Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dolgozó Mamik, milyen naptárat...

Dolgozó Mamik, milyen naptárat, táblázatokat használtok?

Figyelt kérdés

Sziasztok? Milyen naptárat használtok a mindennapi teendőkhöz (elektronikus v papíralapú? azon belül is milyet) és ha vezetitek a bevétel kiadást azt valamilyen programban v füzetbe teszitek? Egyéb dolgokat megterveztek és ha igen milyen módom (kirándulás, nyaralás, félretett pénz...)

Bár nem szorosan kapcsolódik de érdekel, hogy van valamilyen elvetek arra vonatkozóan, hogy havi mennyi pénzt tesztek félre mindenképpen (pl fizetés 10%...)vagy ahogy sikerül?

Köszönöm a segítséget



2016. máj. 26. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi vezetjük a kiadásokat, bevételt nem, mert az állandó vagy ha beesik valami, az megy lekötésbe egyből. Egy excelben, ami google drive-on van.


Ezek a kategóriák, havonta összesítjük a blokkokat. Kultúra (mozi, múzeum, étterem), egészség (orvos, gyógyszer), bevásárlás (spar, tesco, gyereknek cuccok), lakbér (ott csak a kiadást nézzük, de ki van adva a saját lakásunk is), rezsiköltség. (Nyaralást nem vezetjük költségként.)


Én dolgozom itthonról(újságíró vagyok), nem mentem CSED-re, a férjem is nagyrészt itthonról.


Naptárból kettőt is használunk, egyik az ajtóra van ragasztva (havi öröknaptár), a másik meg google közös naptár (benne a férjem és az én határidőimmel, elfoglaltságok, és minden más teendővel, orvosi időpontokkal).


Félretett pénzünk most gyakorlatilag 0, de a fizetésünket nem költjük el, így jövő héten már lesz, vettünk egy új lakást és nem akartunk hitelt felvenni.:) De amúgy, ha van megtakarításunk, az úgy marad meg, hogy megmarad, nem tudatosan rakjuk el egy részét.

2016. máj. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes választ :)
2016. máj. 26. 13:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Van egy zsebnaptár a táskámban, olyan formátum, mint régen a Westel naptárak, ha éltél már akkor :) és van egy outlook a munkahelyi gépemen. A munkahelyi kötöttségeket mindkettőbe beírom, a privátakat csak a papírapalúba, kivéve ha szabival vagy elkéretőzéssel jár. Minden fölírok: ebédbefizetés, sárga pólót kell vinni az oviba, elmarad az angol, lejár a könyvári kölcsönzés, időpontot kell kérni ortopédiára, fel kell hívni Évát, mindent. Amit nem írok fel, azt nem is csinálom meg. Ezen kívül vannak post it céduláim (jó sok), amire pl írok bevásárlólistát, tisztaságcsomag-listát, hátizsákba pakolós listát, ajándéklistát, efféléket. Félretenni borítékban szoktam: pl most festettünk, volt egy boríték, amiben a festésre szánt pénzt tartottam, nehogy elkültsem.


Tudom, vannak modernebb módszerek is az enyémeknél, de működnek.


A költségeket sose írtam, utálnám látni.


Van még egy excel táblám, amiben a család ajándékait szoktam vezetni, kinek mit akarok venni pl karácsonyra, illetve kitől mit kap a gyerek (nekem kell megvennem az összes családtag nevében a kislány ajándékait, belezavarodnék táblázat nélkül, hogy ki mennyi pénzt kell adjon és kitől mit kap a gyerek).


Pénz félretevése nem kérdés, automatica vonják a lakástakarékot. Amúgy is jóformán kizárólag a legfontosabbakra költök, abból már nehezen tudnék elvenni, csak mondjuk ha nem járnánk gyerekprogramokra vagy nem lenne semmi extra, pl fagyizás vagy nyáron strand, télen néha mozi, ami nélkül viszont tényleg akkor minek dolgozunk, ha ennyit se tehetünk meg.

2016. máj. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van egy naptár a telefonomon, hadználom a google naptárt is, van egy asztali a munkahelyemen, és egy fali az előszobában, amibe mindenki beír minden programot. Pl. különóra, kirándulás, ovis program, iskolai, szabaidős, nekem valami, amikor másnak kell beugrani, stb.

A félretett pénz úgy működik nálunk, hogy van egy cél, hpgy mennyit akarunk havonta, aztán meglátjuk, hogy sikerül. Kiadásokat füzetben vezetem. A gyerekeknek van dobozuk, abba is teszünk mindig.

2016. máj. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fontosabb dolgokat az google keep alkalmazásába írom le ,ami emlékeztet.
2016. máj. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!