Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jó tudni az eukanuba...

Mit jó tudni az eukanuba kutyatápról? Hol gyártják, miből? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Én eddig úgy gondoltam,hogy 15 hetes kutyusomnak majd csak Acana tápokat adok...de érdekelne mi a tapasztalat az eukanuba tápokkal kapcsolatban!Azt tudom,hogy az Orien,Acana,Royal Cannin mind jó tápok,de az áruk is!gondoltam szétnézek,hátha találok olcsóbban ugyan ilyen jó minőségűt.Természetesen ez nem azt jelenti,hogy mindenféleképpen,meg hogy spúr vagyok a kutyámmal szemben...stb,csak kiváncsi vagyok van-e olcsóbban is ilyen minőségű táp,hizy mint tudjuk,nem mindig mindenből a drágább a jobb!Néha előfordul,hogy vannak jó termékek olcsóbban is!!

Fontos lenne,hogy hol gyártják,mert azt tudom,hogy a magyar ,lengyel,román,szlovák...stb tápok nem jók...sőtt!

segítségeteket előre is köszönöm!


2010. jún. 1. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon sokan ajánlották, kaptam is termék mintát belőle, de a kis yorkim nem bírta megrágni. Kemény és nagy darabok vannak benne. Lehet, hogy a kifejezetten yorkis eukanuba jó, de nem akartam kipróbálni.
2010. jún. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
hát én eddig az összes kölyökkutyámnak eukanubát adtam, és úgy tudom, hogy egészen jó minőség. sajnos nem tudok neked semmi konkrétat írni, de az állatorvos barátunk is ezt javasolja. volt már 3 almunk, és az összes kiskutya egészségesen nőtt fel. :)
2010. jún. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

Felfedezett az interneten lányom egy angol nyelvű tesztsorozatot a kutyatápokról. Egymástól teljesen független helyeken értékelték, vizsgálták a kutyatápokat. 1-5 között pontozták őket. Aszerint, miből állítják őket elő, és milyen értékeik vannak.

Mi eddig labradorkutyánkat az igazán drága Royal Canninnal etettük, abban a hitben, hogy a legjobb. Most kiderült, hogy igazán tévedtünk, borsos ára van, ugye csak állatorvosok forgalmazhatják, és mindössze 2 pontot kapott. Tomink ennek ellenére jól van, szőre szép,amit azért könnyű elérni némi szójaolaj eleséghez adásával, úgy tudom. A húsmennyiség egészen csekély benne.

Két pontot kapott mindössze az eukanuba is, ami talán még drágább. Bár tápértéke jó, összetevői között vannak gyanús dolgok, ha jól emlékszem, szinte kielemezhetetlenek.

A nálunk kapható legjobb az acana, ezen belül a felnőtt acana 4 pontos, a kölyök hárompontos. Tengeri lazac van benne, omega3 halolaj tehát, és organikus zöldségből áll, tehát nélkülözi a rákkeltő anyagokat.

Mert ez a nagy tragédia: beleteszik a mindenféle kutyatápokba a gyors éttermek égett, dioxinnal teli olaját például, és manapság a kutyák nagy része rákkal fejezi be életét.

Sajnos, a minőség mindenben drága. Nagytermetű lesz kutyusod? Az én kis pincsi-foxi keverékű kutyuskám etetésének költsége értelemszerűen, elviselhető.

2010. jún. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

szia.

ahogy én tudom és olvasom/láttam, az eucanuba drágább az összes többinél.

az én véleményem a tápról negatív, mivel nagyon soknak tartom az olykor 45%-ot is elérő szénhidrátot.

az összetételükben sincs sok hús, így pláne negatív.

én orijennel és acanával etetek (orijen főleg de olykor keverek bele neki acanát), és olcsón megúszom, hisz eleve nem kell belőle annyi, mint egy másik fajtából, és egészségesebb is.

2010. jún. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!Azt hiszem maradok tényleg az Acanánál + házikoszt,ha éppen olyasmit főzünk/húslevesbe rakunk neki mindig csirkeszárnyat meg combot amit lecsontozva adunk neki oda/

A kiskutyám egyébként teljesen keverék,sintértelepről hoztam /Illatos útról/nagyon hasonlít a border collira,az biztos van bene!De mi lehet benne még csak találgatunk,az biztos,hogy közepes termetű lesz!

2010. jún. 1. 19:46
 6/9 A kérdező kommentje:
Az eukanuba meg csak azért érdekelt,mert a Fresnapf oldalán /vagy mi a neve/ láttuk,hogy 15 kg-os csak 5ezer körül van és erre lettünk figyelmesek...bár lehet régi volt az oldal...megnézem mégegyszer!Mert az Acana-t az állatorvos is /meg a neten is ennyiért lehet megrendelni/a 13,5 kg-os 12ezer körül van...a junior természetesen...de a többi acananak is 1200 körüli összegre jön ki kilója.
2010. jún. 1. 19:51
 7/9 Akiteki ***** válasza:

8 éve etetek vele felnőtt és kölyök kutyákat is. Szépek, egészségesek.

Az árban valamit nagyon elnézhettél, mert 15 kilósat nem kapsz egyik típusból sem 16 ezer alatt. Tenyésztői kedvezménnyel kapom a 20 kilósat 12 ezerért.

2010. jún. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az Acana és Eucanuba is jó tápok. Kölyökkorban Royal caninnal etettem. Na ezt nagyon megbántam. nagytestű kutyáról van szó, túl sok volt benne a fehére.

A zsír és fehérjetartalmat is nézd a tápoknál. Ilyen megfontolásból és a Happy dog premium tápjait ajánlom, illetve találtam egy nagyon jót, kevesen ismerik: Trainer Fitness, egy olyasz táp átalában érzékeny gyomrú kutyáknak. Erre tértem át, kilója 1000 ft körül van és nekem bevált.

2010. jún. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok megnéztem mégegyszer azt a linket ahol 5000-ért láttam 15 kg-os tápot :S :S :S 2007-es reklám volt :S

Ez ciki :S

Elnézést mindenkitől...mindenesetre jól felment az ára 3 év a latt!Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Asszem maradok az Acana-nál!Ha azzal etetem majd a kutyusom felnőtkorában,akkor egy 13,5 kg-os táp kb.2 hónapig lesz neki elég/12-13000 Ft/13kg/...szerintem az nem sok!Ha valami olcsó rosz minőségűvel etetem akkor max havi 2 ezerrel kevesebb lenne ami nem sok!Szerintem,ha 5-6 ezerrel kerülne havonta többe is megérné!Nem vagyok pénzes,de semmi káros szenvedélyem,akkor inkább költöm a pénzem a kutyámra/na meg a gyerekeimre :) /

Tehát köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2010. jún. 4. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!