Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Fressnapf-ban kapható...

A Fressnapf-ban kapható kutyatápok milyen szinten vannak egy Acanához vagy Orijenhez képest?

Figyelt kérdés
Még sose próbáltam őket és nyilván egy Orijenről nem szeretnék minőségben visszalépni, ezért érdekelne. Select Gold, Real Nature meg ilyenek vannak, meg még jó 5-6 féle.

2017. dec. 1. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Real Nature-t sokan dicsérik, összetevőkben is szép, szerintem jó táp.
2017. dec. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, mi a cicának veszünk Real Nature-t, de gabonamentes, 60-80% hústartalmú szuperprémium száraztáp, igencsak jó áron. :)

Nekünk nagyon bevált, a cicák nagyon szeretik, egészségesek, és van teljesen csirkementes.

2017. dec. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A Select Gold a Royal Canin terméke, a minőségét is kb. ehhez mérd... A Real Nature viszont szuper, a cicák nekem is azt eszik, minőségben talán eggyel az Acana alatt van, mert ebben van burgonya, viszont annyival olcsóbb is annál.
2017. dec. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Real Nature megközelíti az Acana és az Orijen színvonalát. Taste of the wild-dal lehetne teljes párhuzamot vonni, szinte ugyanolyan minőséget képviselnek. Szerintem szuper brand, ajánlom.


Ezen kívül van már tapasztalatom a Premiere-rel. Jó közepes kategóriájú tápcsaláddal büszkélkedhet, jelenleg ezzel is etetek. Ár-érték arányban remek, pozitívum, hogy gabonamentes. Ennyi pénzért az ilyen korrekt összetételű eledeleket nagyítóval kell keresni. Elégedettek vagyunk vele.

Persze erre biztosan nem cserélné le az Orijent vagy Acanát az, aki megengedheti anyagilag ezeket a szuperpremium tápokat, de gondoltam, megosztom róla a tapasztalatomat. Méltatlanul mellőzött és keveset reklámozott márka...


Select gold-ból vannak jobb-rosszabb típusok. Némelyik teljesen megfelelő, remek kaja, valamelyik meg elég hitvány, telenyomva kukoricagluténnel meg hasonlókkal. Árban sem a legjobb, egy Brit care ennél százszor gazdaságosabb és meggyőzőbb az összetevői alapján is. Pár macskakonzerv erejéig futottam össze vele...a cicám hányt tőle, majd meg sem ette (innen jöttünk rá, hogy amiatt dobja ki a taccsot), pedig ő alapjáraton kis bélpoklos. Már csak emiatt nem választanám a száraztápjait sem...


Ezeken kívül a Pet Balance-ot ismerem. Diétás lazacos száraztáphoz volt szerencsém. Egész jó volt, de azért nem valami magas minőség az árához képest (8 kg 17.000-ért...).

Inkább gyógyászati kiegészítőket (ezek pl. beváltak tőle), meg beteg, problémás állatoknak gyártott eledeleket (ezek viszont kifogásolhatóak) forgalmaznak, ahogy eddig észre vettem. Kétség kívül van nála sokkal-sokkal jobb, meg annyival pocsékabb is. Szóval ez dettó olyan közepes szinten van.


Multifit meg Fit+fun szerintem említésre sem méltóak, meglehetősen alacsony színvonalt képviselnek a száraztápjaik. Csak a szokásos: gabona, színezék, melléktermékek.

2017. dec. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

A Fressnapf-ban a Rel Nature az egyetlen táp ami szerintem korrekt összetételét tekintve.

Én egyszer vettem belőle..... hát többet nem fogok az biztos.

Az Acana színvonalát talán megközelíti, de az Orijentől mérföldekre van, persze ez egyéni vélemény. ;)

Az Orijen színvonalát ici-picit megközelíti a Platinum, az N&D, vagy esetleg a Thaste Of the Wild, de ők jóval alacsonyabb hústartalommal futnak.

Ha sz Orijen bevált, és anyagilag sem megterhelő, szerintem teljesen felesleges váltani. Nem hiába a világ egyik vezető Super Premium táp márkája.

2017. dec. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
A select gold nem a royal terméke...
2017. dec. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A Royal Canin csinálja elvileg kizárólagosan a Fressnapfnak.


Nekem az a bajom a Real Nature tápokkal, hogy megnézem az összetételüket és 40% burgonyablablabla meg 10% csirke. A halas meg szarvasos tápokban is. Egy csirkeallergiás kutyának ilyet adni? Aztán ráadásul 18 ezrekbe kerül egy zsákkal, mikor 21 az Acana halas pl és abban tényleg csak hal van és nincs benne krumpli se. Én nem tudom ezeket az árakat hova gondolták vagy miért nem képesek egy rendes hipoallergén tápot csinálni.


Azért nyűgöm ez, mert kezdem unni a futárokra várakozást és ugye ilyen tápokat csak rendelésre kapni, a Fressnapf meg itt van két utcával odébb, csak ugye a tápjaik nem jók...

Más boltokba meg még ilyet se kapni, Dog Chow, Pro Plan, esetleg Royal Canint kapni, ez a plafon, ezek még messzebb vannak még egy Real Nature-től is. Egyedül Acanát kapni kisboltokban mint épeszű táp, de úgy borzasztó drága és mivel kevesen veszik, fél éves bontott zsákok állnak a polcokon már illatuk sincs... Vicc.

Marad a futárosdi akkor úgy látom.

2018. márc. 16. 19:40
 8/10 anonim válasza:
"Az Orijen színvonalát ici picit megközelíti a Platinum" Ülj le, egyes! Nemhogy megközelíti, hanem üti az Orijen!
2018. aug. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Üti az Orijent !! Jóval jobb minőség mint az Orijen a Platinum!
2018. aug. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
36%

Sajnálom, de nem így van. Az Orjen hústartalomban magasabb mint a Platinumnak. A Platinum kiváló termék, ha a kutya nem bírja a magas fehérjét vagy a hüvelyeseket, akkor kiváló választás, de az Orjen, - bárki bármit mond is - vezető világmárka, több tanúsítvány is bizonyítja ezt.

Ennek ellenére szerintem iszonyatosan drága.

A Platinum jóval megfizethetőbb, és kiváló választás.

2018. aug. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!