Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó ötlet egy 3...

Szerintetek jó ötlet egy 3 éves, addig kinti tacskót panelbe költöztetni?

Figyelt kérdés
Beköltözünk egy tőlünk 20 km-re (fél órára) lévő városba,panelbe.Van egy 3 éves kutyusunk,aki eddig kint lakott egy ólban,illetve hatalmas udvara volt,ezért nem is szobatiszta.Most viszont el kell dönteni,hogy mi legyen.Vagy beköltözik velünk,vagy ott marad a nagymamáméknál (apukám napi szinten kijárna hozzá a munkája végett).Viszont ott lehet,hogy kiszökne:( .

2017. okt. 23. 08:02
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha felmerült benned, hogy ott maradhat, akkor neked nem fontos a kutya. Csak nyűg lenne... Jobb neki ha nem nálad lesz. Am szobatisztadágra nevelhető, a mozgatása megoldható lenne.
2017. okt. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Igen, nagyon jó ötlet. Az nem volt jó ötlet, hogy eddig kinti volt szegény.

Csak bele kell kalkulálni napi 3-4 sétát. Pl. így: kora reggel 20 perc, kora du. 20 perc, késő du-kora este 1-2 óra (ekkor szabadon is mozoghasson stb.), és késő este még egy pisiszünet.

2017. okt. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Igen. Ugyanis a kutya helye a gazdája mellett van, a nagy kert nem alkalmas lemozgatásra, hanem sétáltatni kellett volna már eddig is és kistestű kutyát nem tartunk kint.
2017. okt. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 EvaSz86 ***** válasza:
84%
Nekem a második kutyusomat tartották kint udvaron. Amikor hozzám került, tudtam, hogy lesz vele munka, hogy szobatisztaságra szoktassam, de viszonylag könnyen ment, így visszagondolva...legalábbis könnyebben, mint az első kutyimmal, akit két hónaposan vettem magamhoz. A lényeg, hogy az én tapasztalatom az, hogy idősebb kutyák, hamarabb megértik, hogy a dolgukat kint végezzék...főleg, ha megy a jutifalat. Nem azt mondom, hogy nem lesznek balesetek, de ha bent végzi akkor szidás, ha kint akkor jutalmazás. Gondolnod kell arra is, hogy ha panelban vagytok, akkor napi 3-4 séta kell, és abból minimum egy hosszabb kell hogy legyen. De minden megoldható, csak akarni kell, és megszervezni a dolgokat. De ha úgy érzed, hogy neked ez csak nyűg lenne, és nem szívesen csinálnád, akkor lehet, hogy jobb, ha a nagymamádéknál hagyod, bár biztos, hogy nehéz lesz a kutyusnak...ezt jól át kell gondolni. Vedd figyelembe, hogy mi lenne a legjobb a kutyusnak, és azt is, hogy te mire vagy képes érte.
2017. okt. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Mi 8 év után költöztünk kertes házból panel lakásba, és nem volt kérdés, hogy az akkor már 10 éves(menhelyről hoztuk, mikor 2 éves volt) kutyusunkat visszük e.

Addig is kinti, benti kutyus volt, hatalmas kerttel, de egyszer sem piszkolt be a lakásban, nem volt vele gond.


Eszembe se jutott volna otthagyni, ő családtag, és családtagot nem hagyunk hátra.

2017. okt. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
A nagy kérdés, hogy eddig mi a francért volt kint???
2017. okt. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem attól függ, milyen a viszonyotok. Ha te vagy a gazdája, akkor melletted a helye. Főleg, ha eddig te foglalkoztál vele. Ha nem foglalkozott vele senki, csak volt, mint jelzőkutya és csak néha megsimogattad, az nem foglalkozás. Ott viszont nem hagynám, akkor inkább elajándékoznám jó helyre, ahol foglalkoznak is vele. Annak, hogy ottmarad és csak eteni jártok ki hozzá, nem sok értelme van, ennyit a kóborkutyák is megkapnak egy portyán. Azt még azért hozzátenném, hogy nem attól van egy kutyának jó dolga, hogy bent van. Attól még a gazdi ugyanúgy ejthet a fejére. Nem az számít, hanem az, hogy mennyit foglalkoznak vele. Nálunk szigetelt helyük van odakint egy megunt kanapéval... :)
2017. okt. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
9%

Nem igazán értem ezt az ellenségeskedést. Ha lenne kertem az én kutyusom is jobban szeretne egész nap szimatolni az udvaron mint benn lenni a 4 fal között.


Kérdésre válaszolva: Mindenképpen próbáld meg mert megbánod ha nem teszed, főleg ha félő, hogy elszökhet. A tacskók nagyon okosak, szerintem simán megszokja az új körülményeket, csak adj neki egy kis időt.

2017. okt. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó: ha nincs kerted, honnan tudod, mit csinálna a kutya kint? Eddig kevés kutyával találkoztam, aki inkább kint lenne egész nap, mint bent a gazdival, ráadásul a magyar éghajlat túl hideg ahhoz, hogy télen kinti kutyaként tartsanak egy kistestűt.
2017. okt. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
20%

Ahha... Tehát ha most nincs kertem akkor az azt jelenti számodra, hogy nem is volt soha? :-))

Persze hogy a legideálisabb a kutyusnak a gazdi mellett ebben egyetértek, de a gazdik nagy része napközben dolgozik, így jobb kinn a kertben ahol vannak ingerek mint magányosan bezárva. Persze ezt csak a kertesházas kutyusokra értem, ha mindkét lehetőség adott.

Most is van kutyusom, menhelyről hoztuk, megszokta a lakást, de ha kertes házban élnék akkor ideje nagy részét biztos az udvaron töltené.

2017. okt. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!