Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az extra mini és a mini...

Az extra mini és a mini yorkik igazából tényleg beteg kutyák?

Figyelt kérdés

2017. dec. 2. 17:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
96%

Volt szerencsém SAJNOS egy 900 grammos yorkihoz.

(Kutyakozmetikus vagyok)


Nos a kutya 7 hónapos volt,de már kirohadtak a fogai, könnyelvezetési problémája is volt,rohadt a csipától a szeme alatt, tényleg nagyon folyt neki, hiába nyírtam ki ollóval,hiába tisztítottam meg a bőrt ott kozmetika végére mintha semmi nem lett volna csinálva! Vizelettartási gondjai voltak, szóval kb nonstop pisilt. Olyan büdös volt a kutya,hogy konkrétan a kozmetika semmit nem ért,mert össze hugyozta magát.

Akkor elméletileg műteni kéne az egyik lábát,de sajnos egy orvos sem vállalja,mert az altató kg-ként van a kutya meg nincs 1 kg ugye.

Emellett mindentől fél, mindent megugat 3 óránként kell etetni,mert leesik a cukra amibe bele halhat,így állandó felügyeletet igényel. 7 hónaposan több mint 200 ezrükbe volt az alig 1 kg-os kutya. Az orvos pedig azt mondta hogy csoda ha 1 évet még élni fog.


Őszintén szólva szerintem totál állatkínzás egy ilyen életképtelen kutyát életben tartani,mert a lába az fáj,de nem tudják műteni.


Na ennyit a mini yorkikról, legtöbbbel ez a próbléma.


Nem hiszem hogy egy 3 kg-os kutya olyan nagy,hogy minit akarnak. Vegyen tengeri malacot vagy hörcsögöt az ilyen.


Extra mini mini csivava,yorki,havanese nem létezik egy méret van belőlük ami standard.


Tenyésztőnél a túl kicsi túl nagy egyedeket kivonják a tenyésztésből. Illetve csak is ivartalanítási kötelezettséggel adják el.


De a szaporítókat nem érdekli a kutya egészsége a sok hülye laikust átbaccák..

2017. dec. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
köszi az összes válasz, nagyon sajnálom őket
2017. dec. 8. 21:52
 13/14 cat12345 válasza:

Tisztelt kutyakozmetikus!


Ahogy Ön fogalmazott"konkrétan Ön el kellene tiltani a foglalkozásától"

Így beszélni állatokról maga csak egy okj-s, megélhetési proli lehet(mennyibe kerülhetett a gazdáinak).

A pici yorki nem volt beteg,ma temettük el a 13-éves 1.5kg súlyú kutyusunkat.

Remélem már nem űzi az ipart!

Senki ne féljen a pici yorki kiskutyáktól,csak egy kevéssel több törődést igényel,mint a kis gyerekek.

2019. jan. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, remélem leesett, hogy nem szimplán egy kicsi testtömegű kutyáról volt szó, hanem egy olyan egyedről, akinek a felelőtlen szaporítás miatt súlyos egészségügyi problémái voltak, amik szenvedést jelentenek az állatnak. Itt nem a kutya súlya a probléma, hanem ami vele jár.
2019. jan. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!