Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek bevállalhatok egy...

Szerintetek bevállalhatok egy dobermannt?

Figyelt kérdés
Szóval 16 eves vagyok és meghalt meg nyaron a kutyám és kesz vagyok egy újat bevállalni. Én kb 10 eves korom óta rajongok ezért a kutyáért és imádom ezt a fajtát. Hatalmas kertünk van ahol addig mig nem vagyok otthol jatszhatna. Napi kb. 3-4 óra foglalkozast tudok nyujtani neki hetkoznap. Hetvegen meg egesz vasatnao és szombat délutan meg este. A pénz az már meg van rá. És apukám régebben mikor külfoldon eltunk kutyatenyeszto volt meg kutyakikepzo(azt hiszem mar nem emlekszem pontosan) vagy nahh ilyen kutyaoktató volt vag nem tudom hogy mondjam. És minden nyáon ott voltam vele és figyeltem. Es ebbol adodoan nagyon ertek a kutyakhoz meg van rengeteg olyan konyvem ami kutyaneveléssel kapcsolatos dolgokról szól. Szerintezek bevállalhatom vagy válasszak más fajtát? Ha igen akkor milyet?

#kutya #dobermann #bevallalhatom-e
2017. dec. 11. 20:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

"Hatalmas kertünk van ahol addig mig nem vagyok otthol jatszhatna. "

Doberman nem való kintre.

2017. dec. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt remélem tudod hogy a dobi kinti-benti tartású MINIMUM mert ilyen hideg időben már a sétáknál is egy kabát alatt is úgy vacog mint a nyárfalevél. Egyébként meg a kutya nem rohangálja ki magát semekkora udvaron sem mert miért tenné? Hiába van nagy szobád te se rohangálsz benne és fárasztod le magad.

A dobermann kemény munkakutya, kutyaiskola minimum és érdemes vele keményen dolgozni, mert igényli. Nagyon gazda centrikus, ezért van a legjobb helye a lakásban. Ha ezt az alapvető dolgot nem tudod kielégíteni neki akkor inkább valami nagyobb bundásabb fajtát válassz.

2017. dec. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vállalhatod be, ha:

1. Nem a kertben tartod, fűtési idényben, azaz október-április között nem tartható kint. De amúgy is kontakt kutya, azaz igényli a gazdájával a szoros kapcsolatot, ezért is a helye a házban van.

2. Szüleid is segítenek a nevelésében.

3. Kiskorától kutyaiskolába jársz vele, képzed, szocializálod.

Ha ezek közül bármelyik nem megoldható, akkor ne válaszd most még ezt a fajtát.

2017. dec. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ja igen persze bejöhet a lakasba de napközbe ha nincs otthol senki akkor egy amolyan melléképületbe lenne amin persze van kityaajtó ha ki akar menni meg van bent fűtés meg egy sarokba van egy nagy meleg kutyafekhely nehany parnaval meg egy pokróccal.
2017. dec. 11. 20:41
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi lesz, ha vége a sulinak és egyetemre mész?


Sok lakásba nem engednek kutyát.


Ha nem tudnád magaddal vinni, akkor a szüleid képesek lesznek minőségi ellátásban részesíteni?

2017. dec. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%
Feltetted mar ezt a kerdest vagy 2 honapja, mindenki lebeszelt rola.
2017. dec. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem, nem tettem fel ezt a kérdést. Pecsen lakunk egy családihába és ide akarok egyetemre járni. Hát anyukam nem annyira ért a kutyákhoz apukam pedig 2 évvel ezelőtt elhunyt de mivel tudta,hogy rajongok a dobikért a naplójába leírt mindent amit tud rólluk és ami jól jöhet a nevelésébe. Ja meg persze kutyaovi, kutyasuli az alap.
2017. dec. 11. 20:57
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
Ha nagyon értesz a kutyákhoz, akkor nem értem a kérdést. Egy magabiztos emberben nem merülnek fel kételyek egy fajtával kapcsolatban. Addig amig ilyeneken töröd a fejed, ne vegyél dobermannt.
2017. dec. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
NEM
2017. dec. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolótól hogy kifejtenéd miért nem? Mert nem értem en csak egy kérdést tettem fel. Szó sem volt arról hogy ma veszek egyet. Csak megkérdeztem hogy szerintetek bevállalhatom-e mert ha nem akkor nézek más fajtát.
2017. dec. 12. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!