Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az óangol juhászkutya (bobtail...

Az óangol juhászkutya (bobtail) lakásban tartható? És amúgy mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Nagyon különböző véleményeket olvastam, így olyan válasza érdekelne leginkább, aki tart(ott), vagy esetleg közelről ismert ilyen kutyust.


A többieknek pedig: amúgy mit gondoltok a fajtáról? Nektek tetszik? :)


2017. nov. 24. 11:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Minden kutyát lehet lakásban tartani. Pintácsi Viki, Alföldi Róbert tartott lakásban bobtailt.


Én kertes házban tartanám lakásba való bejárással.


Videó: https://www.youtube.com/watch?v=QLbxj1_RBFE

2017. nov. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Tudom, hogy minden fajta tartható lakásban, de minden fajta ajánlotabb vagy kertbe, vagy lakásba...

És angol oldalakon inkább azt olvasom, hogy a bobtail lakásba jobban ajánlott.

Ami nekem öröm mert ott tudnám tartani, de egyben nagyon meglepő is...

2017. nov. 24. 11:40
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok: Szívesen.

Valami olyasmit hallottam, hogy a bobtail nem vedlik?


Nekünk PON-unk volt régen és ő bizony hullatott szőrt, pedig bobtail rokon (mini bobtail a helytelen neve néhol).

2017. nov. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tartottam lakásban 16 évig élt. Áldott jámbor kutyus volt, közepes a mozgásigénye, a szőrére kell odafigyelni. Kozmetikushoz hordani 3 havonta, plusz hetente többször kefélni a bundát, mert könnyen rasztásodik.
2017. nov. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én közelről ismertem egyet, sajnos fiatalon elpusztult.

Komolyan mondom, ritka fantasztikus állat volt. Halálosan nyugodt, kiegyensúlyozott, szeretetteljes kutya volt, mindenki szívébe belopta magát. Persze nem csak úgy ilyen lett és bumm, alapból jó kennelből származott, és a gazdája rengeteget foglalkozott vele, kiállításokra jártak, rendszeresen futottak. Egyedül a szőre volt problémás, hipoallergén tápot kellett kapnia. Lakásba bejárós volt, de ha mi vendégségben voltunk náluk, mindig bekéredzkedett, de sosem volt az, hogy kinézte volna a falatot a szánkból, vagy összenyálazott volna minket. Csak szeretett ott lenni, ahol a gazdája volt.

2017. nov. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%

Horvátországban nyaraltam a családommal régen, mikor egyik nap városi séta közben esztelen ugatást hallottunk. Egy kis erkélyre volt kirakva egy bobtail, aki teljesen meg volt őrülve.

Ez persze csak egy rosszul tartott állat viselkedésproblémája volt, de én is ismertem barátságos, kedves bobtailt. Akit lakásban tartottak.


Victoria a Póráz két végén egyik adásában van két bobtail, akiket megfegyelmez.

2017. nov. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Én eddig csak lakásban tartott bobtailt ismertem. Szőrük ápolása fontos, és mozgásszervileg is oda kell figyelni rájuk, már kölyökkorban nagytestűként nevelni (megfelelő étel, ne nőjön hirtelen, nem szabad túlmozgatni, ne nagyon lépcsőzzön stb.)

Főleg fiatalabb korban eléggé impulzív kutyák, hajlamosak hirtelenkedni, aztán meg tudnak komolyodni. Kutyaovi-suli ajánlott, mert egy túllelkes, kordában nem tartott ifjú bobtail tud kellemetlenséget okozni másoknak.

2017. nov. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

Jajj, ha lehet, ne tartsd már lakásban...

Persze, hogyne minden kutyát lehet... Csak nem mindegy, mennyire kell nekik alkalmazkodniuk (Birkát is lehet bent tartani, mert megszokja, csak nem biztos, hogy jó neki) Sokkal optimálisabb a kert. Főleg ősszel-télen a fűtött lakás nem túl ideális nekik.

Nekem eddig kétszer volt bobtailom. Mindig kint volt a kertben és teljesen jól érezte magát. Általában nagyon békés természetű, időnként makacs, de amúgy barátságos jószág. Persze, nevelés kérdése is: a páromat egyszer megharapta egy bobtail, de az egy nem nevelt, félig elvadult állat volt.

Tehát pozitívan tudok nyilatkozni róluk.

2017. nov. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Szia! Nem tudom mennyire aktuális még! Mi együtt élünk lakásban a 10hós bobtailunkkal,csak benti kutya,akkor megy ki az udvarra ha mi is kimegyünk és valamikor már hamarabb áll az ajtóban hogy be szeretni jönni! Természetesen minden nap sétálunk vele szóval eleget van friss levegőn! A mi szukánk a díjnyertes Jimmy unokája,6hónaposan lehetett elhozni leghamarabb és már ott is lakásban élt gondolom így szokta meg! Egyébként elképzelni sem tudnám hogy kint legyen! 1. Imád a mi közelünkben lenni állandóan 2. Igy is minden séta után mossuk a lábát a rossz ido miatt,el sem tudom képzelni mennyire rosszul nézne ki a szőre ha kint lakna! 3hetente van kozmetikázva Es hetente 1x átfésülve,teljesen csomó mentes és gyönyörű bundája van! 10hónapos En a napi 1,5órás sétával teljesen elvan,nyugodt sokat alszik Es semmit nem rongál a lakásban!

Remelem tudtam segíteni!

2017. dec. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
)-es: Miért csak hat hónaposan adták oda a kutyátokat? Ez szokatlan dolog.
2017. dec. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!