Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tisztaságmániás mamik?

Tisztaságmániás mamik?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Bár elsőre úgy tűnik nem jó helyre írtam a kérdést, fontos része a történetnek, hogy van két gyermekem.

A kérdés: most lesz egy kinti-benti kutyánk és nagyon félek a piszoktól a károktól és mindentől. Mennyire reális a félelmem? Mennyit takarítotok, hogy tisztaság maradjon?

Gyerekek játékait nem kobozza el? Bármilyen segítséget szívesen fogadok. Köszönöm.



2017. dec. 4. 12:57
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
Szia! Beszereztem egy robotporszívót! :) A kutya nálunk a lakásban ilyen tutyiféleségben van, így a parkettát sem karistolja esetleg össze illetve a sarat sem hozza be. Ő többet van az udvaron, de estére pl mindig bejön, éjszaka nem jön ki a kosarából. Pár hét alatt megtanulta, hogy a gyerekjáték tabu, ahogy más dolgok is a házban. :) Naponta feltörlök (felmosni heti két alkalommal szoktam kb) A porszívó pedig minden nap bejárja a lakást.
2017. dec. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A kutya viselkedése teljes egészében nevelés és tanítás függvénye. Készülj fel rá, hogy ha kiskutya, akkor kb. annyi energiába telik megtanítani arra, hogy mit szabad és mit nem, mint egy kis totyogót. A tanulási folyamat alatt biztosan lesznek kisebb károk, ezeket csak megelőzni tudod úgy, hogy ami igazán értékes, azt az első időben nem érheti el a kutya, később már tudni fogja, hogy mit szabad és mit nem.


Konkrétan a tisztaság attól függ, hogy milyen a szőrzete a kutyának, nekünk pl. pulink van, hát..... nem hullajtja vészesen a szőrét, azt könnyű felporszívózni, de bizony beleakad a bundájába ez-az, amit kifejezetten nem szeretek, hogy ha valami miatt lágyabb a széklete, akkor az bizony beszennyezi a bundát és egyáltalán nem könnyű kitakarítani belőle. A lábait sáros-lucskos időben meg kell törölgetni az előszobában. Rövid szőrű kutyánál ez a része a dolognak sokkal-sokkal egyszerűbb.


Ha kinti-benti kutyátok lesz, el kell fogadni, hogy a kutya szájának és nyálának van egy jellegzetes szaga. Egy ápolt, rendszeresen féregtelenített, oltott, egészséges kutya nyálától egyébként semmi baja nem lesz a gyerekeknek akkor sem, ha elcsen az első időkben egy-egy játékot vagy arcon nyalja őket (nem kell engedni, de biztos, hoyg elő fog fordulni).


Én jobban "félek" egy gyermekorvosi rendelőben tett látogatástól ilyen szempontból, mint a kutyánktól:)

2017. dec. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Napi 1X felmosom az előszobát + ilyen sáros időben fel is mosok. Ezen kívül nincs semmi extra, kutyák lábát töröljük mielőtt bejönnek. Tisztaság van.
2017. dec. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

És pl amikor kint sár van, hogy oldod meg mielőtt beengeded? Ok, hogy lemosom a lábát, de a hasa? (lehet nagyon buta kérdés, kezdő vagyok. elkezdtem könyvet olvasni, de abban nem ír ezekről :D )

Fürdetni a saját kádatokban szoktad? Ő nem fog elférni egy lavórban.

2017. dec. 4. 13:39
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A kutya azzal játszik, amivel szabad neki. Ennek gyorsan nézz utána, ne akkor érjen meglepetés, mikor már ott van veletek. Nem csinál károkat, ha a mozgásigényének és eszének megfelelő foglalkozást biztosítod neki, mert ez a te dolgod lesz, ha kicsik még a gyerekeid. Takarítani nem kell többet, mint amennyit amúgy is csinál egy “tisztaságmániás mami”. Én naponta porszívózok, ősszel-télen naponta, tavasz-nyáron másnaponként felmosok, ennyi bőven elég. Kutyaszőr ettől függetlenül mindenhol előfordul, ez ilyen, előszobában mindig legyen egy ragacsos henger, indulás előtt “szőrteleníteni” kell. Gyereknek el kell magyarázni a következetesség fogalmát, miszerint soha ne adja oda a saját játékát, mert a kutya azt nem érti hogy néha szabad, máskor meg nem.
2017. dec. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
*Napi egyszer porszívózok + felmosok akart lenni.
2017. dec. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk a tusolóban mossuk át. De nem szabad őket gyakran fürdetni.
2017. dec. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Közben jött egy csomó válasz. Köszönöm. Fürdetést hol oldjátok meg? Én simán beleteszem a mi kádunkba utána nyilván fertőtlenítem, de a férjem ettől nagyon tart...
2017. dec. 4. 13:43
 9/18 anonim ***** válasza:
59%
Akkor a férjed a tavaktól és tengerektől is tart? Még abba sem halt bele senki, hogy azokban, vagy saját medencéjében együtt úszkált a kutyával, egyazon időben. :) Biztos felkészültetek ti? Olyanok vagytok, mint két kisgyerek, juj kosz, juj fertőzés, juj mi lesz... láttatok már élőben kutyát valaha? Amúgy kisgyerek mellé honnan tervezitek beszerezni, egy törzskönyves kutyára adtok ki százezreket, vagy szaporítótól vesztek olcsón, ki tudja milyen veleszületett idegrendszeri betegséggel rendelkező szerencsétlen kölyköt?
2017. dec. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire tartotok tőle mint kutyától mint állattól mint lehetséges kosz- és baciforrástól, akkor kicsit átgondolnám a dolgokat. Nekem nincs gyerekem, úgy biztos más, de ha lenne se hiszem, hogy ezen ennyit aggódnék.


Én nem takarítok minden nap, mert egyszerűen nincs rá időm, hogy este még porszívózzak (meg is ölnének a szomszédok), csak felseprek, ha sáros lett valami, feltörlöm és hétvégén mosok fel+porszívózok egy nagyot. Szőr az van, károk voltak, de ez ezzel jár. Azt akkor még nem is biztos, hogy érdemes hozzátennem, hogy az enyém előszeretettel zabált fel mindenfélét a parkban, állati, emberi ürüléket - elképesztően gusztustalan, de a kutyák jó része csinálja ezt, aztán szépen besasszézik a lakásba, és sikálhatod a száját meg minden, akkor sem lehetsz teljesen nyugodt. Én úgy vagyok vele, hogy megteszek, amit tudok a tisztaságért, higiéniáért, de ez egy ilyen biznisz, nem idegeskedem rajta különösebben. (A szarevésről már leszokott.)


Fürdetni is a saját kádamban fürdetem, elég ritkán, évente 2-3szor. Utána kisikálom a kádat és ennyi.


Gondold/gondoljátok azért végig, mennyire fér ez bele neked, aki vállalod, hogy tisztaságmániás vagy. Nem fog-e abból állni az élet, hogy a kutya után takarítasz mániákusan, és csak a lehetséges koszforrást látod benne. Van ilyen ismerősöm sajnos. Ki is lett csapva a kerte a rövidszőrű bullmaci, mert nyálas meg koszos. :/

2017. dec. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!