Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ötlet a husky?

Jó ötlet a husky?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kislányom és én nagyon szeretnénk egy husky kutyust! Sok mindent olvastam róla ami egy kicsit elbizonytalanított! Már csak azért is mert első husky tulajdonosők lennének! Azonban én mindig itthon vagyok tudnék vele foglalkozni bár nem vagyunk "sport"emberek de nyilván a dolog megváltozna! Mit gondoltok ezek után merjünk belevágni vagy inkabb mégse!

2017. nov. 30. 18:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem.

Napi 10 km+agyi fárasztás....

A napi 10km nem gyalog, hanem rögtön biciklivel.

2017. nov. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"bár nem vagyunk "sport"emberek de nyilván a dolog megváltozna!"

Ez szép és jó, csak nem mindegy hogy ez a dolog kényszerből vagy saját akaratból változna meg. A kettő között lényeges különbség van. Nyilván előre azt fogod mondani, hogy önakaratból de amikor a szakadó havazásban is kénytelen vagy 10 kilómétert sétállni vele nap mind nap, akkor is ezt gondolnád? Mert a kutya mellett nincs szabadnap.

Én ma majdnem nyakam törtem biciklizés közben, bár nyilván nem kell hülyének lenni és kimenni jeges/havas terepre két kutyával.



Ha első kutya lenne, nem csak első husky akkor a nevelésével akadhatnak gondok a késöbbiekben. Nem könnyen nevelhető fajta és soha nem fog arra törekedni, hogy neked megfeleljen. Munkára motiválhatóságuk sem kimondottan nagy, már ha nem futásról van szó. Emellett erős falkaösztönük van, így igénylik a társaságot. Ha kinnt van egyedül a kertben akkor unatkozni fog. Ha nincs kellően lefárasztva akkor elfoglalja magát ásással vagy esetleg átmászik a kerítésen.


Fogalmam sincs hány éves a lányod de ha te nem gondolod elég komolyan ezt a dolgot akkor semmiképp ne vágjatok bele mert egy gyerek kizárt, hogy elbírjon ekkora feladattal minden nap, ráadásul nem is fogja falkavezérnek tekinteni és akkor csak még több probléma fog következni.


Ha mégis úgy döntenél, hogy szeretnél egyet akkor itt találod az aktív magyar kenneleket: [link]

Ha esetleg külföldi show kennel érdekelne akkor kettőt tudok ajánlani szerbiában és egyet oroszországban. Mind a két kennelben kitűnő eredményű kutyák vannak. Ha pedig nem vagy mégsem annyira biztos a dolgoban akkor kezdésnek megpróbálhattok a szánhúzóalapítványtól hozni egy idősebb kutyát.

[link]

[link]

[link]

Nekik már nem kell napi 10+ km futás, csak egy szerető család.

2017. nov. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Javaslat: ne küllem alapján válasszatok kutyát! A husky szép valóban, de ha nem érzed igazán, hogy igen, ilyen jellemű kutyát szeretnél (makacs, önfejű, nehezebben nevelhető az átlagosnál, hatalmas mozgásigénnyel), akkor nem célszerű huskyt venni.

Ha nincs kellően lemozgatva, akkor sok rossz szokás kialakulhat nála, pl. vonyítás, szökés, ásás, rombolás.

Mondjuk ez nagyjából minden kutyára igaz, de nem mindegyiknek van ekkora mozgásigénye.


Jellem alapján válasszatok kutyát, olyat, amelyiknek a természete, tulajdonságai a lehető legjobban illenek hozzátok, az életvitelekhez.

2017. nov. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó ötlet.

Ha nem vagytok "sportemberek" akkor először egy kisebb energiaigényű kutyával kéne kezdeni, hogy egyáltalán a napi sétáltatás, foglalkozás menne-e... Nem pedig egy huskyval kezdeni, akinek kapásból napi több kilométer mozgás/futás kell.

Egy kutya egyébként is óriási felelősség, még egy csivava is, nagyon meg kell gondolni, mert 10-15 évre veszel magad mellé egy élőlényt... Sajnos manapság nagy "divat" 2-3 év után lepasszolni a kutyát, mert már nem kell, ráuntak... Ezt gondoljátok ti is alaposan át...

2017. nov. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem passzolnánk le egy kutyát sem. Imádjuk az állatokat. Bár már 3 éve nincs kutyánk mert ami volt sajnos már nagyon öreg volt és meghalt. Most érezzük úgy hogy jó volna egy kutyus. Vele is sokat sétáltunk kirándultunk és nem azért mert muszáj volt. Mondjuk ő vizsla volt.
2017. nov. 30. 20:54
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Elmondod mit kezdetek majd, ha elkezd levadászni kistestű kutyákat? Ha szökik? Ha nem lehet leállítani a kert, lakás szétszedéséről? Ha bevédi az ételét? Ha nagyon húz, elránt titeket? Vagyis mit csináltok, ha az alap husky-s gondok előjönnek?
2017. nov. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A vadászösztönös gondok nem kimondottan fognak előjönni ha kölyök korától normálisan neveled. Leginkább akkor jönnek elő ha három vagy többet tartassz együtt és akkor már nem egyénként viselkednek hanem falkaként. De nyilván kölyökkori szocializáció hiányában bármikor előjöhet még akkor is ha egyedül van. Nálunk most is mind a négyen a kanapén alszanak együtt. (2 husky, 2 macska)


Kérdező. Elárulnád, hogy mi fogott meg a jellemükben amiért egy Huskyt szeretnétek?

2017. nov. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló! mit tennék? Nem tudom de mielőtt vennék egy ilyen fajta kutyát még jobban utána olvasnék a dolgoknak. Senki nem úgy kezdte hogy már teljesen tapasztalt volt. Szerintem.

7-e válaszoló Hogy mi fogott meg a huskyban? Nem is tudom. És most lehet bántani ezért a válaszért. Azt tudom hogy mindig is szerettem volna.

2017. nov. 30. 23:01
 9/13 anonim ***** válasza:
Gondolom akkor a kulleme. Viszont ha ez a helyzet akkor en nem javaslom.
2017. dec. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Persze az is megfogott mert csodálatosan szépek. Az biztos hogy nem lenne rossz helye nálunk mert lenne vele foglalkozva viszont teljesen elbizonytalanodtam most már.

De arra gondoltam ha másnak megy nekünk miért is ne. Mert nem kényszerből lenne vele foglalkozva hanem mert szeretnénk

2017. dec. 1. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!