Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek bevállalhatok egy...

Szerintetek bevállalhatok egy dobermannt?

Figyelt kérdés
Szóval 16 eves vagyok és meghalt meg nyaron a kutyám és kesz vagyok egy újat bevállalni. Én kb 10 eves korom óta rajongok ezért a kutyáért és imádom ezt a fajtát. Hatalmas kertünk van ahol addig mig nem vagyok otthol jatszhatna. Napi kb. 3-4 óra foglalkozast tudok nyujtani neki hetkoznap. Hetvegen meg egesz vasatnao és szombat délutan meg este. A pénz az már meg van rá. És apukám régebben mikor külfoldon eltunk kutyatenyeszto volt meg kutyakikepzo(azt hiszem mar nem emlekszem pontosan) vagy nahh ilyen kutyaoktató volt vag nem tudom hogy mondjam. És minden nyáon ott voltam vele és figyeltem. Es ebbol adodoan nagyon ertek a kutyakhoz meg van rengeteg olyan konyvem ami kutyaneveléssel kapcsolatos dolgokról szól. Szerintezek bevállalhatom vagy válasszak más fajtát? Ha igen akkor milyet?

#kutya #dobermann #bevallalhatom-e
2017. dec. 11. 20:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Az addig oké hogy megkérdezed de senki nem lát bele az anyagi és családi körülményedbe. Szóval neked kell tudnod hogy anyagilag, fizikailag birod e és lesz e rá elég időd. Suliba jártam mikor megvettem a rotim saját pénzből de a tartásába a szüleimnek kellett beszállni és nem mindenki engedhet meg egy ekkora kutyát a pénztárcájának minőségi tartás mellett. Most hogy melozok ugrot a napi 3-4 óra kutyázás mer reggeltől estig a munkahelyemen vagyok. Ez azzal jár hogy hajnalba kellek a kutya miatt. Ezt nem mindenki vállalja sőt hosszú távon nem is működik. Tapasztalatból mondom, a munka miatt megszünt az hogy minden nap van séta. (Persze szabad napokon működik a 3-4óra foglalkozás). Neked kell eldönteni hogy képes vagy e bevállalni és a szüleid támogatnak e mer az etetésen kivül más fizetni való is járhat egy kutyával. Az hogy tudsz a kutyákkal bánni egy bizonyos szinten még nem elég + minden kutya más és más. Hidd el a saját kutyád nehezebb lehet trenírozni mint másét mer ismer ő is téged és tudja hol vannak a kiskapuk a gazdinál.
2017. dec. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
A kutyára van 170 ezer plusz meg a kezdeti költségekre 80 ezer. Eddig is volt kutyank. Ezelőtt egy dán dogunk volt meg egy szamojédünk és nem jelentett gondot a tartása. Tehát ezzel nincs baj.
2017. dec. 12. 18:20
 13/16 A kérdező kommentje:
Minden hétköznap van reggel rá egy órám és van még délután négy. Meg mint mondtam a kutyaovi meg suli az alap. Tehát ezekkel nincs gond. Meg persze tenyésztőtől venném törzskönyvesen.
2017. dec. 12. 18:22
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha nagyon határozott személyiséged van, és nem ijedsz meg a felmerülő problémáktól (pl. a kutyád esetleg rádmordul, vagy másik kutyának nekimegy - úgy érzed, tudnád ezeket kezelni?), és tényleg alap a kutyaiskola, akkor bevállalhatod. Munkakutyás szemléletű sulit válassz.

Az alomból pedig egy nem domináns szukát.

Egyetem mellett is lesz rá ennyi időd? Ezt azért gondold át még.

2017. dec. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudnam kezelni. Ha nem lenne is szakótanék rá minimum 3 órát. Nagyon gyorsan tanulok tehát azzal olyan nagy baj nincs meg nekem elég 4 óra alvás is akár. Meg hát arra van ideje az embernek amire akarja.
2017. dec. 12. 20:33
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Na ezt az arra van ideje amire akarja dumát bírom nagyon. A 4óra alvással meg a probléma hogy az nem elég. Hidd el tapasztalatból mondom működöt a 3-4 óra alvás aztán a szívem látta kárát de inkább maradjon ki egy egy séta mint hogy több hétig ne is lásson mer a korházba fekszek. Ahogy láttom itt mindenre van válaszod és megoldásod szóval mi a kérdés? Ha ez a kutya az álom fajtád és 10év távlatába van vele elképzelésed + váratlan helyzetben tudsz kitől segítséget kérni akkor nem is értem miért idegen embereket kérdezel. A pénzzel kapcsolatban meg hát igen most van pénzed de az egy idő után elfogy de ha a családod besegít akkor az is meg van oldva.
2017. dec. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!