Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador retriever, tacskó...

Labrador retriever, tacskó vagy vizsla?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni ezek között.

Külsőre a tacskók tetszenek a legjobban, nagyon aranyos kis fejük van. De egyszer volt szerencsém együtt élni egy tacskóval néhány hónapig, és szinte az őrületbe kergetett, ezért félek tőle, hogy nem lennék elég kemény gazda.

A vizslák is tetszenek, de úgy tudom, hogy nagyon nagyon nagy a mozgásigényük, én meg inkább vagyok nagyokat sétálós típus, mint túrázós, vagy biciklizős, ráadásul Budapesten lakunk, nem vidéken. Félek, hogy kevés lenne neki.

A labradorok is tetszenek, és tudom, hogy barátságos kutyák, de nagy testűek, mi lakásban lakunk, elég nekik a hely, ha naponta 2x lemegyünk sétálni?


Olyan kutyát szeretnék, akinek meg tudom adni, amire szüksége van, és akiért nem kell egy egészen új életmódot kialakítanom. Alkalmazkodni persze kell, egyértelmű. Csak mindenkinek jót akarok.


Napi 2x tudnánk lemenni, reggel egy rövidebb fél órás sétára, és délután akár 1.5-2 órára is. Amúgy lakásban lenne. Nem szeretnék sok szőrt a lakásban, és állandó ugatást sem, hogy kiutáljanak a szomszédok. Tanulnám a nevelést, a korábbi tapasztalataim alapján ez a kezdetektől nagyon fontos.


Szeretném jól csinálni. Mire nem gondoltam még? Ti hogyan választanátok?



2017. dec. 9. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Először is, azt tudnod kell, hogy napi 2 séta bármely lakásban tartott kutyának nagyon kevés. A minimum a 3, de inkább 4. Ebből egy másfél-2 órás, a többi rövidebb, 15-30 perc között.

Kölyökkorban pedig napi 8-szor is le kell szaladni vele, míg meg nem érik a szobatisztaságra.

A vizslák tényleg nagyon pörgősek, ha nem vagy sportos típus, akkor én nagyon nem javaslom.

Tacsik valóban elég önfejűek tudnak lenni, határozott nevelés kell nekik.

A labrador elvan kis lakásban is, elegendő lemozgatás mellett. Az viszont biztos, hogy elég sok szőrt hullat.


Javaslataim (de csakis a fent írt napi 3-4 séta esetén):

közép-vagy törpe uszkár (szőre nem hullik, kozmetikázni kell, értelmes, könnyen nevelhető)

bichonok (hasonló, mint az uszkár)

agárfélék (ha a napi nagy sétán kifuthatja magát, akkor ideális kanapékutya).

Vagy: már felnőtt, kis mozgásigényű, nem ugatós keverék menhelyről - a dolgozók tudják, melyik kutya ilyen náluk.

2017. dec. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyik se. Én az amstaffommal napi 4x megyek le összesen 3 óra sétára és ez még csak a séta.... Rengeteg játék nevelés,tanítás...


És min 3x viszed le egy nap mert 8 óránál tovább nem bírja tartani. Rengeteg macera.


A jelenlegi felállásban plüss kutyát ajánlok :D ha be tudd iktatni még egy fél órás sétát és tudsz alakítani az életrendeden akkor inkább valami kistestű kutyát de nem tacskót. Max labradort.

2017. dec. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommentet. Napi 8 órás munka mellett hogyan vigyem le 3-4x? Reggel munka előtt, munka után, esetleg még este mielőtt alszunk, értem, de a 8 óra alatt te hazamész a kutyát levinni? Hogyan működik ez a gyakorlatban?
2017. dec. 9. 12:57
 4/10 A kérdező kommentje:
Természetesen igyekszem alakítani az időbeosztásomon, hiszen teljes értékű családtag lesz, igényekkel, amikre oda akarok figyelni. Ezért is gondolkodom előre.
2017. dec. 9. 12:59
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi reggel levisszük 7-8-ig. Majd munka, utána 5 körül fél órára, 8-9-ig újra egy óra. Régebben még alvás előtt, 11 körül is mentünk vele.
2017. dec. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ilyen feltételek mellé a labrador. Onnan is egy nyugodtabb egyed. Marmagasságra egyébként nem nagyobb, mint a vizsla. A másik két fajta ugatós és mozgásban is kevés nekik az, amit nyújtanál. A nevelésük pedig kemény feladat. Munkakutyák, labradorban viszont van olyan vonal, amj nem igényli a napi 5-6 óra fárasztást és nem olyan zizegős, örökké pörgős.

Takarítani mindegyik után kell.


A séta viszont nagyon kevés. Reggel felkelés után azonnal le kell vinni, indulás előtt megint, ahogy hazaérsz szintén és este lefekvés előtt is.

Kölyök kutya esetében pedig az első 4-5 hónapban napi 8-12 alkalommal le kell vinni! Ezt kalkuláld bele

2017. dec. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hogyan oldjátok meg az első fél évet, amikor ilyen gyakran kell levinni? Őszintén kérdezem, egy felnőtt embernek munka mellett erre hogyan van lehetősége? Vegyek fel valakit, aki leviszi? Rugalmas a munkahelyem, de nem ennyire...
2017. dec. 9. 14:39
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősök, rokonok, barátok. Őket kell megkérni, illetve egyik ismerőst 1 hónapig hamarabb hazaengedték. 2 hetet kivett szabinak, utána pedig reggeli séta, délben megkért egy ismerőst (többen voltunk, forgóban csináltuk), délután 4 helyett pedig 2-3 körül ért haza abban az 1 hónapban míg elkérte magát. Így tudta megoldani.
2017. dec. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2017. dec. 9. 15:11
 10/10 anonim ***** válasza:
Vagy fajtamentéstől hozol el egy kamasz, felnőtt kutyát.
2017. dec. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!