Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai staffordshire terrier...

Amerikai staffordshire terrier kiallitasi celok?

Figyelt kérdés

Szeretnek erdeklodni tapasztalt kutyasoktol, foleg akik kiallitasokra jarnak.

Tervezek venni egy amstaffot, termeszetesen papirosat, megbizhato tenyesztotol.

Kiallitasi celra, BH vizsgaval. Volt mar ideiglenesben nalam bulltype. Volt mali es juci jellegunk is.

Illetve egy farkasunk is van jelenleg. Igy nem kezdok vagyok.

Ezt csak azert irtam hogy ne akarjon lebeszelni senki, se kioktatni 🙂


Szoval lenyegre is ternek. Minden erdekelne a kiallitasokrol. A neveket se tudom mindet pontosan. (ch, hsch, cac, cacib.. a szallagok jelenteset se ismerem pontosan) Ha ezekrol lenne cikketek, vagy valamilyen oldalrol linketek, megkoszonnem. 🙂


Meg az is erdekelne hogy a felvezetonek (kislanyom lenne az) mi a dolga? -leszogeznem hogy 18 eves. A felvezetes alatt a biro kerdez tole, mond neki valamit? Ha igen, mit? Vagy ezt csak nekem, mint tulajdonosnak mondja majd?

Ezt itthoni es kulfoldi birokra is ertem.

Errol egy videonak is orulnek. Ahol esetleg hallani is mit mond a biro meg a felvezeto.


Meg egy kis segitseg kellene. Egy video amiben jol latni hogyan kell felvezetni, kiallitani “beallitani” egy amstaffot rendesen.


Es meg egy tematol eltero gondolat.. Azert itt erdeklodom mert szeretnek az alapokkal tisztaba lenni mielott erdeklodok a tenyesztonel is 🙂 1eves terv. Jovore, nyaron tervezem a pocurt? Vagy nyar elott. Majd kiderul mikor lesz az alomban szamunkra megfelelo picur.

Eddig munkakutyakban voltam jobban otthon, 20evig alapszinten csinaltam. Nem csak hirtelen felindulasbol jott gondolat ez a kutya sem a fajta. De rettenetesen izgulok, igy elnezest a sok szovegert. 😀



2017. dec. 2. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Nos, Bocsi, ha nem tudok sok mindent megválaszolni :)

CAC - nemzeti kutyakiállítás

CACIB - nemzetközi kutyakiállítás

CH - Champion - Bajnok

JCH - Junior Champion - Kölyök / növendék bajnok

BOB - Best Of Breed - fajtagyőztes

BIS - Best In Sex - legjobb kan/szuka

SCH - Senior Champion - Veterán bajnok

HCH (azt hiszem így írják) - Hungária Champion

SHCH - Senior Hungária Champion

JHCH - Junior Hungária Champion


A mastaff egyesület honlapján sok hasznos dolgot olvashatsz. Ott ki vannak írva a költségek is :)

Nézegess jó kiállású kutyákat, alaposan tanulmányozd a standard -et és a tenyésztőnek majd mondd meg, milyen céljaid vannak :) így aztán biztosan jó kutyát fogsz ki :)

2017. dec. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom! Ez is nagy segitseg :)
2017. dec. 2. 16:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A felvezetésnek van egy menete, általában az, hogy bemennek a kutyák a felvezetővel, megállnak és beállítják őket. Sorban nézi meg a bíró őket, először megnézi a beállást, utána meg kér, hogy menj vele egy kört, vagy egy megfordulást, ekkor nézi meg ugye a mozgást. Utána megszokták nézni a fogakat, és a heréket, majd megkér a bíró, hogy menj még egy kört, és ezzel be is kell állnod a sor végére, amíg a többi versenyzőt is ugyanígy megnézi. Kérdezi max azt szokták, hogy mennyi idős, ezt nem árt megtanulni angolul és németül is. :D Szerintem az a legjobb, ha felkérsz egy felvezetőt, hogy menjen el házhoz és tanítsa meg a kutyát, és a lányodat is a felvezetésre. Ezt szerintem nem lehet megtanulni videókból, nekem sokszor volt olyan, hogy én már azt láttam, hogy jól áll, de a hozzáértő meg mondta, hogy nem. :D Én azt gondolom, hogy ezt a kiállítós világot a kiállításokon fogod megtanulni. Nekem hiába mondtak sok mindent, teljesen más volt ott lenni, és megcsinálni. Menjetek el egy kiállításra, és nézzétek meg milyen. :)
2017. dec. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Stief Katánál van most kiváló alom, több ismerősöm is vett tőle kiállítási és sport célra is! :)
2017. dec. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb egyébként, ha a leendő kutyátok tenyésztőjéhez fordultok majd. Ő már rutinos, segít a lányodnak megtanítani a felvezetést, a kutyát is segít felkészíteni (ringdresszúra), ill. minden egyébben segít. Az ő érdeke is ugyanis, hogy a tőle származó kutya minél jobb eredményeket érjen majd el :)
2017. dec. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Felvezetést mivel ebben nem vagy jártas,jó lenne első körben hozzáértőktől megtanulni,nem csak videókból,leírásból.


Nem tudom merre laktok,de van az Arion dogshow room Nagytarcsán.

[link]


Itt a felvezetőket és a kutyákat is tanítják.

Szerintem nagyon hasznos!


A bíró nem csak azt mondhatja, menj egy kört meg fuss meg stb Hanem akár a kutya hibáját is elmondhatja, ezért egy alapfokú angol,német nyelv nem árt. Persze vannak magyar bírók,de ha ez a cél főleg külföld is akkor angol,német alap szinten azért tudni kell.


Oltások után kell a kutyának a ringdresszúrát megtanítani, mivel első körben minor puppyba fogtok gondolom nevezni itt még nem akkora elvárás,hogy a kölyök tökéletesen menjen. De jó ha szépen megy.


Tenyésztővel érdemes mindenről tárgyalni igazából,mert ő már jártas benne :)


Meg az sem mindegy hogy mozogsz a kutyával,ismerni kell a saját kutyád hibáit és úgy beállítani,minél előnyösebb legyen pl látsz egy videót,egy jó szögeléssel megáldott kutyáról,hogy állítják be,de mondjuk a te kutyádnak nem olyan jók a szögelései. Szóval ezt szerintem annyira videóból nem lehet megtanulni. Inkább egy hozzáértő segítségével,hogy szépen betudjátok állítani. Sok múlik egy jó beállításon ám :D


Kiállítási címeket meg mikor már benne vagy akkor fogod megtanulni. Én csak kutyakozmetikus vagyok,alapokat tudom. De hogy melyik címből melyik jön nem,nem kiállításozok,de tervezek majd a jövőben.


Több kutyás barátom mondta,hogy mikor belecsöppent akkor kínai volt az egész aztán már pár kiállítás után kicsit tisztábban lát az ember.


Itt is van egy link

[link]

2017. dec. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!