Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám átugorja a kifutója...

A kutyám átugorja a kifutója keritését és már nem tudok mit kezdeni vele Kérhetnék valami tippet? (OLVASD VÉGIG)

Figyelt kérdés

Amerika staffordom van, a kifutónak a keritését már 2m magasra felemeltük, a tetejét behajlitottuk, hogy már ne tudjon kiugrani, de akkor is talál helyet, hol tudna kiugrani és már kétszer el is szökött otthonról. Nagyon félek, hogy valami történik vele (Utóbbi két hétben kezdte ez csinálni)

Köszönöm előre is a segitséget



2017. nov. 25. 20:47
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok, elfelejtettem odairni, hogy megoldás-e lenne az elektromos nyakörv?!?
2017. nov. 25. 20:49
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítva van-e? Ha nincs, az lehet egy megoldás. És mennyit sétáltok, játszotok egy nap? Le vannak vezetve az energiái? Remélem nem kint tartjátok ugyanis egyáltalán nem alkalmas a kinti tartásra.
2017. nov. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítva van a kutya? Ha még nincs, első körben azt javaslom.

Azonfelül célszerű reggel-este sétán jól lemozgatni, és ha nem tudtok rá felügyelni, akkor a lakásban hagyni.

2017. nov. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Elektromos nyakörv erre nem megoldás, mivel azt a szökés pillanatában kellene megnyomni, és nyilván nem a szemed láttára kezd el szökni.

Láthatatlan kerítés lehet megoldás esetleg, ennek olvass utána.

De csak ha az előzőekben írtak sem segítenek.

2017. nov. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vizsla jellegű keverékekkel volt hasonló tapasztalatom. Villanypásztort tettem a kerítésre. Ez megoldotta.

Állítólag a "láthatatlan kerítés" hasonlóan jó, de az jóval drágább, és a nyakörvben folyamatosan elemet kell cserélni

2017. nov. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalaníttasd. Remélem nem kint tartod nonstop, ugyanis a szőre nem alkalmas kinti tartásra. Mennyit sétáltatod, foglalkozol vele? Ha rendesen lefárasztod nem hogy szökni nem akar majd (ivartalanítás után persze) hanem nagy általánosságban egy igazi kanapékutyává válik és nyugodtan elvan veled a lakásban.
2017. nov. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Falun élünk, egyáltalán nem jár be a házba, kiskora óta kinn van, eddig nem volt vele semmi probléma, ivartalanitva nincs. Egész nap annyit mozog amennyit akar, nincs sokat bezárva, de ha mégis, egyből ki akar szökni onnét.

Valami olyanra gondoltam, hogy beállitanám az udvarr területét, hogy tovább ne próbálkozzon menni, csak ha engedem, ez a láthatatlan kerités, vagy erre jó az elektromos nyakörv is? (Nem volt még ezekkel tapasztalatom)

2017. nov. 25. 21:39
 8/19 anonim ***** válasza:

Az "elektromos nyakörv" arra való, hogy ha olyant csinál, amit nem szeretnél, akkor megnyomod a gombot és a kutya rájön, hogy rosszat csinált.

A láthatatlan kerítés esetén a nyakörv hasonló, de nem gomb van, hanem egy földbe ásott drót, egy jeladóhoz kötve. Ha a drótot a kutya megközelíti akkor megüti.

2017. nov. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

1. Rövidszőrű, gazdacentrikus kutyát nem szabad kirakni a kertbe. Kifutóba se. Miért nem mehet be a házba?

2. Ivartalanítani szükséges, hogy ne legyen ingere a szökésre. Rutinműtét, olcsó, és sok betegségétől megkíméled a kutyát.

3. Napi séta is nagyon fontos, 1-2 óra. Ha fáradt, akkor nem lesz ereje kimenni. Ezen kívül ha korlátok között (veletek) kiélheti magát az utcán séta közben, akkor szintén nem lesz inger arra hogy magától menjen ki. Ugyanis a kutya kivágyik a kertből.

1-2-3 és a kutya többet nem fog szökni.

Sajnos gyakoris tapasztalatokból tudom, hogy te ezekből semmit sem akarsz majd megfogadni, minden hülyeség, menjünk a fenébe, falun így szokás, barmok vagyunk... Aztán a marad az elektromos nyakörv meg a szenvedés a kutyának.

2017. nov. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem sétáltatod minden nap (hogy ki van rakva a kertbe az neki nem nagy szórakozás, magától nem mozog) és nem lesz ivartalanítva addig se az elektromos nyakörv, se a láthatatlan kerítés nem lesz jó. Elkezd majd mást, mondjuk 0-24 ugatni hogy lefárassza magát.
2017. nov. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!