Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miként lehetne egy tacskót...

Kerdezoke kérdése:

Miként lehetne egy tacskót szocializálni? (többi lent)

Figyelt kérdés
Kicsit későn kezdtem el a kutyákkal komolyabban foglalkozni és a szálkás szőrű tacskónk már 1 éves múlt 1 hónappal. Szeretnék tanácsokat kérni hogy miként tudnám szocializálni a legmegfelelőbben? Légyszi ne írjatok semmi sértőt.

2017. dec. 6. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Legegyszerűbb, ha elmész vele egy kutyaiskolába, ahol szocializációval is foglalkoznak.

Egyébként vinni kell magaddal minél több helyre, emberek közé, kutyák közé, hozzá kell szoktatni mindenféle zajhoz, helyzethez. Emellett persze nevelni is az alapvető dolgokra (behívás, tiltás, amik a legfontosabbak).

2017. dec. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kutyiskola is egy megoldás.

Viszon én is leírom a véleményemet a szocializálásról.


Logikus elsősorban az emberrel barátságos közegbe hoznod. Az emberekkel való kommunikációs képességeit ismeretlen emberekkel való találkozás során sajátíthatja el. Ehhez persze meg kell tanulnod, hogyan korrigáld. Van, akinek elegek a szavak, de a szaglósabbaknak egy érintés segíthet. Érdemes egy nagyobb sétát megtenni, mielőtt ismeretlen emberek közé viszed, mert akkor elfárad és nem lesz agresszív reakciója, mert az vicsorgás, ugatás és harapás, amit nem tud több ideig keresztül tartani. Ezért kell biztosra menni a sétával.


Ha az emberekkel biztonságosan és kedvesen kommunikál, akkor jöhetnek a kutyusok. Ha az emberek pozitív, komfortos zónát alakítanak, valószínűleg kutyákkal is illedelmesen viselkedik, bár egy kutya melletti korlátok, másabbak, mint az embernél. Míg két pitbull közti "vad" játék (amit ők olyasmi gyengéd harapdálásnak érezhetnek - feltételezem) mit sem árt nekik, mert masszív, zömök testűek, addig ez a harapdálás téged könnyen eltántoríthat, és kicsit fájhat. Szóval a kutyák kutyáknál kicsit messzebbre is megpróbálkozhatnak elmenni, mert a másik korrigálja a másikat, ha neki nem tetszik a viselkedése. (Hmmm, a sok szóismétlés...) Szóval kicsit másabb. Arra kell ügyelni, hogy ne legyen egyik kutya részéről sem agresszív fellépés, vagy félénk, vagy támadó...

2017. dec. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ohh, köszi hogy komolyan vetted a kérdést! :D

Egy tacskónak szerintem eléggé nagy köröket megyünk.

Neki az idegen emberekkel való dolgokkal semmi baja, unokatesómat, osztálytársakat örömmel fogadta sétáltatás közben, de ha kutyát lát, rögtön ugat, feszeleg mert odaakarna menni (nagyon nagy szája van). Az a baj hogy ha kutyás övezetben sétáltatom akkor szerintem az ott élők megutálnának. Bár nem tudom, nagyon naív vagyok. :D

2017. dec. 7. 13:20
 4/4 A kérdező kommentje:
Viszont ha a Tisza mellett sétáltatom, ahol max horgászok vannak ritkán-ritkán, ott teljesen szófogadóan, mindent szabályosan csinálva nyugisan megy.
2017. dec. 7. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!