Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull kiskutyák nagyon...

Lallerrrr kérdése:

Pitbull kiskutyák nagyon verekednek 6hetesek mi a teendő? Vagy ez normális? Félek, hogy az egyik megsérül nagyon .

Figyelt kérdés
2017. dec. 8. 07:54
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Kölykök. Játszanak.

Francnak kell szaporítani...

2017. dec. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Ugye az anyjukkal vannak? Mert az ő dolga lenne ilyenkor leállítani a kicsiket. Csak van, hogy a szuka nem igazán alkalmas ilyen feladatokra, ha pl túl fiatal vagy nem alakul ki nála az ösztön.
2017. dec. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az anya menekül előllük mert rágják a ciciét .
2017. dec. 8. 08:10
 4/10 anonim ***** válasza:
15%

Alap szabály, hogy 8 hetes korukig az anyjuk mellett a helye az átlag kölyköknek. De piteket, malikat, holland juhászokat, stb 6 hetes korban el választani egymástól és gazdához kell adni! Ez nem játék, ez küzdés. És okozhatnak egymásnak sebesülést. A malimat 6 hetes kora előtt 1-2 nappal hoztam el (tk-es, ringes vonalú, nagyon jó tenyésztőtől származó munkakutya), mert szétszedték egymást. Az anya nem állítja le ezt a viselkedést, hanem ott hagyja a kicsiket.

Amikor a sajátomat kivettem a többiek közül, tele volt a feje, nyaka, lába sebekkel. Jó pár seb friss volt és még vérzett. És ő az alomban is kemény kutya volt.

Ezek a fajták ilyenek, viszont a legfontosabb, hogy olyan gazdához kerüljenek, aki ezzel tud bánni.

2017. dec. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Armstrong01 ***** válasza:
52%
Kellett neked Bitbú kutya aztán jól összedobattad egy másikkal az első tüzelés után hogy majd lesz belőle pénz... Őszintén miért azon a szerencsétlen kutyán kell pénzt keresni? (Aztán szídhatsz meg le pontozhatsz mert igazam van :))
2017. dec. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Őszintén miért vádaskodol ha nem ismered a történetet ingyen hoztam el kölykökkel együtt mert ha nem hozom el valszin az uton végzi szegény de egyből bibbú kutyázol.A szuka ívartalanítva lessz és nem pénzért adom a kiskutyákat hanem ingyen minőségi táppal van etetve sőtt inkább költök rá minthogy pénzt szerezzek belőlle .
2017. dec. 8. 08:52
 7/10 Armstrong01 ***** válasza:
52%
Ez esetben szíves elnézésed kérem :)
2017. dec. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16%
Gyerekek, azt tudjátok hogy a kutyákat 7 hetes kor alatt leválasztani az anyjuktól törvény sértés?
2017. dec. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
20%
Gyerek, azt tudod, hogy milyenek a küzdős, kemény kutyák? Igen, én is ezt hirdetem, hogy 8 hetes kor előtt tilos az elválasztás. De vannak kivételek! Ezek a kutyák jellemzően nem játszanak, hanem harcolnak, küzdenek. Ha együtt tartod őket, szétharapják egymást és a gyengébbeket teljesen lenyomják. Volt már ilyen kaliberű kutyád? Tudod, hogy miről van szó?
2017. dec. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy meg, ilyenkor lespricceled őket vízzel és abba hagyják nem kell szétválasztani őket, rá érsz vele 12hetes korban is. Én KÁJt szaporítok és van hogy 4 hónapos korig is együtt vannak a tesók, mert nem jelentkeznek gazdik, és semmi bajuk nincs. Egyszer a nyakamba sóztak 3 1hetes amstaffot és én neveltem fel őket, etetni kellett őket még üvegből de jól voltak nevelve egyszer volt az hogy durvábban játszottak, éppen locsoltam a kertbe és kaptak és fröccsöt a slaggal, azóta nem verekedtek még akkor sem ha nem voltam ott.

Ez nem harc amit csinálnak hanem simán játék! Nem értem egy rosszabb hírű,agresszívebb fajta kölykei játszanak egyből azt mondják hogy harcolnak meg életbe vágóan fontos ilyenkor szétválasztani őket. Ilyenkor ha túl hamar elválasztod a kölyköket rosszul szocializált lesz a kutya és ebből jön ki az hogy félénk lesz,és jön mellé még a fejletlen csontozat,és a rossz izomzat amihez még társulnak az egészség ügyi problémák. Ha agtesszív kutya kell alap a szocializáltság.

Amúgy meg,vannak a pitnél is keményebb fajták ott van például a kangal össze engedjük egy staffal vagy pitel simán szétszedi! Igen,valóban erős fajta !a Saját súlycsoportjában! Ezt rossz volt írni mert én is 3 amstaffal is foglalkozok, de tudom hogy van nálluk keményebb kötésű kutya is!

Nem érdekel ha lepontoztok, én legalább tudom hogy mi a harc és a játék között a különbség. Az hogy "verekednek" és harapdálják egymást meg morognak az csak játék! Ha nem engeded nekik hogy verekedjenek nem kell szét választani őket mert akkor csak nagyobb gond hogy tíz kiskutya tíz helyen van és így legalább az anyjuk se tudja megszoptatni mindet! Ha nagyon ragaszkodsz a szét választáshoz akkor is csak a kanokat szedd szét !!!HA MUSZÁLY!!!

2017. dec. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!