Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Még nem szobatiszta, hogyan...

Még nem szobatiszta, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Kaptam egy kiskutyust, elkezdtem szobatisztaságra nevelni, először óránként vittem ki elvégezni a dolgát majd 2-3 óránként.

Sajna csak 1 hét szabit kaptam, ma már jöttem dolgozni. De szerencsére közel lakom a melóhelyemhez így délben haza járok kiengedem.

Fürdőben van jelenleg, de bepisilt és szétrágta az ajtófélfát... 12 hetes a kiskutyi.


2017. dec. 4. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Nem akarlak elkeseríteni...

De halál felesleges volt ezért ki venni szabit... Kb. 2 hónap alatt a miénk tökéletesen szobatiszta lett

2017. dec. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Nem egy hét, amíg szobatiszta lesz egy kölyök. Eleve növekednie kell a hólyagjának is, hogy bizonyos ideig vissza tudja tartani. Vegyél egy szobaketrecet, szoktasd bele, és nem fog szétrágni semmit. Sőt, egyre jobban igyekezni fog nem bele piszkítani.
2017. dec. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Először is tudnod kell, hogy a kutyát ürítésre ingerlik a régebbi ebből származó szagnyomok. Ezeket sima tisztitószer nem tünteti el, szerezz be enzimes tisztítószert és azzal jó alaposan moss fel mindenhol.

A kutyának rutin kell. Mindig ugyanabban az időben egyen és ugyanakkor vidd le pisilni. A mi 6 hónaposunk 5 levitel mellett szobatiszta. Evés után max1 órán belül mindig le kell vinni. Ha esetleg nedves tápot is adsz neki, akkor azt hagyd el. A 80% víz.

Ne legyen egész nap víz előtte. Etetés után mindenképp kínálj neki illetve az adott pisilés időpont előtt fél órával.

Ha a lakásban észreveszed az ürítésre utaló jeleket ( felpattan, körbe körbe mászkál, nagyon szagolgatja a padlót) szólj rá, aztán azonnal irány ki pisilni. Ha a lakásban becsurgat és látod szidd le közben, de nem kell odarohanni és elzavarni.( ha nagyon megijeszted esetleg lent sem mer majd előtted pisilni)Lent ha elvégzni a dolgát kösd parancsszóhoz ( pisil/ kakil) és utána nagyon dícsérd meg , adj neki jutalomfalatot. Ha végzett még pár percet mászkálj vele, ne rohanjatok vissza rögtön, mert ha rájön, hogy pisilés után rögtön vége a mókának, majd odalent tartogatni fogja.

2017. dec. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez ilyen. Majd 8-10 hónapos korára már jó eséllyel szobatiszta lesz. Most még nem érett rá a szervezete.

Sok takarítás, minél több séta, türelem.

2017. dec. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miénk is kb fél éves korára lett tényleg szobatiszta, és én ráadásul mindig otthon voltam vele.
2017. dec. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!