Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökölt kaukázusi kutyust...

Örökölt kaukázusi kutyust mennyire lehet befogadni, ha gyereket is tervezünk a közlejövőbe?

Figyelt kérdés
Vettünk egy házat és ott őrizte a telket ! Egyedül nőtt fel csak enni jártak etetni! Mivel sokat olvastam hogy egygazdás ( de minden kutyus) így nem tudom hogy merhetjük - e örökbefogadni? Sajnos ha mi nem tartanánk meg a Gazdája elaltatja! Így nagy állatbarát hírében felmerült a kérdés mi lenne ha megtartanánk, nagy a kert elfér! De gyerekeket tervezünk a következő évekbe és félünk mivel nem velünk nőtt fel kiismerhetetlen lenne és nem tudnánk megnevelni !
2017. júl. 29. 10:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy milyen lehet az a kutya de képzelem ha csak etetni jártak hozzá. De hívjatok fel egy tenyésztőt és ő biztos hogy tud segíteni.
2017. júl. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Hát nem lehet túl jól szocializált szegény. Titetek ismer a kutya? Mennyire értetek a kutyákhoz? Egy szocializálatlan felnőtt kaukázusi nem játék, rátok is veszélyt jelenthet, ha nem tudjátok, hogy ilyen esetben mit kell tenni pontosan. Őszinte leszek, én nem vállalnám be. Ismertem kaukázusit, gyönyörű, fantasztikus kutyák, a gazdájának a gyereke egész nap játszott vele, de eszméletlenül kemény kézzel kellett fogni és a családon kívül senki mást nem fogadott el.

Őszinte leszek, én nem vállalnám be. Ha rádjött a jótékonykodás, akkor szervezd meg, hogy eljusson egy menhelyre az elaltatás helyett, te meg hozz ki helyette egy másikat. Így tiszta lehet a lelkiismereted és esélyt adsz egy kutyusnak, akin tényleg tudsz segíteni.

2017. júl. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Milyen a kutya?

hogy viszonyul hozzátok?

2017. júl. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok! Az igazság csak kerítésen keresztül próbáltam barátkozni vele mert eléggé ugat és ugrál, de egy idő után abba hagyta ezt a viselkedést és már a játékát is hozta és próbált játszani de nagyon látni hogy nem nagyon érti a dolgokat. Sajnos van két örökbefogadott cicánk és egy pumi kutyusunk aki szintén nagyon nem könnyű eset!! Ő teljesen ember barát csak nagyon féltékeny akár az emberekre ha a közelünkbe akar valaki jönni így attól is félek egymást hogyan fogadnák el! De borzasztóan sajnálom hogy elaltassák és semmit nem tudok tenni! A gazdija egy fiatal srác aki az anyóspajtásékhoz nem tudja vinni nem tudja senkinek adni és ennyi elaltatja! Nem tudom hogyan lehet így megválni egy családtagtól.
2017. júl. 29. 12:52
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
Egy szocializálatlan felnőtt kaukázusit nem vállalnék be. Még egy kutyakiképzőnek is kemény dió lennne. Vigyétek menhelyre, hátha valaki befogadja telepőrzésre, végtére is eddig is ezt csinálta
2017. júl. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Ez egy nagyon szomorú történet, de én nem javasolnám az örökbefogadását. Főleg, ha a már meglévő kutyátok is problémás. (Ez mit jelent egyébként, hogy nem egyszerű eset a pumi?)

Lehet, hogy megölné a cicákat, akár a másik kutyát is.

Ha mégis befogadjátok, akkor mindenképpen keressetek pásztorkutyához értő szakembert, kiképzőt, és kérjétek a segítségét a nevelésben.

2017. júl. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségeteket megpróbálok azért valami megoldást találni de nem merjük sajnos megtartani
2017. júl. 29. 13:19
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szólj menhelyeknek, hirdesd facebook-on csóri kutyát! Sok ember örülne egy jó kertvédőnek, hátha talál jó gazdát. Viszi a kis játékát, csórikám... nem tűnik egy emberevő fenevadnak ezek alapján. Hirdesd, csak lesz jó gazdája... mennyire primitív "emberek" léteznek, basszus.......
2017. júl. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%

Szólj a gazdájának, hogy hirdesse meg neten ingyen elvihatőnek akár, mert állatorvos nem fog egészséges állatot elaltatni, mert az engedélyét is bevonhatják érte.

Én se merném bevállani, de remélem hamar talál gazdát :)

2017. júl. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon mozgok nagykutyás körökben, de nincs véletlenül fajtamentés magyaroszágon ami kaukkal foglalkozik? Ha van, velük venném fel a kapcsolatot elsőként, ők befogadnák és kereshetnének új gazdit neki, meg elkezdeném fbon hirdetni a kutyust, hátha valakinek épp rá van szüksége.

A már meglévő háziállatok meg születendő baba mellé én sem vállalnám be, nagyon szép hogy segíteni akarsz neki :)


Ezeket a fajtamentőket találtam, én a helyedben végigtelefonálnám mindet, hátha:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2017. júl. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!