Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever gazdik!...

Golden retriever gazdik! Tapasztalatok? Milyen embereknek való leginkább? 14 éves vagyok és most 1 hónapja halt meg a bischon havanese kiskutyám

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a kutyákat..

Nagytestű kutyát szeretnék, a szüleim szerint is ideális lenne, nekem is nagyon tetszenek. Olvastam róluk hogy családi kutyának kiválóak, játékos okos kutyák. Vélemények? Tapasztalatok?

Esetleg más fajtákat is meghallgatok..



2017. dec. 13. 21:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%
Mit tudsz neki nyújtani?
2017. dec. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%

Fajtatiszta kell? 100 ezer felett van az áruk.

Keverék is jó? Menhelyre nézzetek be.

2017. dec. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

De bírom már ezt a kibekurt oldalt hogy mindenki csak okoskodni bír. Nem kiosztást kértem, nem az árát kértem.

TAPASZTALAT, VÉLEMÉNY A FAJTÁRÓL. Ha csak áráról tudsz nyugodtan elmehetsz.

Mit tudnék neki nyújtani? :) Egy kutyának szükséges eszközök minden alap meglenne neki pl játékok,fekhely stb, kinti-benti tartással. Napi 1 akár 2 óra séta, foglalkozni vele mint a tenger minden szabadidőm az övé lenne. :) Még valami érdekes kérdés?? :)

2017. dec. 13. 21:57
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Tökéletes családi kutya valóban.

Viszont mivel nagyon divatos lett mostanában, jó hírű tenyésztőtől vegyetek mindenképpen.

Érdemes kutyasulizni vele, ha megoldható, ez jó elfoglaltság neki is és neked is, és segít, hogy valóban jólnevelt legyen.

2017. dec. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
19%

Nekem is golden van. Nagyon kedves és óvatos kutya, annyira vigyáz, hogy ne harapjon meg amikor a kezemből etetem, direkt óvatosan veszi ki a kaját :) De nagyon sok odafigyelést igényel, pont azért mert nagyon odafigyel rád. Gyorsan tanul, szóval ez a kutyasulis hülyeség fölösleges, csak a pénzesek játéka. Annyi az egész, hogy legyél következetes és próbáld megérteni, hogy mit miért csinál. Tehát tanulja meg, hogy mikor milyen büntire számíthat.

Ha egész nap munkába/suliba vagy és csak késő délután érsz rá vele foglalkozni akkor felejtsd el, mert szépen megnő akkorára mint egy ló és ott lesz a nyakadon egy hatalmas, hülye kutya. xD Csak akkor vállald be, ha úgy érzed, hogy vállalod érte a felelősséget és szólok, hogy nem lesz könnyű. Tele lesz kompromisszumokkal. Ha van kerted akkor attól kb elbúcsúzhatsz. :D Hát nemtudom, ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok tapasztalatból.

2017. dec. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem szep es nyajas kutya. Kutyasuliba mi nem jarattuk, ezert nem tudom mire kepes, nekunk is csak amolyan csaladi kutyi volt.
2017. dec. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó: a kutyasulis hülyeség pl. lefárasztja a kutyát, agyilag elsősorban, és nem kell elbúcsúznod a kertedtől...

Minél értelmesebb, okosabb egy kutya, annál jobbat tesz neki a "pénzesek játéka".

Természetesen nem kötelező, lehet tanítani suli nélkül is. Lényeg a mindennapi fizikai és agyi lefárasztás, ill. fajtársakkal való kapcsolat, játék. Az így nevelt kutya nem fogja tönkretenni a kertedet (sem).

2017. dec. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

7.

Nem a kutyasuli dolga, hogy lefárassza a kutyát. A kutyasuli arra tanít meg, hogy hogyan gondolkozz a kutyád fejével, ezért mondtam, hogy kicsi odafigyeléssel meg következetességgel nem olyan bonyolult. Ez egy nagyon okos fajta kutya, megérti, hogy mit szeretnék tőle, nyilván akkor úgy is kell kérni. Ebben az is benne van, hogy több kutyám is volt már, nem vagyok kezdő kutya tartó.

A kertet meg akkor is szétkapja ha fáj a hasa, hiába tudja, hogy rossza csinál, mert olyankor lapít. :D Leszaggatja némelyik virágot, de már kezd róla leszokni. A lényeg, hogy sokat és még annál is többet legyél vele, hogy összehangolódjatok.

2017. dec. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

"De bírom már ezt a kibekurt oldalt hogy mindenki csak okoskodni bír."


Ha állatvédelemről van szó, bármit leírok.


Most külső szemlélőként, ha állatvédő lennél, és tudnád, hogy itt szinte minden kérdésben abszolút hozzá nem értő emberek vannak, akik a tiédhez hasonló kérdéseknél szaporítót akarnak támogatni, mégis mit válaszolnál? Ráadásul olyan kérdésre, ahol csak annyit tudunk meg, hogy az előző kutya nemrég halt meg, szerezzünk másikat, na jó, de honnan? Alapszabály, szaporítótól soha, mert nem kell támogatni az állatkínzást. Ez hatalmas probléma az országban. Egy 14 éves gyerekből ki nézné ki, hogy tudja ezt Azért írtam árat, hogy jól gondoljátok meg. 100 ezer alatti kutya szaporítótól van, ez a lehetőség pedig remélhetőleg kiesik. Oké, hogy tapasztalat, meg minden, de lenne rá pénzetek?

2017. dec. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%
Nekem ugyan nincs goldenem, de a futatóban, ahova járunk többel is találkozunk rendszeresen. Szép, aranyos, játékos kutyák, nem vadak, tudnak játszani az én 5 kg-s kutyámmal is. Szerintem jó választás.
2017. dec. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!