Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Későbbiek folyamán szükségem...

Zozoooo kérdése:

Későbbiek folyamán szükségem lesz egy nagyon jó házőrző kutyára, család- és gyermekbarát legyen. Melyik fajtát ajánljátok? Ha lehet egészítsétek ki saját tapasztalatokkal.

Figyelt kérdés
2011. febr. 19. 15:07
 1/9 anonim válasza:
0%

Magyar vizsla!!


Ha betanítod nagyon okos megcsinál mindent.És ha jön valaki akkor torka szakadtából elkezd ugatni (Ezt úgy értem ha szomszédot vagy ismerőst lát szinte minden nap akkor azt már nem fogja meg ugatni.De ha egy vad idegent lát megveszik úgy ugat ) és nagyon békés nyugodt természetű a gyerekekkel is eljátszik.

2011. febr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ninna ♥ ***** válasza:
55%

Nekem saját tapasztalatom csak a border collie-val van, de azt semmiképpen sem ajánlom, mert nem is házőrző.


Amiket ajánlok, hogy nézz meg, olvass róla.

Német juhászkutya: [link]

Hovawart: [link]

2011. febr. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

itt le van írva hogy mennyire gyerek barát és hogy alkalmas-e házőrzőnek: [link]

de ajánlom a kutya sulit mert akkor rendesen fogja őrizni a házat :D sok sikert

2011. febr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ninna ♥ ***** válasza:
35%

Eszembe jutott, hogy még az Amerikai Bulldog is is biztosan jó lenne, a gyerekekkel nagyon toleráns, és kiváló házőrző.

Szóba jöhetnek még a belga juhászok is, ők is nagyon jó jelzőkutyák, és szeretik a kutyákat. Még a Boerboel lenne nagyon jó, de hazánkban szerintem elég ritka fajta, viszont ott van a Bobtail, az is jó jelzőkutya, és jóban van a gyerekekkel.

2011. febr. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 IGCM ***** válasza:
100%

A belga juhászkutya nem kerdbe való...kőkemény munkakutya a vele dolgozni kell,kutyasuliba járni,sportolni!!!

HA csak egy jó házőrzőt akarsz akivel nincsennek komolyabb szándékaid csak a porta őrzés és a gyerekekre vigyázás illetve velük való játszás akkor Skót juhászkutya lenne a legalkalmasabb,persze labdázni velük is kell mindennap de nyugodtak.Az amerika bulldog nagyon gyerekbarát,de nagyon nagy a mozgásigénye és szintén igénylik a munkát.

2011. febr. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
A hovawartra is el lehet mondani, amit az előző válaszoló írt. Én azt javaslom menj be egy menhelyre. biztosan tudnak neked segíteni.
2011. febr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Az összes őrző-védő fajta alkalmas számodra.

Az, hogy hogyan fordul a gyerekek felé, az teljes mértékben a neveléstől függ. Természetesen vannak olyan fajták, amelyek alapból szeretik a gyermekeket.

Ide tartozik a hovawart és a német juhászkutya, illetve a dobermann és még talán a bulldog típusú kutyák. De szerintem a két legjobb házőrző és egyben társ a gyermekek mellé a rottweiler és a bullmasztiff.

A rottweiler egy nagyon jó fej kutya, imádja a gyerekeket. Nagyon jó őrző-védő fajta, megbízhatóan felügyeli a portát. Tény, hogy egy erős kezű gazda kell a megneveléséhez, kutyaiskola sem elvetendő ötlet. Családja és otthona védelmében a végsőkig kitart.

A bullmasztiff egy kevésbé domináns kutya, és nagy valószínűséggel könnyebben kezelhetőbb és megbízhatóbb. A szukáknak általában jobb őrző hajlamai vannak és jobban kézben tarthatóak. A gyerekekhez nagyon jól viszonyul, nyugodt kutyák. A mezőn szeretnek nagyokat rohangálni, ha jól neveltek, egy szóra visszajönnek.

Tehát, minden kutya szeretheti a gyerekeket, ez csak a nevelésétől függ. Sok sikert a továbbiakban.

2011. febr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Komondort ajánlanám.

A család minden tagját imádja,de nagyon kemény házőrző.

A kinti tartás való csak neki.

Ez az ősi magyar fajta dísze az udvarnak,könnyű ellátni,takarmányra nem nagy igényű,tekintélyt parancsoló kutya.

2011. febr. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ysu97 válasza:

A Rottweilert tudom ajánlani saját tapasztalatból

íme pár videó: https://www.youtube.com/watch?v=79cew_PYTTU

https://www.youtube.com/watch?v=cRyPFE6a4MA&t=303s

2018. jún. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!