Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma ivartalanították szuka...

Ma ivartalanították szuka yorkshire kutyusomat? (2 kg). Elég nagy a vágás, nem raktak a sebre sem tapaszt,

Figyelt kérdés
sem gallért a kutyusra, és kicsit vérzik is a seb, ami a doki szerint normális, mert tisztul. De nem fog így elfertőződni?? Meddig normális hogy vérzik a seb?
2010. jún. 2. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Még pár napig nedvedzeni fog. Tapasz nem kell rá, le van fújva. Nem fog elfertőzödni. Ha kicsit nyalja nem baj, arra figyelj,hogy ne rágja. Az enyémeken sem volt soha tölcsér, inkább figyelek rájuk minthogy idegesek legyenek tőle.
2010. jún. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az én kutyámat ivartalanították, akkor is így volt. A kutyus nyalogatta, sőt még az nap fogaival ki is szedte a varratot. Amikor visszamentünk vele a dokihoz,(varratszedésre) ő is meglepődött, és azt mondta rendben vagyunk. Tehát nem lett semmi gond.
2010. jún. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors, megnyugtató válaszokat! Már majdnem vissza akartam vinni, hogy baj van.
2010. jún. 2. 14:35
 4/10 anonim ***** válasza:

Náunk is ilyen volt a seb, de pár nap alatt teljesen szép lett. Ne hagyd állandóan nyalogatni, de egy kis "kezelgetés" nem árt a sebnek, szóval ha néha megnyalja, nem árt vele :)


Az enyém másnapra 2 öltést kiszedett, de a varratszedésen megdícsért a doki, hogy milyen szép a kutyus hasa. Én meg csak hallgattam. :)

2010. jún. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi rossz lepedőből kivágtunk neki egy kis ruha félét, ami a hasát takarta, és megkötöttük a hátán. Mindennap kicseréltük, addigra kb le is szakadt róla, kb egy hétig. Igy nem tudta a sebet kirágni, és nem is zavarta nagyon.
2010. jún. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De normális, hogy vérzik? Nem azt mondom, hogy ömlik belőle, de nem is 1-2 csepp. Elég nagy vérfoltok vannak alatta..
2010. jún. 2. 15:08
 7/10 anonim válasza:
Igen,normális. ne aggódj, nyugodj meg pár nap múlva már nem fog vérezni!
2010. jún. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekünk mondjuk nem vérzett, egy két cseppet láttam talán.
2010. jún. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:

Pici vérzés teljesen normális.

Akkor aggódj, ha duzzanatot látsz a hasán, akkor valahol ödéma lett.

Tegyél rá egy gyerekpólót, hogy ne tudja nyalogatni. A hátán meg kell kötni vagy összegumizni.

1-2 nap szivárgás belefér. Azért nem tett rá az ragtapaszt, mert akkor nem tud kifolyni és begyullad.

(6 kutyát és 3 macskát ivartalaníttattam már, ha elfogadod a tapasztalatom)

Jobbulást!

2010. jún. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kend be minden nap pár alkalommal Betadine-al (csak simán csurgasd rá, nem kell gézlappal tökölni), vagy fújd be aluminium/cink oxid spray-vel, gyönyörű szépen meg fog neki gyógyulni. 1 hét múlva már nem is emlékszik majd rá.
2010. jún. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!