Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia Bulldogot kint tartani...

Francia Bulldogot kint tartani? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Szeretnék egy fancia bulldogot tavasszal, de nem a házba, hanem az udvaron lévő melléképületbe, ami kb. egy szoba nagyságú. Persze mire érkezik, teljes felszerelés lesz biztosítva neki.(kutyaágy, játékok, szőnyeg,stb..) Télen a helységet minden nap 1-1,5 órára fűteném(áramos melegítőkkel)viszont természetesen a házba is lesz ugyanúgy 1-1,5 órát. Persze a helységbe nem egésznap lenne. Max egy 4-5 órát nappal, és ugye éjszakára. (Ha szükségesnek látom, télen kutyaruha is lesz neki)

Ti mit gondoltok erről?



2017. dec. 5. 20:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Áhhhh én nagyon hülye vagyok de ezt soha nem értem miért van az, hogy 1,5-2 órát lehet bent a házban de többet nem? Vannak olyanok akik nem turnek kutyát a házban ez rendben is van, olyan kutyát kell venni és kint tartani. De ez a 2 órát lehet csak naponta bent ez miii? Tovább miért nem? Miért pont éjszaka nem lehet bent amikor (ha megfelelően lefarasztod) csak alszik a helyén???
2017. dec. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen így kutyád majdnem egész nap be lenne zárva és a francia bulldog egy családi kutya vagyis mindig veletek akár lenne és nem a kertben és nem is egy mellék épületben.
2017. dec. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A francia bulldog társasági eb. Egyrészt, ez azt jelenti, hogy kell neki a társaság, feszt az ember közelében szeretne lenni. Másrészt a fizikai jellemzői is ehhez igazodnak: keményen fűteni kell rá,mert fázik, nyáron a dögmelegben meg klímázni, mert nagyon rövid az orra, fullad a melegben. Az emésztése is kényes, nem tescos- kutyatáphoz, meg konyhai maradékhoz való. Ismerősöm tenyésztő, láttam eleget, ráadásul ő is ilyen szempontok szerint nézi, hogy kinek adja oda. Tipikusan ez az a kutyafajta, ami nem kintre való, hanem lakásba.
2017. dec. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Első

Mivel apukám nem tűri a kutyát bent, abba egyeztünk, hogy 1-1,5 órát még eltűr, mert látta, hogy teljesen oda vagyok értük.

2017. dec. 5. 20:41
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod megvárni míg, felnősz, elköltözöl és saját lakásod vagy albérleted lesz, ahol vehetsz francia bulldogot és nem egy "kazánházban" kell őt magára hagyni szinte egész nap, mint egy tárgyat?!
2017. dec. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nagyon egyszerű, válassz olyan kutyát amelyik tartható kint és nem szenved kint, egyedül. Annak elég lesz 2 óra a házban. Ez passzív időnek jó lesz.Persze ezen felül kell a napi séta+ tanítás,foglalkozás neki. Tehát ez minden nap 2-3 óra 10-15 évig. Persze 1-2 nap kimaradhat, de ez akkor is rengeteg. Gyerekként ha a szüleid nem támogatnak benne ne legyen kutyád. Majd ha a saját hazadban élsz akkor olyan kutyád lesz amilyet szeretnél, de amíg nem tudod biztosítani a megfelelő környezetet a kutyának addig ne kinozd!! Ne legyél állatkínzó.
2017. dec. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Arra, amit írtál, a francia bulldog (és egy sor másik fajta is) alkalmatlan.

Nektek egy alapvetően "télálló" kutyára lenne szükségetek, azaz egy min. középtermetű, dús bundájú kutyára, de arra is csak akkor, ha apád is elfogadja. Nagy nehézséget jelent, ha az egyik családtag folyton morog a kutya (vagy bármilyen más állat) miatt.

2017. dec. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én elhiszem,hogy szeretnéd azt a kutyát, de ilyen feltételek mellett NE.

Amíg otthon laksz és apukád szabályai érvényesek, addig kénytelen leszel más háziállat után nézni.

Van még sok jópofa állat, akinek a tartása is kevesebbe kerül és időben sem kell olyan sokat foglalkozni velük.

Így a kutya csak szenvedne.

Nem értem én sem a logikát egyébként, vagy engedje meg benti tartásra, vagy ne.De ennek az 1-2 órának mi értelme van?

Összeszőrözni ugyanúgy összefogja a lakást, élősködőket is ugyanúgy bevihet így( ez szokott lenni a kifogás a benti kutya ellen általában).

Ha csak kinti tartást tudnátok biztosítani, akkor válassz olyan kutyát ami nagyobb testű, sok szőre van és bírja a kinti hideget is.

A francia bulldog nem ilyen sajnos. Normális tenyésztő nem is ad el így nektek kutyát.

Btw tudjátok mennyibe kerül egy francia bulldog tenyésztőtől? Nem akarok vészmadár lenni, de ha apukád ennyire nem lelkesedik érte, akkor ki fog csengetni több száz ezret a kutyára?

2017. dec. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

ha jót akarsz annak az állatnak, akkor ne francia bulldog legyen


mindenük a család, nagyon szomorú lenne ha ki lenne zárva


az enyém már azt sem szereti ha bezárok egy ajtót, és nem lát, mindig jön utánam

2017. dec. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzőkkel.

Annyit tennék még hozzá, hogy így normális tenyésztő nem is ad neked kutyát.

2017. dec. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!