Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hozzak másik kutyát?

Hozzak másik kutyát?

Figyelt kérdés

Idős keverék kutyusom mellé szeretnék társat. Nem csak neki hoznám, hanem én is szeretnék, nagyon szeretem a kutyákat, úgy érzem, tudnék gondoskodni megfelelően még egy kutyusról. Úgy gondoltam a 2.at is menhelyről fogadnám örökbe, ahogy a mostanit. De nem tudom, hogy milyet. Ha kölyköt, az félek, hogy nem hagyná nyugodtan az öregemet. De ha már felnőtt a jövendőbeli, akkor meg a rangsor miatti viták vagy nem lesznek barátok. Melyik lenne célszerűbb?

Panel(75m²), napi 3-5séta(munkától függően, de a 3 mindig megvan, összesen minimum 3 óra, de ennél inkább több szokott lenni). Van kutyapark, kutyafuttató, szantóföld:D erdős rész, kis patak, kisebb tó:).

Előre is köszönöm a segítséget, jó tanácsot elfogadok:)



2017. dec. 1. 07:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Csak az első választ olvastam el, egyetértek vele.


Nekem van egy 8 éves keverékem, 3 napja pedig egy kb 7-8 hónapos kicsi van nálam, az utcáról befogadtam. Chip nincs benne, gazdit kerestük, nincs meg. Még 2 hétig keressük, de jövő héten megy gazdijelölthöz. Szóval pár napja van itt, de az idősebb tiszta ideg miatta, nagyon idegesíti a folytonos pattogással.

2017. dec. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az Illatoson hagynak időt normálisan összeismertetni a kutyákat, visszajárni stb.? Értem én, hogy nagyon segíteni akarsz, de ebben az esetben gyepi helyett lehet kifizetődőbb lenne menhelyről hozni.


Azt meg te tudod, hogy az idős kutyádnak milyen a temperamentuma, hogy áll a többi kutyához, illetve milyen kutyákkal jön ki jól (személyiségre, energiára gondolj). Pl. lehet, hogy jól elhülyül az energiabomba Jack Russlellel a futtatóban, de otthonra hülyét kapna egy kis pörgettyűtől, mert szeret nyugton pihenni.


Én a kutyámat idős korában fogadtam be, feltételezésünk szerint 8 éves koráig, amíg a gyepmester össze nem kukázta, nem is látott másik kutyát és nyilván az, hogy hirtelen bedobták egy sok kutyás kifutóba, nem volt neki jó élmény. Na, ő mellé, ha lenne rá keret, akkor sem hoznék másik kutyát, nagyon zárkózott, fél kezemen meg tudom számolni a kutyabarátai számát, a fizikai kontaktust tőlük sem szereti, inkább csak tűri, mert tudja, hogy nem akarnak rosszat.


Arra is számíts, hogy az idős kutyádnak (remélhetőleg nagyon soká, de) elkezd majd csökkenni a mozgás igénye és el kell kezdened sakkoznod a két kutyával, hogy a fiatalabbik is megkapja a mozgás és agyi fárasztás adagját, de a kis öreget se hajtsd túl.

2017. dec. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
11-12! Ezért szeretnénk nyugis természetű, középkorú kutyust!
2017. dec. 2. 11:25
 14/14 anonim ***** válasza:
Egy idős kutyit igenis idegesíteni fog egy fiatal. Nem fiatalítja meg. Többet fogsz a kicsivel foglalkozni. Nem igazán értem minek a második.
2017. dec. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!