Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék Csehszlovák farkasku...

Szeretnék Csehszlovák farkaskutyát. Vélemény?

Figyelt kérdés
Adott a családi ház, a jó kerítés. És vagyok én, egyedül élek, valószínű ez életem végéig így is marad. Na mindegy! Viszont utálom az unalmat, és egy Csehszlovák farkas megszínesítené a napjaimat. Nagyon tetszik a fajta, szabadidőm is van rá. Falu szélén lakok, erdő, hatalmas szántóföldek egy köpésre. Én is imádok a természetben járkálni. Úgy érzem egyáltalán nem lenne kihívás napi 1-2 órát tekeregni vele, sőt! Persze nem pórázon... kutyasuliba is elvinném. Viszont egyetlen dolog felmerült bennem. Nem azt mondom hogy nem vagyok határozott, hanem erővel képtelen lennék fegyelmezni ha úgy van. Viszont nem szeretném hogy a fejemre nőjön. Most vagyok 27, mire elkészül a ház akkor leszek 32 körül. És bár első kutyám lenne, én mégis szeretnék elébe menni ennek a kihívásnak, nem akarok 50 éves koromig várni. Építő jellegű véleményeket várok, aki csak kötekedne az kíméljen! Köszi.

2017. dec. 18. 11:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

"Míg egy németjuhász mellett évek alatt megtanulod a kommunikációt stb., egy cseh kisfarkas rákényszerít hogy ez komoly tanulópénz árán de nagyon hamar meglegyen"


Oké, csak nem minden embernek van ehhez kitartása és türelme... Valaki már egy 4 hónapos goldentől kiborul és az első problémáknál passzolja is le... de persze az ilyen ember is úgy kezdi, hogy ő aztán baromi eltökélt, meg évek óta szeretne kutyát, meg stb, aztán amikor szembesül az első kutyával, úgy igazán testközelből, akkor szoktak jönni a gondok, hogy "basszus, ezt nem ilyennek képzeltem, nekem ehhez nincs idegrendszerem".


Nem ítélkezek, ennyiből nem is fogjuk kitalálni a kérdező jellemét, csak jelzem, hogy azért nem túl okos dolog "majd megtanulod, mert bele leszel kényszerítve" alapon rábeszélni a cseh farkasra.

2017. dec. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
52%
Nem szerettem volna rábeszélni hiszen valóban van vele rizikó sokkal több mint a többi kutyánkkal, de azért nem olyan vészes :) kilincset kinyitja a lakásban.. a falat lekaparja.. de lehet kezelni rengeteg türelem és elhatározás kérdése :) amúgy meg legegyszerűbben én úgy tudom leírni milyen a jelleme, hogyha aztmondom nézd meg a marley meg én c. Filmet és a rosszalkodás közbeni jópofizás farokcsóva egy részét cseréld ki vicsorgásra meg ilyen veszélyesebb dolgokra :D és valóban vigyázni kell mert nem ugat nem morog ha valami nemtetszik ugrik támad harap! Ha este megyek a boltba ő vigyáz kint a kistestű kutyusra meg páromra a bolt előtt (konkrétqn ha valaki odamegy és olyan kisugárzása van akkor támadná) többi kutyát is random arconharapja ha nem szimpi. Nekünk egy kan van de kezdetektől van mellette másik kutyus aki jólnevelt és hálisten ő a góré közöttük így kordában van tartva mentálisan is és nekem is könnyebb dolgom van sokszor :) de ez a viselkedés nem minden egyedre igaz és ha jó helyről hozod akkor igenis rajtad áll javarészt a dolog!
2017. dec. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szó ami szó, fejben dőlnek el a dolgok. Ha valaki úgy érzi ez minden vágya, ilyen állatot szeretne és ezért mindent meg is tesz, tehát türlemes, nagyon is, akkor vágjon bele. Alap, hogy mindig résen kell lenni, mindig. Sohasem szabad hagyni, hogy valami olyat csináljon amiből baj kehet, mert abból az is lesz. Károkozás, sérülés, egyebek.

Ha bent van sokat, tényleg mindent el kell tenni ami olyan mert a kedvenc kaspót fogja unalmában lerángatni, a kedven cipőt eszi majd meg, véletlenül kifosztja a hűtőt és utána a fagyasztóban is leltárt készít, meg egyebek. Egy idő után érezni fogja, hogy hiába, mert rajtakapják és baj lesz, de akkor is résen kell lenni, ha már nem próbálkozik éppen, bár nagyon különbözőek tudnak lenni.

Nekem az acsargás nem ismerős, mint ahogyan a harapás se, csak azt provokálta korábban akit lehetett, egyszer egy osztrák kollega szendvicsét szerette volna megkapni, miután nem kapott lepisilte az íróasztalán levő rajzot de előtte rendet rakott, szóval nálam a bosszúállás volt ami inkább emlékezetes, nem a támadás. Persze leszokott róla, a virgonckodás inkább 2-3 éves korig jellemző szerencsére.

2017. dec. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!