Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szeretnénk befogadni,...

Kutyát szeretnénk befogadni, de félénk. (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Menteni szeretnénk egy egy éves kiskutyát, de a leírtak alapján elég félénk, emberekkel tartózkodó. Korábban sok kutyánk volt, de mindegyik megbízható tenyésztőtől került hozzánk, így kiskoruktól kezdve mi neveltük őket a szüleimmel.

Kikerültem a szülői házból, s úgy döntöttem, hogy ismételten belevágok a kutyaprojektbe, viszont most egy eb életét szeretném szebbé tenni azzal, hogy befogadom :)


Nagyon megtetszett egy kutyus, de ahogy fentebb említettem a leírtak alapján nagyon félénk. Igazából számomra is kihívás lenne, mert lelkileg sérült kutyussal még nem "dolgoztam", az általunk nevelt kutyák mind jól szocializált, egészséges idegállapottal rendelkező felnőttekké váltak, hiszen nem voltak kitéve semmilyen negatív élménynek.


Szerintetek képes lehetek rá, hogy eltöröljem a kis jövevény rossz emlékeit, és stabil kutyát faragjak belőle?

Esetleg tanácsokkal el tudtok látni, aki hasonló cipőben járt?


Köszönöm a válaszaitokat!



2017. dec. 1. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt te tudod. Oda mész a kutyához és kommunikálsz vele. Ha pár perc alatt egy alap kapcsolatot ki tudsz építeni, akkor rajtad múlik. Ha nem, akkor munkásabb a dolog.

Nincs bölcsek köve. Nekem az udvarra szédelgett be egy kutya. 8 éve jó a kapcsolatunk, de volt olyan, akinek másik gazdát kellett keresni (ahol most boldog)

A kutya egy olyan lény. aki csak a gazdával együtt "értelmezhető". (huu ez talán érthető) Ha a kapcsolat jó (erre nem tudok tuti receptet), akkor kenyérre kenheted, ha nem, akkor nem tudtok együtt dolgozni (másik gazda kell).

2017. dec. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Magadat kell ismerned leginkább. el tudod fogadni, ha a kutya nem "tökéletes"? Elég empatikus vagy, hogy megértsd a félelmét és ne csak "megjavítani" akard? Ezek tényleg fontos dolgok. Én mentett kutyákkal foglalkozom, és általában azoknak nem sikerül, akik azt hiszik, ők majd mindent jól csinálnak és akkor a kutya is "normális" lesz. Ha te is tudsz alkalmazkodni, módosítani a módszereidet, hozzáállásodat a kutya igényeinek megfelelően, akkor sikerülni fog.
2017. dec. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze! Csak hagyj neki időt, hogy megszokjon, bízzon benned! Én még nem fogadtam örökbe állatot, de szabadidőmben macskákat mentek, ők is félnek az embertől. Ha lesz külön lakásom, biztosan örökbe fogadok az Illatos útról 2 cicát! Olyanokat, akik idősebbek és nem kellenek senkinek. Nem elvárás, hogy folyton az ölemben aludjon és doromboljon, mint a reklámokban a whiskas cica, de ha azt látom, hogy nyugodt és boldog, már megérte :)
2017. dec. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

Ha határozott vagy, nyugodt, és következetes, akkor menni fog. Én 1,5 évesen kaptam meg egy félelmében félőrült kutyát. ahogy csak az 5 legemlékezetesebb agybaját említsem:

- minden szembejövőre, kutyára-emberre ugatott

- a felüljárókon-hidakon levetette magát a földre, nem mert még lépni sem

- a porszívó láttán összevissza rohangált a lakásban

- enni csak úgy mert, ha ott voltam vele a szobában, de nem néztem rá. Ha kimentem, vagy ránéztem, akkor inkább kihagyta az evést, gondolom megverhették valamikor kaja közben (is)

- és az ajtók. Rettegett az ajtóktól, nem mert kimenni rajtuk, de érdekes módon csak a bejáratok és a kapuk zavarták, lakáson belül fesztelenül közlekedett


Mindezeket szép lassan, évek alatt lépte túl. Én kitartóan nem reagáltam az ő műsorára, falkavezérként határozottan kihúztam az ajtón, a felüljárókon, ma már ebből semmi nincs. Ignoráltam, mikor esze nélkül menekült a porszívó elől, csak nyugodtan, lehetőleg ugyanabban az időben takarítottam, először csak abbahagyta a menekülést, csak “szemmel tartotta” a porszívót a helyéről, sokkal később már át is aludta, annyira megbízott bennem. A félelmében ugatást volt a legkönnyebb megszűntetni, átvettem “tőle” a főnök szerepét, ma már ha fél, akkor odaront hozzám, de nem ugat. Az evés mizéria tartott legtovább, jó 4 éven át kellett letennem a tálat, majd ott ülni... de lassan-lassan ennek is vége lett, ma már kimehetek, bámulhatom, megszokta ezt is, hogy én soha ok nélkül nem szólok rá, kezet még “okkal” sem emelek rá. És gondolom ez a lényeg egy lelki beteg kutyánál, hogy egyszerűen neked nem szabad elveszíteni a türelmed soha, mert lassan épül az a bizalom, és hónapok munkáját rontja le egy ingerült pillanat. Remélem nem hangzott túl szörnyen, tényleg nem nagy ügy, ha az alaptermészeted kiegyensúlyozott. Az én szörnyetegem most 9 éves, és már teljesen átformálódott a szeményisége, kint félénk, de velünk hülyéskedik, néha szemtelenkedik, nagyon büszkék vagyunk az átalakulására. :)

2017. dec. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyről kikerülve nagyon sok kutya teljesen megváltozik, főleg, ha jó nevelést kap. Viszont azt így neten keresztül nem tudom neked megmondani, hogy milyen mértékű változást lehet elérni nála. Még személyesen látva is csak találgatni lehet. Kutyasuliba mindenképpen vinned kell, ez nem is lehet kérdés. Lehetséges, hogy teljesen kinyílik majd és normális, kiegyensúlyozott kutya lesz belőle, lehet, hogy élete végéig lesznek kisebb-nagyobb problémák vele. Csak akkor vállald be, ha az utóbbival is együtt tudsz élni.
2017. dec. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!