Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle vagy jack russel...

Beagle vagy jack russel terrier? (lakásba)

Figyelt kérdés
Szeretnénk kutyát venni és ez a kettő fajta tetszett meg. Lakásban tartanánk, napi 3-4-szer tudnank levinni sétálni és 2-3órát foglalkozni vele. Írhattok más fajtákat is csak ne ilyeneket hogy yorki, csivava, mopsz, stb. mert az összed kérdésnél ezek vannak. Légyszi olyat se írjatok hogy menhelyi kutyust fogadjunk örökbe mert ezt nem szeretnénk. Köszi előre is a válaszokat!

2017. nov. 28. 22:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem egyszerű eset egyik sem. Mindkettő vadászkutya, hatalmas mozgásigénnyel. Önálló munkára tenyésztették őket, vagyis nem elsődleges igényük, hogy megfeleljenek a gazdinak. Ha nincs kellően lefárasztva, a beagle iszonyatos hangon vonyít, a jack russel szétszedi a lakást. A beagle kopó, falkában érzi jól magát, és igénye, hogy nagy területeket befuthasson. A jack russel egy sportos, aktív gazdánál jó lakáskutya lehet, de a neveléséhez nem árt ha van kutyás tapasztalat.

Nem írtad, milyen habitusú kutyát szeretnél, és azt sem, hogy a 2-3 óra foglalkozást a sétákon kívül gondoltad-e. Ha nyugisabb kutyát szeretnél, akkor érdemes elgondolkozni a whippeten. Fél óra alatt kifutja magát, aztán fekszik egész nap a kanapén. Kedves, könnyen kezelhető kiskutya még a cavalier king charles spániel. Ha egy kicsit élénkebb, de könnyen kezelhető kutyát szeretnél, akkor jó választás lehet egy törpe vagy közép uszkár is.

2017. nov. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik jó lehet, HA van kutyás tapasztalatod. De egyik sem kezdő gazdának való!
2017. nov. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
94%

Ha nincs kutyás tapasztalatod, akkor igazából egyiket sem ajánlanám, és nem a lakás miatt. Az okosoknak mondanám, hogy nagytestű pásztorkutyán (kau, káj és társai) minden kutya tartható lakásban megfelelő lemozgatás mellett. Viszont a jrt egy terrier, a beagle meg egy baromi makacs kopó, mindkettő igényel kutyás tapasztalatot. A whippet viszont, amit egy előttem író írt, ideális lehet kezdő kutyásnak. Ha eleget tudnád mozgatni, akkor pl. egy sheltie is ideális lehet, könnyen nevelhető fajta, méretben meg kb. beagle kategória.

Ha mindenképp ragaszkodsz ehhez a kettőhöz, akkor inkább a jack russelt választanám a helyedben, és igyekeznék egy nyugodtabb kölyköt kiválasztani az alomból, kutyasuliba meg mindenképp hordanám eleinte.

2017. nov. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk első kutyánk lakásban egy simaszőrű foxterrier. A jack russelhez hasonló, csak kicsit nagyobb. Sokan ellenezték, hogy nem lakásba való, nem első kutyának való, mi mégis őt választottuk. És el sem tudnám képzelni, hogy más kutyánk legyen. Tízemeletesben lakunk legalább 20 kutya van itt. Csivava, yorkik, meg ilyen fehér kis szőrmókok. Komolyan mondom, a 90%-uk borzasztóan viselkedik. Pedig ők "lakásba való" kutyák, a miénk meg nem, mégis a miénk az, aki a legnormálisabb, neveltebb kutya. Megkapja a kellő mozgást, sokat sétálunk vele, hétvégente túrázunk. El szoktuk engedni póráz nélkül. Behívható teljesen, pedig még 1 éves sincs. Labdázunk, botozunk, a lakásban meg elnézelődik, alszik.
2017. nov. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

