Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pedigree kutyatápról sok...

A pedigree kutyatápról sok mindent hallottam már, főleg hogy rossz. Nem ajánlják. De miért?

Figyelt kérdés

ha bekapcsolom a tvt nagy ritkán,és kutyatápos reklám megy,mindig a pedigree-t adják le..de ha nem jó minőségű,és nem ajánlják,akkor minek?!


egyáltalán,miért vagytok negatív véleménnyel róla?


2011. aug. 24. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért ajánlják, hogy vegyék, pénz... Régen sem voltak ilyen ipari hulladékok, sokkal egészségesebb kutyák voltak.
2011. aug. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el az összetételét , és megtudod miért nem jó.A Mcdonalds is reklámoz állandóan , ettól még egyáltalán nem egészséges kajákat árul...Egyébként meg nem a kereskedelmi csatornákból kellene tályékozódni.
2011. aug. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

hajajjj, ha mind fel akarnám sorolni neked, hogy mennyi baromságot mondanak a tévében, holnapig se fejezném be a gépelést...


a televízió az életed megrontója! és ezt most témától függetlenül mondom!


olvass, informálódj, kutass, ismerd meg a világot, ami körülvesz. ha eddig a tévére hagyatkoztál, akkor jó sok meglepetés vár még ezen a világon.


a pedigree egyébként egy zseniális marketingfogás, nem több. ha tudni szeretnéd, hogy adj el szrt aranyáron, akkor tanulj tőlük!

én tanultam élelmiszer kémiát. az első órát a tanár azzal kezdte, hogy ma elmeséli nekünk, hogyan kell vizet eladni baromi drágán. a virsli gyártástechnológiájáról tanultunk...

2011. aug. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nem onnan tájékozódom! nem etetem pedigrével a kutyámat attól függetlenül,hogy azt ajnározzák.

nektek lételemetek,hogy lekezelő kommokat írtok?! komolyan...csak olyanokat olvasok már szinte.

feltettem egy normális kérdést,őszintén,olyan nehéz NORMÁLIS választ,tanácsot,magyarázatot adni?! -.-"

2011. aug. 24. 15:15
 5/8 anonim ***** válasza:

ha jól emlékszem,akkor csak 4% hús van benne,a többi mind gabona és adalék.

gondolom ezért szidják,mert nem hiába ragadozó,és lehet nem 'fűvel' kellene etetni.

én erre gondoltam.

2011. aug. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
sosem etettem egyik kutyám se pedigreevel,úgyhogy kb ilyenre voltam kíváncsi.köszönöm
2011. aug. 24. 19:05
 7/8 Tyler913 ***** válasza:

Ne legy olyan erzekeny.Szerintem nem kezeltek le,csak latszott hogy kisse naiv vagy,amiert azt gondolod,valami jo,csak azert,mert a teveben latod.Valojaban a teveben reklamozott tapok nagy resze gyatra,mert a marketingre koltik a penzt.Ezzel szemben a csucstapokat pl. egyaltalan nem reklamozzak teveben,legfeljebb szaklapokban,kiallitasokon,stb.

Ahogy elottem is irtak,a Pedigree es tarsai (Chappy,Darling,stb.) gyakorlatilag alig tartalmaznak a kutya szamara hasznosithato tapanyagot.A tap nagy resze a kutya szamara emeszthetetlen gabonafele,kb. 4%-a "hus",de az is inkabb vagohidi hulladek (szor,bor,toll,karom,pata,stb.) osszedaralva.Viszont tele van izfokozoval,hogy a kutyak megegyek,mert onszantukbol nem ennenek ilyen szemetet.Kb. olyan,mint mikor az emberek Tesco parizsin meg feher kenyeren elnek.Vegetalni lehet rajta,de egeszsegesnek nem neveznem.

2011. aug. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem feltételeztem,hogy jó.mint írtam,soha nem volt dolgom még pedigreevel,ezért érdekelt,hogy miért nem jó. mert ha már fújolunk valamit,akkor tudjuk már h miért ;)
2011. aug. 24. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!