Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldog tulajdonosok!...

Francia bulldog tulajdonosok! Nektek melyik táp vált be?

Figyelt kérdés

Januárban hozzuk haza az új családtagunkat, és felszeretnék készülni. Érdeklődnék csak, hogy milyen minőségi tápot érdemes vennem?

Konzervet lehet nekik adni? (Nem a Pedigree és társaira gondolok). Esetleg főzni szabad nekik néha? Ha igen, akkor mit- mivel?


Minden tanácsot szívesen veszek, olvasok!🙂


2017. dec. 16. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!:) Nekem van egy 2 éves francia bulldogom. Én Royal Canin száraztápot adok neki (ebből van kölyökkutyáknak való is), illetve szoktam neki húst főzni, belsőségeket is lehet neki adni. A sertéshúst tudtommal tilos, én ezért csak szárnyast adok neki. Gyümölcsöket/zöldségeket imádja, ezeket nyugodtan adhatsz neki. Burgonyát, kukoricát, hüvelyeseket nem bírja a gyomra, de rizsát lehet adni pl.hús mellé, mert az egészséges. Csontra szüksége van, azt adj neki heti 2-3 alkalommal, de édességet semmiképp se!

Ha bármi kérdésed van,írj nyugodtan :)

2017. dec. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A sertéshús tilos nyersen (bármilyen része a sertésnek) az Aujeszky-kór (álveszettség) miatt, ami halálos.

Sokan főve is tiltják, de a főzés megöli ezeket a vírusokat.

Csoki, tehát kakaó nagymértékben káros egyébként.

Amennyiben vannak szobanövények, jó utána nézni, mi mérgező, (pl. kroton) és azokat eltenni, biztos érdeklődő lesz a kiskutya.

2017. dec. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, az összetételét nézd meg, sok húst meg vitamint tartalmazzon és ne legyen benne tartósítószer meg mesterséges alapanyagok.

Elkezded etetni, ha nem jó, akkor váltasz, szintén jó minőségre.

Pl: N&D, Carnilove, Brit, Happy Dog stb.

Konzervet nem nagyon kéne, de ha heti 1-2x adsz a táphoz keverve egy pár kanállal, az nem baj, de alapvetően semki szüksége rá, amúgy is nagyrésze csak víz.

Főzni húsfélét zöldségekkel, tojást, rizst adhatsz neki, vannak gyümölcsök, amiket megehet, megpróbálhatod, ha szereti az csak jó.

Boldog kutyás éveket!

2017. dec. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!