#10 nem mondtam hogy panelban lakunk de mind1


A többi normális válaszadónak köszönöm🙂

2017. nov. 29. 10:14
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Jack Russelem van, megerősítem amit előttem valaki írt: ha 2-3 napig kevesebb időm van foglalkozni vele, nem szól ő semmit, de elszórakoztatja magát = szétkapja a lakást és/vagy a kertet. Ezt tartsd észben, és ha arra mész haza, hogy végigrombolt mindent, akkor ne a kutyát vedd elő, mert mit csinált, hanem önvizsgálatot tarts, hogy “lefárasztottam én rendesen ezt a kutyát?” Az enyém ráadásul kényes is, esőben úgy kell kivonszolnom akarata ellenére, és olyan könnyű lenne ráhagyni, hogy jól van bammeg, akkor ha te sem akarod, én pláne nem szívesen mászkálok ilyen időben odakint... de akkor jön a fent említett helyzet, plusz hisztis lesz, belémköt, kibírhatatlan nyűgös olyankor. Hangsúlyozom, ez csak a rossz oldala, nem megfelelő bánásmód esetén. Ha rendben megadsz neki mindent, napi sok km séta, mellette tanítgatod-játszol vele, akkor a nap többi részét kisangyal módjára, békés szunyókálással tölti.
2017. nov. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Anyukám otthon van egész nap, nekem meg közel van a suli és max 7órám van. Egyébként csak nyáron szeretnénk megvenni hogy amíg kicsi addig ne legyen egyedül. Persze nem egész nyáron otthon ülnénk és csak rá koncentrálnánk higy azért szokja hogy néha egyedülhagyjuk.


Köszönöm a hasznos válaszokat!

2017. nov. 29. 13:01
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lenne már kicsi egy kb 15 kilós kutyának egy panellakás?? Nem egy bernáthegyiről van szó...


Én a beagle-t választanám, mert a jack russel terrieres vérmérséklete nem jön be nekem :D

2017. nov. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő vadászkutya.


Több barátom befürdött a beagle vásárlással és emlegetnek, amikor leakartam őket beszélni róla, hogy miért nem hallgattak rám. A beagle minimálisan rombol a lakásban, inkább vonyítani szokott jellegzetes hangon, amikor egyedül van, önfejű és makacs kutya, kezdőknek nem ajánlott.

A Jack Russel totálisan szétszedi a lakást, minden nálánál kisebb állatot megöl, mivel erre lett kitenyésztve, sokkal keményebb kutya és intelligensebb is, mint a beagle. Neki nem elég az, ha leviszed sétálni, hanem célzatosan pszichés fárasztás kell. Jah és helyből ugrik másfél métert, szóval simán felmegy a konyhapultra és lezabál mindent.

Ezek tények és tapasztalatok.

A menhelyi kutyákat kizártátok, pedig érdemes lenne valami zsebkutyát nézni. Söjtörről most mentettek 130 zsebkutyát, van csivava, yorki, spicc stb., anyagáron, szűrten és kezelve, szóval nem kapsz zsákbamacskát.

Beagle tenyésztőből több van az országban, jackből kevesebb, áruk kb 100 ezer forint.

Ha nem akarsz zsebkutyát, de el is legyen a lakásban, ajánlanám azt, hogy elmész egy kiállításra és körbe érdeklődsz tenyésztőktől, hogy ki mit ajánl.

Amelyikkel nincs nagy gond, az amúgy a tacskó és az uszkár, ebből a két fajtából mindig találsz kint tenyésztőket, akik szivesen segítenek.

Jó válogatást

2017. nov. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
21%

Lakasban ezek kozul egyiket sem ajanlom.

En lakasban csak is a tarsasagi kutyakat ajanlom. Elhiszem, hogy egy vadaszkutya vagy egy terrier is elvan lakasban, de akkor sem idealis. Nekik szerintem a legmegfelelobb tartas, a kinti-benti tartas.

2017. nov. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!