Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért marakszanak most már...

Miért marakszanak most már állandóan?

Figyelt kérdés
A 7- éves Beagle szuka és a 8-hónapos Komondor szuka idáig nagyon jól megvoltak egymással még játszottak is együtt. 1-hete kezdődött és még most is tart a marakodás. Sajnos külön kellett őket választani mert vére menő harc lenne. De úgy vettem észre,hogy a Beagle kezdi mindig a balhét de perce a fiatal komondor meg nem hagyja magát már azért sem mert ő sokkal nagyobb,vagyis gondolom én.De van még egy kan kutya is az udvarban ő a Beagle kölyke de már ő is 4 éves. Nyugalom lesz egyszer vagy már mindig ez a marakodás lesz?
2017. dec. 17. 13:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

Azért, mert a komondor most lett ivarérett, már nem kölyök, a beagle pedig próbálná megőrizni az eddigi felette álló helyzetét - ami nem fog, mert a komondor lehet, hogy meg fogja ölni, ha ez így marad.

Magától ez a helyzet nem oldódik meg.

Ami megoldást nyújthat:

egyrészt ivartalanítás, ha még nincs

másrészt sokkal komolyabb nevelése a kutyáknak, mindenféle egymásra mordulás tiltása stb. A gazdának kell átvennie a vezér szerepét, aki nem engedi, hogy a kutyák próbáljanak ezért megküzdeni.

2017. dec. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Leginkább azért verekszenek, mert te hagyod nekik. Normális kutya-gazda kapcsolatnál azonnal le tudnád tiltani ezt a viselkedést. Ha nem is lesznek barátok, azt bármelyik kutyánál el lehet érni, hogy ne legyen agresszív. És addig, amíg te nem állítod ezt le, nem is fog abba maradni.
2017. dec. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Sajnos én nem ott lakom ahol a kutyák vannak. A nagyiéknál vannak a kutyák de naponta kétszer is megyek,hogy ellássam őket.
2017. dec. 17. 14:13
 4/20 anonim ***** válasza:
78%

Akárhol vannak a kutyák, valaki felelősséggel tartozik értük! ... vagy ne tartson, szaporítson (3 kutyát!)az olyan, akinek dunsztja nincs a kutyái helyes tartásáról.

Mind a hármat ivartalaníttatni, ez szokott segíteni, de nem mindig.

Nekem ivartalanítás után is összecsaptak néha féltékenységből.

No meg az emlékeik sem törlődnek az ivartalanítással, ha megutálták egymást, akkor könnyen összeverekszenek.

Ezek után iskolába mentek (nívós helyre) és megszűnt a probléma, de nem azért, mert megszerették egymást, hanem a kutyát megnevelték, engem meg megtanítottak, hogy kezeljem a rázós helyzeteket.

2017. dec. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Felelősség teljes gazdinak érezzük magunkat és ezt az állatorvos is megmondta aki már járt nálunk,de nem vagyunk SZAKÉRTŐK ! Ha nem lennék felelősség teljes gazdik akkor nem tettem volna fel itt a kérdésemet és nem agyalnék azon,hogy a legjobb megoldást megtaláljam!
2017. dec. 17. 14:34
 6/20 anonim ***** válasza:
78%

Ne haragudj de távol álltok a felelősségteljes gazdától. Nem megbántani akarlak, de 1; a felelősségteljes gazda nem engedi szaporodni a kutyáját (a kan kutya a beagle kölyke, ergo fialt már), 2; a felelősségteljes gazda csak akkor hoz új kutyát a házhoz a a meglévők 95%-ban meg vannak nevelve és nincs gond velük, 3; a felelősségteljes gazda ivartalanít. Az meg hogy ide jöttél kérdezősködni miközben a kutyák ölik egymást nem nyom sokat a latba felelősségtudat terén, nap mint nap jönnek ide olyan "gazdák" hogy kb kint lóg a kutyájuk bele de megkérdezik hogy van-e házi gyógymód rá.


De akkor mérjük fel az állapotokat. Ivarosak a kutyák? Napi hányszor sétáltatjátok őket? Mivel etettek? Kutyasuliban voltatok már, szocializálva vannak? Milyen a kapcsolatuk a többi kutyával?

A kutyatartás nem abból áll hogy egy udvaron elvannak egész nap, kétszer elmész megeteted őket meg dobálod nekik az udvarban a labdát és annyi.

2017. dec. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

Üzenem a privát üzenetre amit kaptam:


"Akkor ezek szerint te sem vagy felelősségteljes gazdi,mert ugye a te kutyájaid is szoktak marakodni!"


hogy figyelmesebben olvassa el a válaszom, amiben leírtam, hogy a kutyaiskola után a probléma már múltidő!

De a legtöbb esetben az ivartalanítás is szokott segíteni.

(A macskáimnál például bevált.)

2017. dec. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem haragszom egyikőtökre sem csak nem teljesen értek veletek egyet. Mint mondtam nem ott vannak a kutyák ahol én lakom,ezért nem tudok minden percben velük lenni. Nem vagyok szakértők ezért nem tudok mindent a kutyákról és gondolom a kutya tartók többsége sem tudd mindent. De biztosan hülye vagyok,hogy ismeretlen embereknek itt magyarázkodok! Köszönöm az eddigi válaszokat mint felelősségteljes kutyatartó megfogom keresni a legjobb megoldást,hogy egyik kutyámat se érje baj és ne kelljen egyiktől sem megválnom!
2017. dec. 17. 15:08
 9/20 anonim ***** válasza:
83%

Maradjunk annyiban, azok a kutyák nem a te kutyáid.

A gazdái a nagyiék. Velük élnek reggeltől estig. Ergo, nekik kellene elérniük, hogy minimum közömbösek legyenek egymással a kutyák.

Azzal, hogy te a napi két etetésnél véletlenül el tudod érni, hogy béke legyen köztük, attól még távozásod után simán indulhat az acsarkodás.

Némi anyagi befektetéssel jó kiképzőt kellene találnod, aki a nagyidék jelenlétében segít lefegyelmezni a kutyákat.

2017. dec. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Érdekes,hogy csak nálunk marakszanak a kutyák másnál nem!? Vagy akinél marakodnak az már egy idióta aki rosszul tarja a kutyáit! Hihetetlen ez a reakció egyes válaszolóktól! ezen más csak nevetni lehet!
2017. dec. 17. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!