Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi kutyus nagyon sokat...

Menhelyi kutyus nagyon sokat kakil?

Figyelt kérdés

Menhelyről jött a kistermetű keverék kutyusunk és nagyon sokat kakil. Brit Care Bárány&Rizs tápot eszik és napi átlag 7-8 kaki van. Normális állagú, szilárd kaki de egyszerűen nem győzöm annyiszor levinni hogy minden kaki lent történjen. Átlag napi 3-4 kakit sikerült lent elkapni de még emellet is vagy 4-et összeszedek a lakásban naponta. Gondolom eddigi életében hulladák tápot evett és kell neki idő amíg megfelelően hasznosítja az újat de ennyi végtermék azért extrém szerintem. Még akkor is ennyi ha csak egyszer kap egy nap és még másnap reggeli előtt is kakil.

Mit tegyek? Cseréljek tápot vagy várjak amíg hozzászokik?



2017. dec. 4. 11:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A Brittől az enyém is rengeteget termelt. Én BARF-ra váltottam, azóta minden oké ezen a téren.
2017. dec. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

nem tudja megfelelően feldolgozni a szervezete azt a tápot. Simán átszalad rajta nagy része.

Kénytelen vagy másik tápot kikísérletezni, amit jobban hasznosít.Arra is figyelj, az ajánlottnál ne adjálsokkal többet neki, mert a többlet is átfuthat rajta.

2017. dec. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
29%

"Gondolom eddigi életében hulladák tápot evett"

Ezen te magad is változtathatsz. Senki nem akadályoz meg benne, hogy vigyél normális tápot a menhelyre vagy küldj neki adományt. Hidd el, etetnék ott őket normálisan is ha éppen nem az lenne a legnagyobb probléma, hogy mikor fogy el a táp és lesz-e elég a következő hónapra.

2017. dec. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%
Lehet, hogy sokat kap enni és sokszor. Elegendő napi egyszeri, legfeljebb kétszeri étkezés.
2017. dec. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Rendszeresen adományozok ennek a menhelynek tápot, pénzt és egyéb felszerelést, úgyhogy nem kell itt bunkóskodni 3-as ott nem is evett szart nem úgy mint előtte ahol párizsin meg moslékon élt...

Napi egyszer kap enni mostmár előtte 2x kapott a súlyának megfelelő mennyiségű tápot.

Lehet hogy majd megpróbálkozom a barfal de egyenlőre nagyon ijesztőnek tűnik és félek hogy ránk rohadna a sok husi úgyhogy lehet először tápot cserélünk és meglátjuk hátha az jobban hazsnosul.

2017. dec. 4. 12:09
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a Brit Care sem a legmegfelelőbb táp neki, én vagy gabonamentesre vagy BARF-étrendre váltanék (inkább az utóbbi).
2017. dec. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy akár két tápváltást megéri megpróbálni. Én a platinumról hallok most jókat.Mi menhelyesünk is rengeteget kakált(mondjuk neki sokszor túl híg is volt), és végül át kellett térnünk nyersetetésre. Ez azonnal megoldotta a problémát. Táp mellet napi 8 kaka volt, barf mellett napi 2-3.
2017. dec. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
A barftól nem lesz hasmenése? Bocsánat lehet hülye kérdés.
2017. dec. 4. 12:37
 9/20 anonim ***** válasza:
De az elején valószínűleg lesz amég átáll rá a gyomra.
2017. dec. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémnek a táptól volt hasmenése (Brit), a rengeteg kaki mellett.

A Barftól az első nappal ez is megszűnt.

2017. dec. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!