Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindenki azzal jön, hogy a...

Mindenki azzal jön, hogy a kiskutyákat nem szabad sétáltatni az oltási program végéig, de mivan, ja kutyákkal él?

Figyelt kérdés
Ismerősömnek van 3 kutyája és most jött meg a 4. Ami 9 hetes. Nekem is van egy kutyám és emlékszem is, hogy anno óva intettek attól, hogy 10 hetes kora előtt kutyák közé vigyem. Viszont ilyen esetben mi van, ha már eleve kutyák közé érkezik?
2017. dec. 10. 22:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Az oké, hogy az oltott kutya nem lesz beteg. De ha teszem azt Marinéni a kis Fifikével elmegy reggel a piacra, Fifike beleszaglászik egy kupac szarba amit parvó fertőzött kutya hagyott maga után akkor a vírust sikerül összeszednie. Nyilván semmi baja nem lesz tőle, hiszen oltott! Aztán délután Marinéni leviszi Fifikét a lakópark elé, ti ott találkoztok vele és már van is egy parvófertőzött kiskutyád. Ilyen vírusokat emberek is bevihetnek a cipőtalpukon a házba. Nem mondom, hogy 100%, hogy a te kutyád megbetegszik de én mondjuk nem játszanék orosz rulettet. Mert egy nátha szintű dologról van szó.

Az egyik válaszolónak pedig üzenem, hogy sürgősen váltson állatorvos. De azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy ő értett félre valamit és az orvosok azt mondták, hogy a második KOMBINÁLT oltás után egy héttel mehet utcára, ez esetben ez igaz csak nincs tisztában a dolgokkal.

2017. dec. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
24%
9 hetes kölyöknek elvileg már 2 oltásának kéne lennie. 1 parvo, 1 kombi. elvileg simán kivihető. Én is viszem már 9 hetesen őket.
2017. dec. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
40%
Hidd el nincs semmi félreértés. 3 kutyám van, így bár van állandó állatorvosunk megfordultam több állatorvosnál. De azt is mondtam, hogy a nállunk a kutyaovi is 2 hónapos kortól fogad! Ott voltam én is a kéthónapos (9 hetes) 2x oltott kutyával, meg más is az ugyanilyen korú kutyájával. Azért voltak ott mert az ő állatorvosuk is azt mondta nekik mint nekem. A kutyasulisok is ezt mondták ezért voltunk ott a 2x öltött kutyáinkkal. Ennyit nem lehet félreérteni.
2017. dec. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Utolsó. Persze vannak ilyenek és tényleg jók szocializálódás szempontjából. De ennk is az a lényege, hogy hasonló védettséggel rendelkező kutyák legyenek együtt. Mert így van egy hely, ami viszonylag biztonságos és a még ki nem alakult immunitással rendelkező állatok is találkozhatnak fajtársaikkal. De ez nem azt jelenti, hogy már utcára is ki lehet őket vinni. Csak ha te kiviszed az utcára a kutyádat és utána mész vele a közös foglalkozásra simán végigfertőzheted az egész társaságot. Valamit nagyon félreérthettél, kérlek tájékozódj mégegyszer.
2017. dec. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!