasza:
Medveölőt meg Farkasölőt. Ha beszerezted, muti már meg nekem is, milyen állat.
2010. jún. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát azt te is megtudod nézni Kaukázosi Medveölőre keress rá és Jugoszláv Farkasölő. Ennél pontosabb nevet én sem tudok azt igen hogy olyan 20-50.000-között van az ára.
2010. jún. 2. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!